- Докуповує і розгортаємо, докуповує і розгортаємо ....
- Що таке віртуалізація
- Як працює віртуалізація
- Навіщо впроваджувати віртуалізацію
- Що можна віртуалізувати
- Навіщо потрібна віртуалізація серверів, віртуалізація мережі, віртуалізація робочих столів та інших...
- Віртуалізація в порівнянні з хмарами
- Інфраструктура в хмарі: оренда віртуальної ІТ-інфраструктури
- Розвиток і захист бізнесу за допомогою віртуалізації
- Як вибирати ПО для віртуалізації
- Як впровадити віртуалізацію
Зараз спостерігається тривожна тенденція: ІТ-середовище і її обслуговування ускладнюється, при цьому ефективність істотно падає. Така ціна тотальної цифровізації. Якщо ж подібна ситуація не задовольняє і Ви маєте намір її виправити, саме час подумати про віртуалізації.
Докуповує і розгортаємо, докуповує і розгортаємо ....
Коли бізнес розвивається, він вимагає максимуму:
- в автоматизації рутинних процесів (і, найчастіше, більш ресурсоемкого ПО)
- в швидкості виконання додатків
- в доступності додатків
- в безперебійній роботі додатків
- в надійності захисту ІТ-середовища компанії
Логічний, здавалося б, крок в такій ситуації - розгортати кілька серверів. При цьому доводиться миритися з тим, що на деяких з них частина потужностей «гуляє», в той час як на інших потужності не вистачає.
Саме так ІТ-департамент потрапляє в порочне коло: докуповує і розгортаємо, докуповує і розгортаємо ... Інфраструктура розбухає. З кожним роком все більше грошей іде на її підтримку. На інновації не залишається ні сил, ні грошей.
Що таке віртуалізація
Віртуалізацію можна уявити як своєрідний «бутерброд». М'яка булочка символізує фізичні ресурси, основу віртуалізації. Тонкий шар таїть у роті вершкового масла - гипервизор. Тільки з цим ПО можлива віртуалізація. Скибочки ароматної ковбаски - віртуальні машини. Вони вінчають цей «інноваційний бутерброд», здатний в рази полегшити життя ІТ-департаменту.
Принадність віртуалізації в тому, що кожен з «ковбасних скибочок» можна за секунди збільшити, зменшити, додати або прибрати, перерозподіливши тим самим ресурси, наявні в межах «бутерброда».
Як працює віртуалізація
Завдяки віртуалізації обчислювальні середовища стають незалежними від наявної на підприємстві фізичної інфраструктури. Кожна віртуальна машина (ВМ) - це ізольований контейнер. На одному сервері може одночасно працювати кілька ВМ.
Якщо потрібно - швидко перерозподіліть ресурси, зробивши кілька кліків мишкою!
Навіщо впроваджувати віртуалізацію
Віртуалізація є масштабируемую, наочну і керовану структуру. Головне, за що її люблять - забезпечення безперервності бізнесу. До того ж завдяки прозорому моніторингу з'являється можливість чітко розуміти, що і де відбувається, які ресурси, ким і в яких обсягах задіяні. На підставі цих даних можна планувати розвиток або оптимізацію окремих компонентів.
Вторинні вигоди віртуалізації - більш легкий перехід на гібридні хмарні технології, підвищення безпеки інфраструктури і поліпшена підтримка додатків наступних поколінь.
Практика показує, що якщо на підприємстві віртуалізувати хоча б невелика частина інфраструктури - зупинитися складно. До хорошого швидко звикаєш і хочеться більшого.
Почитати докладніше:
>> серверна віртуалізація
>> Віртуалізація мережевої інфраструктури
>> VMware віртуалізація мережі
>> Віртуалізація робочих столів
>> Послуга vScore від IT-Solutions: попередня оцінка ефективності щодо впровадження віртуалізації
- сервер
- одна ОС
- один додаток
- на одному сервері за допомогою гипервизора працюють кілька повністю ізольованих віртуальних машин
Що можна віртуалізувати
Віртуалізувати можна всю інфраструктуру або її частина - ту, що потребує оптимізації або модернізації найбільше. Можна розглянути такі основні напрямки:
Навіщо потрібна віртуалізація серверів, віртуалізація мережі, віртуалізація робочих столів та інших складових інфраструктури
Віртуалізація - економічно і технологічно виправдане рішення для сучасних ІТ-середовищ. Вона дозволяє:
- зручніше управляти ІТ-інфраструктурою
- виконувати більше додатків на меншій кількості серверів
- забезпечити високу доступність і відмовостійкість: при відмові серверів програми продовжують працювати без простоїв, без втрати даних і без втручання обслуговуючого персоналу.
