Випуск №158 Просування блогів. Інформаційна розсилка «Практика просування сайтів. Професійне посібник від PromoPult »- PromoPult.ru

просування блогів

Чим сильніше інтернет проникає в усі сфери нашого життя і стає її невід'ємною частиною, тим більше бажання людей заявляти про себе голосно через власні блоги. Багато хто прагне до розширення аудиторії, використовуючи для цього різні технології просування. Про це ми і поговоримо в сьогоднішній статті.

З чого починається успішний блог?
Популярність блогів в Росії досить висока, а прибуток від їх ведення в деяких випадках досить відчутна, тому багато хто задається питанням: «Як зробити свій блог успішним?». І майже відразу їх чекає розчарування: журнал завів, записи обновляю, а результату не бачу. До того ж часом починає приходити в голову питання: «Про що ж ще написати?» Але він не зовсім чітко сформульований. Головне питання блогера: «Навіщо я хочу писати? Що хочу донести? Яка у мене мета? »

Адже блог - він як дівчина, у якої все подружки заміжня, а вона тільки на побачення збирається. Тут вже одним ідеальним макіяжем не звільнишся: доведеться по дорозі купити журнал «Полювання та риболовля», щоб «цільова аудиторія» була убита наповал. До речі, про дівчат: одна така вела себе блог, де писала про свої пошуки «чоловіки мрії», а потім її записи абсолютно випадково знайшов сценарист і взяв в якості основи мелодрами «Звичка розлучатися».

Ось так і ви: якщо самі собі відповісте виразно, навіщо вам це все, то вважайте, що половина проблеми вирішено. Відповідь «Щоб заробити багато грошей», звичайно, логічний, але шляхи розвитку він навряд чи позначить.

Як написати цікавий контент?
Щоб ваш блог цікавив користувачів, потрібні пости, які хочеться лайкать і репоста. Вдалі теми постійно знаходяться навколо нас: можна попросити друзів запропонувати щось «наболіле» для обговорення, переглянути актуальні світові новини або знайти інший популярний блог і спробувати наслідувати його автору (а раптом учень перевершить свого вчителя?). Наприклад, блогів про подорожі багато, а ось цей автор вирішив зробити більше: вести блог в форматі «Моє життя в подорожі». Подивіться, скільки днів він вже в дорозі!

Якщо глухий кут з темами виник у вас вже після тисячної записи, то тут з'являються додаткові можливості пошуку, так як певна кількість передплатників у вас вже є. В цьому випадку можна прямо запитати, що їм хотілося б побачити на ваших сторінках: цільова аудиторія, яка сама дає ідеї - прекрасний варіант. Непогано спробувати взяти інтерв'ю і розмістити його на своїй сторінці. Ваше завдання полегшиться тим, що не доведеться писати весь текст, а залишиться тільки придумати цікаві питання.

Ще один безпрограшний варіант: огляд товару або послуги, якої ви встигли покористуватися, або про те, як домоглися чогось (наприклад, від «Пошти Росії» або «Ощадбанку», що само по собі подвиг), або навпаки: билися-билися не добилися. Але тут один нюанс: потрібно написати так, щоб користувач не вважав це за рекламу або антирекламу. Ось, наприклад, наробив галасу пост про те, як людина відправив в посилці телефон з датчиком і стежив, які кола він нарізає по Росії:

Якщо ви володієте будь-то суспільно значущою інформацією, пишіть так, щоб ЗМІ підхопили ваш пост і зробили його джерелом своїх новин.

