Дбайливі господарі знають, що дозволяти висвітлення працювати без зайвої потреби при сьогоднішніх цінах на електроенергію - недозволена розкіш. Навіть звичайна лампочка, кинута на тривалий час включеної, може стати причиною досить значної дірки в бюджеті . Саме тому все більшої актуальності набувають вимикачі з таймером відключення, автоматично відключають електроенергію через певний час після включення.
Вимикач світла з таймером
Говорячи про автоматичні вимикачі світла з таймером відключення, можна виділити кілька основних їх різновидів:
- Таймер-сторож - незамінний пристрій для власників дач, заміських будинків або квартир, житла яких на довгі періоди залишаються без нагляду. Такі таймери через довільні періоди включають і вимикають в житло освітлення в економному режимі (режимі привиди), створюючи таким чином ілюзію присутності там людини. Звичайно ж, повністю від вторгнення незваних гостей такий таймер застрахувати не зможе, але дрібних злодюжок напевно відлякає.
- Вимикач світла з датчиком руху - прекрасний спосіб раціональної організації вуличного освітлення або освітлення на сходах або в нежитлових приміщеннях. Включення світла за допомогою такого вимикача проводиться по сигналу з датчика руху, вбудованого в ланцюг. Через п'ять хвилин після включення світло також автоматично відключається.
- Кнопковий вимикач світла з таймером відключення - в цьому випадку світло включається від натискання кнопки і відключається через заданий час автоматично. Для наступного включення необхідно знову натиснути кнопку включення.
За принципом роботи таймери можуть бути як механічними, так і електронними. У першому випадку необхідні цикли роботи задаються за допомогою повороту спеціального диска. В електронних таймерах всі параметри задаються шляхом натискання певних кнопок на пульті управління.
Вимикач з таймером відключення для вентиляції
Ще одне завдання, для якої використовуються вимикачі з таймером відключення - раціональне використання витяжних вентиляторів, що встановлюються в вентиляції на кухнях або в санвузлах. Залежно від програми, такі вимикачі можуть як просто вимикати вентилятор через деякий час після початку роботи, так і вмикати / вимикати його кілька разів на добу через певні проміжки. Це допомагає підтримувати в приміщенні певний рівень вологості, не допускаючи при цьому перевитрати електроенергії.