Серверна віртуалізація VMware дозволяє скоротити кількість фізичних ресурсів і підвищити ефективність управління інфраструктурою
Віртуалізація в порівнянні з хмарами
Обидві технології відмінно сусідять, але не замінюють один одного. Так, наприклад, серверна віртуалізація забезпечує незалежність обчислювальних середовищ від фізичної інфраструктури. У той час як хмарні служби дозволять в міру необхідності отримувати загальні обчислювальні ресурси з Інтернету.
Інфраструктура в хмарі: оренда віртуальної ІТ-інфраструктури
При необхідності ресурси під свої завдання можна орендувати у провайдера хмарних сервісів. Наприклад, коли немає можливості / необхідності інвестувати в будівництво власної фізичної інфраструктури, а роботу сервісів потрібно забезпечити максимально швидко. Якщо замість одноразових капітальних витрат компанія готова до невеликих операційних витрат, оренда хмари стане вдалим рішенням.
Оренда віртуальної ІТ-інфраструктури дозволить великому бізнесу розгорнути в хмарі резервний майданчик. У середнього бізнесу відпаде необхідність в побудові власної серверної або ЦОД. В цьому випадку можна забути проблеми, пов'язані з утриманням та обслуговуванням заліза: пошук і підготовка відповідного приміщення, комунальні послуги, прибирання, охорона, інженерні системи - кондиціонування, пожежогасіння, ІБП і ін.
Управляти ІТ-інфраструктурою в хмарі - зручно:
- ресурси надаються швидко (протягом 1-24 годин);
- розвернутися можна також швидко, як і на власних серверах;
- можна легко отримувати і розподіляти на вимогу додаткові ресурси;
- стають доступними безліч зручних автонастроек.
Варіантів оренди віртуальної ІТ-інфраструктури може бути три:
- приватна хмара
- публічне хмара
- гібридне хмара
Багато компаній, що надають хмарні послуги, є іноземними і не завжди безпосередньо працюють з компаніями-орендарями. У свою чергу українські компанії не завжди можуть співпрацювати з іноземними підрядниками. Якщо Вашої компанії необхідна оренда ІТ-інфраструктури - звертайтеся в IT-Solutions. Це надійний партнер, який візьме на себе всі організаційні клопоти:
- знаючи особливості різних провайдерів, порівняє пропозиції і представить найбільш вдалі варіанти;
- розробить план міграції і допоможе з його реалізацією;
- забезпечить підтримку при виникненні питань або нових завдань.
Розвиток і захист бізнесу за допомогою віртуалізації
Віртуалізація істотно спрощує управління ЦОД. При цьому виробники потурбувалися також, щоб технологія працювала і на захист ІТ-інфраструктури від вторгнень. Наприклад, серверна віртуалізація VMware забезпечує зручну уніфіковану систему для операційних систем і даних на всіх рівнях. За рахунок цього віртуалізація серверів VMware дозволяє захищати і використовувати віртуальні ресурси краще, ніж найнадійніші фізичні середовища.
Як вибирати ПО для віртуалізації
При виборі варто оцінити надійність кожної з розглянутих платформ. Порівняти переваги кожної. Врахувати швидкість реагування на бізнес-потреби. З урахуванням поточного стану інфраструктури слід виявити і зіставити економічну доцільність інвестування для кожної платформи.
Серед виробників ПЗ для віртуалізації найбільш відомі WMware, Microsoft, Citrix, Huawei, KVM.
Як впровадити віртуалізацію
Впровадженням займаються сертифіковані інженери. Так в IT-Solutions працюють фахівці найвищого класу, завдяки чому компанія надає весь набір послуг: віртуалізація серверів VMware і інших виробників, VMware віртуалізація мережі і віртуалізація локальної мережі інших виробників і ін.
Віртуалізація дарує можливості, якими варто скористатися.
Будемо раді проконсультувати Вас. Звертайтеся!