Зрештою, розкажіть історію з особистого життя з використанням фото і відео. Одна дуже турботлива матуся цілий блог присвятила своєму улюбленому синові Мишкові (зверніть увагу на зміст блога в лівій колонці):

Жоден розповідь не приверне аудиторію настільки сильно, як це здатний зробити забавний двохвилинний відеоролик. Читачі люблять «підглядати» за іншими - це потужний стимул залучити їх до себе. А якщо взяти собі за звичку публікувати відеоматеріали систематично, наприклад, раз на тиждень, то кількість постійних відвідувачів безумовно зросте. Причому цінність блогороліков не в їх високій якості або спецефектах: тут важлива природність і вміння зловити потрібний момент в об'єктив відеокамери (або телефону). Або є інша цінність: навчальні відео професіоналів своєї справи:

Кілька простих і актуальних рад щодо ведення блогу:

  • Не використовуйте заумні заголовки постів (або просто не зовсім зрозумілі), адже заголовок - особа поста. Не пройшов заголовок - не пройшов пост.

  • Підтримуйте зв'язок зі своїми старими постами, посилаючись на них в нових. Цим ви вбиваєте відразу кількох зайців: залучаєте трафік до старих записів, додаєте ключових слів новому посту, просуваючись в ТОПі вище, додаєте посилання, «радуючи» пошуковики.

  • Посилайтеся на інших блогерів, якщо це в тему! По-перше, люди, зацікавлені тим блогером, приєднаються до бесіди; по-друге, це ввічливо - підтверджувати чужу пряму мову посиланням на нього; по-третє, посилаючись на авторитетні сайти, ви покращуєте ранжування.

  • Чи не крадіть контент - це такий же злочин, як звичайне злодійство, і нічого хорошого воно вам не принесе.

  • Структуруйте текст - довгі «простирадла» ніхто читати не буде. Коли читач бачить «многобукв» і йде, його дуже важко зупинити і повернути.

  • Пишіть регулярно. Кожен раз, коли ви даєте привід забути про себе, ви втрачаєте читача назавжди: наступним постом доведеться повертати довіру заново.

  • Спонукайте читачів до залишення коментарів! Задавайте питання в кінці поста або провокуйте іншими способами!

І головне - не опускайте руки після перших можливих поразок і невдач!

Трохи про періодичність та план контенту
Як привчити відвідувача до блогу? Виробити строгий режим написання постів. Читач повинен відчувати, що, наприклад, в понеділок, середу і п'ятницю вранці у вас з ним «побачення» - як свіжа преса до сніданку; як прийти на роботу, перевірити пошту і відкрити ваш блог - має бути доведено до автоматизму.

Він повинен чекати ваших постів, поспішати прочитати і поділитися з друзями. Мінливість і режим «коли хочу, тоді пишу» успіху не принесе: один раз, не побачивши на очікуваному місці свіжого поста, відвідувач піде шукати щось інше. Навіть якщо такого ж рівня не знайде, не факт, що до вас повернеться.

Спілкування з користувачами
А далі: інтерактивність - наше все. Не забувайте коментувати і по можливості розвивати бесіду з читачем. Він повинен відчувати себе бажаним гостем у вас в блозі, щоб йому хотілося повертатися знову і знову.

Розвеселіть і зацікавте читача: проведіть конкурс! В умовах обговоріть, що кожен учасник повинен перепостити вашу запис у себе в блозі або соцмережах - це буде додатковою рекламою для вас. Так, не витративши ні копійки на просування, ви маєте приплив нових друзів і зростання вашої впізнаваності. Наприклад, ось так:

Вибрати тему для конкурсу просто: від популярних зараз фотоконкурсів та конкурсів-оповідань до чогось такого питально-анкетного. Тут вже рамками може служити тільки ваша фантазія.

Співпраця з іншими блогерами
Поряд з організацією конкурсів на своєму майданчику, можна спробувати вийти за межі свого блогу: опублікуйте пост в тематичному співтоваристві - це теж призведе до вас відвідувачів.

Прийшов час поговорити і про гостьові пости. Ось кілька порад, на що потрібно звернути увагу, розміщуючись в блогах сильних світу цього:

  • Публікуючи гостьовий пост, намагайтеся не вибиватися із загального стилю господаря, але також і не втрачайте свого обличчя.

  • Після того, як відвідувачі будуть переходити по вашому посиланню, оформите правильно посадкову сторінку, щоб людина бачила в ній продовження посилання і розумів, що прийшов туди, куди хотів.

