Як не дивно, але твори Корнія Чуковського відносять до жанру казки, а не звичайних дитячих віршів і поем. Причина знову ж у фольклорній основі, а також казкових елементах, які активно використовуються письменником.
Крім того, його твори в першу чергу орієнтовані на дитячу аудиторію, тому однією з основних завдань, яке повинен був вирішити автор, - це утримання уваги читача на творі. Вона легко зважилася обраним жанром.
Всі вірші Корнія Чуковського http://vseskazki.su/avtorskie-skazki/stihi-skazki-chukovski.html мають основноую рису - це їх явна фантастичність і казковість. Тут є все зовнішні риси усної народної творчості - говорять тварини, магічні події і сюжети.
Однак у віршах є також і складна топографія - особливо це помітно, наприклад, у вірші «Айболить», де дія, хоч і відбувається в казковому світі, але все географічні точки названі, як в реальному житті.
Крім того, у Чуковського є система персонажів, які переходять з одного твору в інші - наприклад, Айболить з'являється як в однойменному вірші, так і в творі «Клишоногий і лисиця».
Зрозуміло, на тлі розповіді проявляється також мораль і ідея, які Чуковський передає в своїх віршах.
Основні мотиви - це загальнолюдські цінності, такі як дружба, прощення, боротьба добра зі злом, а також вирішення побутових проблем і повчання, як, наприклад, у вірші «Мойдодир», яке не має під собою ніякого контексту, крім як повчання охайності.
На відміну від віршів Чуковського твори Агнії Барто не мають ніякої фольклорної основи. Єдиний збірка її віршів, який кваліфікується літераторами як дитячий - це «Іграшки».
Туди були включені невеликі вірші, рідко мають обсяг більше однієї строфи, які при цьому розповідають про побутових ситуаціях і прикладах, і через них автор розкриває свої думки і закладає в голову дітям певні ідеї і якості.
В першу чергу вірші Агнії Барто для дітей виділяються своїми побутовими ситуаціями. У них майже немає казкових сюжетів і елементів - говорять тварин і чарівництва.
Іноді, звичайно, природа персонализируется і наділяється людськими якостями - як, наприклад, у вірші «Кораблик» або «Слон», однак це зустрічається набагато рідше, ніж життєві ситуації.
І саме через них Агнія Барто та доносить свої думки для дітей. Вона вважає, що побутові та життєві мудрості можна донести тільки через побутові історії. Вона розповідає про те, як важливо любити тих, хто знаходиться поруч з тобою, вчить відповідальності і стійкості.
При цьому навіть без елемента казковості ці думки легко залишаються в головах у дітей - саме завдяки неповторному письменницькому стилю.
Вірші Агнії Барто для дітей мають чіткий ритм і риму, яка ніяк не ламається і не змінюється, на відміну від більш дорослих її віршів. Крім того, всі сюжети зрозумілі дитині, а за рахунок стилю і обсягу вірші легко вчаться і відкладаються в голові.
При всьому своєму відмінності в підходах вірші Барто і Чуковського вчать дітей одного й того ж. Звичайно, вони розраховані на трохи різну вікову аудиторію, і ці автори включені в різні вікові збірники, однак унікальність їх підходів роблять Чуковського і Барто одними з найяскравіших представників літератури для дітей.