Цим матеріалом я ризикую накликати на себе грім і блискавки на пару з "праведним гнівом" доброї половини продавців аудіо-винтажа на OLX і йому подібних ресурсах. Але не написати цього я просто не можу. На що варто звертати увагу при покупці вінтажного аудіотехніки і чи варто взагалі з цим зв'язуватися?
Отже, ти, новоспечений меломан-неофіт, хочеш зібрати свою першу, дійсно відноситься до Hi-Fi систему. Частина компонентів ти вже без проблем підібрав в магазинах. А частина, начитавшись хвалебних од старожилів аудіо-форумів і наслухавшись всіляких друзів, знайомих та інших доброзичливців, вирішив зібрати з "вот_раньше_же_умелі_делать" -вінтажа. Дізнався в цих рядках себе? Окей. Значить, ти відкрив статтю не дарма! Сьогодні я розповім тобі, як уникнути "мінного поля" з граблів, які можуть тебе підстерігати при покупці б / у аудіотехніки.
"Він не іржавий! Він автентичний! Ви нічівоніпанімаіті! "©
Барахолки профільних аудіо-ресурсів - не панацея!
Упевнений, тобі добре знайома приказка "кожен кулик своє болото хвалить". Така ж ситуація склалася і навколо барахолок на тематичних форумах.
Аудіо-форуми. Тільки у нас замість $ 185 ви можете заплатити $ 1700 і вважати, що вам пощастило!
Справа в тому, що тамтешні спільноти формувалися роками, варяться у власному соку приблизно стільки ж і живуть у великій кількості випадків за рахунок "авторитетності" в очах залітних новачків. Техніка тамтешнім людом дістається в 99% випадків на зарубіжних блошиних ринках, гаражних розпродажах і інтернет-ресурсах. Включаючи e-bay. Далі можливі два варіанти:
- З технікою все в порядку.
- У техніки є проблеми, або її можна поліпшити.
У першому випадку тобі просто продадуть девайс з певною накруткою, якої цілком можна уникнути, домовившись з тими ж продавцями зарубіжних ресурсів про доставку.
Відсутність доставки в наші країни на eBay - міф. Шукай оголошення з Worldwide Shipping.
Краще доплатити $ 65-100, ніж переплачувати в 8 разів;)
У другому ж, користуючись заробленим багаторічним форумосіденіем авторитетом, продавець може спробувати нав'язати тобі "істотно модернізовану" залізяку як якийсь святий грааль і наріжний камінь світобудови.
Створений вручну десятком незайманих-аудіоінженерш в ніч місячного затемнення трансформатор з метеоритного заліза і конденсатори з рогу Юникорн. Зрозуміло, теж незайманого. Адже тільки така залізяка може видавати "справжній звук"!
До чого я все це? Та до того, що необхідно остерігатися продавця-"гуру", що не говорить про недоліки свого товару і описує тільки сильні його сторони, жодного конкретного слова не кажучи про суть переробок. Адже і на сонці плями є. Тому перед тим як заплатити часто нічим, крім жадібності продавця, чи не виправдану накрутку за жаданий компонент системи, переконайся, що зміг-таки видавити інформацію про "вузьких місцях". Разом з електричними схемами пристрою, що включають в себе всі переробки. Адже як тільки це станеться, може абсолютно несподіваним чином впасти вниз і ціна.
Не купуй аудіо-вінтаж без подібного документа!
Так, ти, проконсультувавшись з ким-небудь із знайомих аудиофилов, товаришують з паяльником, зможеш зрозуміти, чи треба воно тобі взагалі.
Ні-ні, тут трансформатори від перевантаження чи не розшарована. Вони не ушатанние, а автентичні.
Це від часу. Так Так!
Не приведи Господи, і тобі в якості священного грааля спробують впарити "повністю відреставрований" ламповий підсилювач родом з США з плівковими конденсаторами першого покоління і всіма задіяними блоками. Включаючи фонокоректор.
Пам'ятай, правильні модифікації в 99% випадків мають вести до спрощення електричної схеми пристрою! А чи не до її ускладнення. Правильні модифікації в 99% випадків будуть включати в себе сучасну елементну базу. Винятки можуть становити деякі трансформатори, магніти алюміній-нікель-кобальт (альнико) і ще пара найменувань.