  • Один з кращих варіантів посадкової сторінки - формат «історія». Покажіть відвідувачеві, що тут готові до його приходу: не змусять самостійно шукати інформацію, а представлять її відразу в «розповіді про себе, про продукт, про вирішення проблеми».

  • Підтвердіть свою соціальну значимість, щоб користувач міг довіряти цій інформації: прикріпіть посилання на оцінки вашої роботи експертами, відгуки інших користувачів, лічильник відвідувань блогу в день, фоловерів. Але пам'ятайте: якщо з цієї позиції вам особливо нічим поки похвалитися, то краще ввічливо промовчите, інакше принесете блогу більше шкоди, ніж користі.

Технічні аспекти
Важлива річ - оптимізація сайту. Вона значно полегшує вашу роботу по просуванню. Розглянемо її на прикладі WordPress.

  • Насамперед оптимізуємо структуру URL з урахуванням SEO. Зробити це можна в розділі «Налаштування» - «Постійні посилання». Можна вибрати Postname або Custom Structure.

  • Але це краще робити на самому початку, так як, змінюючи структуру постійних посилань, ви міняєте і всі ті, які вже були проіндексовані, а це значить, що старі посилання перестануть вести до постів і трафік може впасти.

  • Якщо ж ви вирішили це зробити не в самому початку, спробуйте використовувати редирект 301, тільки дуже акуратно: він не панацея і може зіграти злий жарт в деяких обставинах.

  • Далі перевіряємо теги H1: вони повинні охоплювати заголовки на головній сторінці, на окремих сторінках або постах, в категоріях і архівах тегів. Опис тегів і категорій - відмінне місце для розміщення внутрішніх посилань на ваші сторінки, але використовувати теги краще все-таки помірно.

  • Не забувайте завжди заповнювати поля «Тема» і «Опис сторінки» - це дуже важливо для індексації. Теги H1 і Title грають велику роль в пошуковій оптимізації.

  • Складайте URL з читаних слів, не мучте пошуковики! Іншими словами: робіть ЧПУ (людино-зрозумілі URL). І тоді за адресою посилання буде ясно, що ви пропонуєте; пошукові системи будуть раді і навігація по блогу буде зручною.

  • Поставте утиліту пошуку внутрішніх посилань - вона скоротить вашу роботу, а самі посилання зміцнять внутрішні сторінки.

  • Не забувайте перевіряти швидкість завантаження сторінок - це дуже важливий фактор. Для цього вже придумали різні інструменти, наприклад, спеціальний сервіс на pr-cy.ru.

  • Крім тексту, у вас в блозі напевно будуть картинки. Деякі блогери абсолютно не оптимізують зображення, а даремно. У WordPress можна додати alt-текст, підпис і опис, не треба це ігнорувати.

  • Не варто забувати і про розширені сніппети, наприклад у Google в SERP. Можна використовувати плагін Schema Creator.

  • І, звичайно, по повній використовуйте панель вебмастера і аналітичні сервіси. А якщо розумієте, що самі не впораєтеся, зверніться до професіоналів в SeoPult.ru.


висновки
Збираючись серйозно підійти до просування свого блогу і заробляння на цьому грошей, запитайте у себе: «Що я хочу донести до свого читача? Яка моя мета? ». Потім озирніться по сторонах і знайдіть все, що може допомогти вам у досягненні цієї мети: поради друзів, допомога топових блогерів, грамотний PR, розміщення посилань і т.д. Аналізуйте своє просування, використовуючи необхідні програми.
З чого починається успішний блог?
Популярність блогів в Росії досить висока, а прибуток від їх ведення в деяких випадках досить відчутна, тому багато хто задається питанням: «Як зробити свій блог успішним?
До того ж часом починає приходити в голову питання: «Про що ж ще написати?
Головне питання блогера: «Навіщо я хочу писати?
Що хочу донести?
Яка у мене мета?
Як написати цікавий контент?
А раптом учень перевершить свого вчителя?
Яка моя мета?

Дополнительная информация

rss
Карта