Резюме по даному пункту - купувати перероблену апаратуру навіть у форумних "гуру" можна лише в двох випадках: якщо ти сам непогано розбираєшся в темі; якщо у тебе серед знайомих є розбирається в предметі людина. Інакше ризикуєш дуже сильно переплатити за те, що тобі фактично не потрібно.
OLX та інші
Зі спеціалізованими форумами ми розібралися. Там не буває випадкових людей. Як в 99% випадків не буває і апаратури з єдиним господарем. Переходимо від технічно підкованих перекупників на превеликий рандів. Тобто до OLX. Тут, крім дублювання оголошень від тих же форумних аксакалів, можна зустріти і початкових власників, в силу ряду причин вирішили продати свою апаратуру. Так, тут є і свої, часто менш грамотні, ніж форумні, перекупники. Але все ж шанс купити потрібний компонент системи за розумні гроші присутня. А тепер я розповім тобі, як правильно ним скористатися:
- Намагайся обмежитися своїм містом або тими населеними пунктами, куди ти можеш дістатися сам. Купувати техніку без попереднього прослуховування і особистого ознайомлення вкрай ризиковано. Продавець в разі чого може і відмовитися повернути гроші.
- Тільки максимально повний комплект. Коробка, супровідна документація, кабелі та інше комплект поставки - все це є зайвим свідченням того, що купуєш апаратуру у єдиного власника. Так, це не повна гарантія, але все ж.
- Близький до ідеалу зовнішній вигляд. Якщо пристрій зовні виглядає на 5, не несе на корпусі слідів брутального поводження, пази на гвинтах цілі і взагалі можна стверджувати, що воно ніколи не розкривалося і не ремонтувалося, то швидше за все ти купуєш надійну техніку.
- Тестове прослуховування і money-back. В обов'язковому порядку домовся з продавцем про прослуховування пристрою в складі твоєї системи. Можна навіть в присутності продавця. І про money-back-періоді.
- Якщо продавець вказує на наявність яких-небудь доопрацювань в техніці, то купувати її можна тільки при наявності тієї самої електричної схеми, що містить ці доопрацювання. А також за умови передачі контактів майстра, ці доробки робив. Якщо майстер доопрацювання визнає і готовий надати гарантійний їх обслуговування в разі чого, то покупка можлива. У всіх інших випадках від покупки краще утриматися.
- Перевірений продавець. Купувати техніку варто тільки у тих людей, OLX-аккаунту яких вже не один рік. Продавець, у якого не виникало необхідності реєструвати новий аккаунт на протязі певного часу, з дуже високою ймовірністю - чесний продавець. приклад:
Разом
Що ж потрібно робити для того, щоб не викинути гроші на вітер в гонитві за жаданим вінтажним аудіо?
- Дотримуватися всі перераховані вище пункти.
- Не купувати "повністю відреставровану" техніку. Ти - не музей. Ти меломан. І тебе цікавить добре звучить техніка. А чи не пристрій для колекції. А тому - тільки сучасна елементна база.
- Купувати переважно японські підсилювачі. Якісні конденсатори, що застосовувалися тамтешніми виробниками в 1980-е, з високою ймовірністю живі і здорові досі. Не кажучи вже про решту елементній базі. Але тут потрібно бути вкрай обережним. Необхідно переконатися, що техніка підтримує 220В!
- Купуючи перероблену або минулий профілактику техніку, завжди вимагай гарантійні зобов'язання від того, хто за ці переробки відповідав.
- Утримайся від угод з пересилкою. За вказаним причин.
От і все. Так, вінтажна техніка може стати для багатьох (як початківців, так і досвідчених) аудиофилов справжнім порятунком - вироблені кілька десятиліть назад компоненти можуть не тільки не поступатися в рази дорожчим "новодел", а й перевершувати їх.
Вінтажна система, коли "все правильно зробив" ©
Однак підходити до цього завдання потрібно з усією відповідальністю і обережністю. Описати свою версію методики максимально безпечною покупки винтажа або задати питання по цій темі ти можеш в коментарях. До скорого!:)
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.
На що варто звертати увагу при покупці вінтажного аудіотехніки і чи варто взагалі з цим зв'язуватися?Дізнався в цих рядках себе?
До чого я все це?