Віртуальна валюта замінила криваві алмази

Алеш Янда (Фото: Архів А Алеш Янда (Фото: Архів А.Янди) Сьогодні в нашій студії - празький програміст Алеш Янда, який вже кілька років серйозно займається віртуальною валютою Bitcoin. Він бере участь в декількох чеських проектах з розвитку технології цієї валюти і займається обміном біткойнов на реальні гроші.

«Біткойнов я займаюся близько трьох років. Коли я вперше про них почув, то подумав - це класна штука, і я не знаю, що з нею буде в майбутньому, але я хочу бути присутнім при цьому ».

- Репутацію віртуальній валюті зіпсувала історія з онлайн-біржею «Шовковий шлях», вже закритої, яка завдяки валюті Bitcoin продавала наркотики по всьому світу. Ви ніколи не сумнівалися в тому, що віртуальна валюта несе світові тільки добро?

«Bitcoin по своїй суті вільна валюта, а свобода має як переваги, так і недоліки. Це, якщо хочете, двосічна зброя. Валюта Bitcoin дозволяє здійснювати як законні, так і незаконні операції. Як до неї ставитися - це особиста справа кожного. Зло - це не криптовалюта, якій можна заплатити за наркотики, зло - це самі наркотики ».

- Що думають про біткойнов влади Чехії? Чи намагаються взяти під контроль цю валюту?

«У чеських законах про регулювання віртуальної валюти нічого не говориться, тобто наша держава не визнає її справжньою валютою. Той, хто продає і купує біткойни, згідно із законом, займається не обміном валют, а покупкою і продажем звичайних товарів. Мені здається, що наші законодавці не знають, яку позицію їм зайняти по відношенню до віртуальній валюті. Нещодавно мені попалося на очі застереження якогось нашого міністерства про те, що біткойни - це ризикований фінансовий інструмент, і всі операції з ними потенційно небезпечні ».

Фото: ЧТК   Алеш Янда підтверджує, що за останній рік інтерес чехів до валюти Bitcoin значно виріс Фото: ЧТК Алеш Янда підтверджує, що за останній рік інтерес чехів до валюти Bitcoin значно виріс. На жаль, свої гроші переводять у віртуальну форму не тільки законослухняні громадяни, і чеська поліція в зв'язку з цим не дрімає.

«У Чехії мали місце випадки, коли люди купували біткойни, щоб відмити гроші, нажиті злочинним шляхом. Якщо перевести гроші в віртуальну валюту, а потім назад - в принципі, можна замести сліди. Ця можливість зловживань - одна з причин, чому держава намагається заборонити звернення криптовалюта. Біткойни невипадково називають новими алмазами. На зміну кривавим алмазів прийшла анонімна валюта, яку неможливо підробити і неможливо вилучити. І це приваблює людей, які відмивають брудні гроші ».

- Можливість оплати в біткойнов пропонують вже не тільки онлайн-, але і звичайні магазини. Які ваші прогнози щодо майбутнього електронної валюти?

«Думаю, що все більше магазинів прийматимуть біткойни як платіжний засіб, але при такому застосуванні віртуальна валюта не може запропонувати нічого якісно нового в порівнянні з банківськими картами і готівкою. У довготривалій перспективі метою не може бути те, щоб кожен магазин і ресторан приймав криптовалюта. Ми повинні повною мірою використовувати унікальні якості біткойнов, а це можливість швидкого переказу грошей з країни в країну, особливо в ті країни, в які іншими способами важко переказувати гроші - наприклад, на Гаїті або до В'єтнаму. Для людей з цих країн, які працюють за кордоном і хочуть підтримувати свої сім'ї - це прекрасна можливість переводити гроші. Я, наприклад, знаю людину, яка довгий час жив в Аргентині, де ходіння іноземної валюти дуже сильно обмежена. По суті, криптовалюта - це найлегший і вигідний шлях ввезення грошей в цю країну. Але головне те, що децентралізовані валюти, такі як Bitcoin, дають звичайний громадянин можливість сказати «ні» рішень, що приймаються центробанками. Якщо якийсь державний орган вважає, що інфляція - це добре, і на цій підставі змінює курс валюти, громадянин має право обуритися і перевести частину заощаджень в валюту, якої ніхто не керує ».

Фото: ЧТК   - Ви натякаєте на те, що в листопаді Чеський національний банк штучно послабив крону Фото: ЧТК - Ви натякаєте на те, що в листопаді Чеський національний банк штучно послабив крону? Чи збільшилася після цього число чехів, які бажають придбати біткойни?

«Так, я помітив, що в цей час біткойни в Чехії купували більше, але у мене немає впевненості, що сплеск інтересу був викликаний виключно валютною інтервенцією чеського Центробанку. У той час курс електронної валюти різко зростав у всьому світі через посилення попиту в Китаї ».

- Повідомлення про те, що хакери крадуть Bitcoin, з'являються досить регулярно. Чи вважаєте ви, що це серйозний недолік віртуальної валюти?

«Я б порівняв біткойни в комп'ютері з готівкою в гаманці. Як і готівкові гроші, біткойни можуть бути вкрадені. Але ви ж не всі свої гроші зберігайте в гаманці. Ось і не тримаєте віртуальні гроші в комп'ютері. Свою криптовалюта можна захистити різними способами: від роздруківки коду на папері і зберігання його в сейфі, до використання оффлайн-гаманців або апаратних гаманців. Останній винахід чеського і словацького фахівців - гаманець Trezor, дозволяє безпечно зберігати Bitcoin навіть на комп'ютері, зараженому вірусами ».

- Якщо вже ми заговорили про розробки чеських або, вірніше, чехословацьких програмістів, тоді таке питання - чи є у Чехії загальновизнані заслуги в справі просування криптовалюта у всьому світі?

«Так, і я б хотів відзначити роботу чеха Марека Палатінус (в нашому суспільстві він відомий як slush). Він якраз і займається розробкою безпечного гаманця для криптовалюта. Він також був автором нової концепції отримання біткойнов - т.зв. колективного Майнінг. До його винаходу бітойни можна було генерувати лише в індивідуальному порядку. Ну, і, мало не забув - перша в світі конференція, присвячена електронній валюті, пройшла в 2011 році в Празі »,

- укладає чеський програміст Алеш Янда.

Ви ніколи не сумнівалися в тому, що віртуальна валюта несе світові тільки добро?
Що думають про біткойнов влади Чехії?
Чи намагаються взяти під контроль цю валюту?
Які ваші прогнози щодо майбутнього електронної валюти?
Чи збільшилася після цього число чехів, які бажають придбати біткойни?
Чи вважаєте ви, що це серйозний недолік віртуальної валюти?
Якщо вже ми заговорили про розробки чеських або, вірніше, чехословацьких програмістів, тоді таке питання - чи є у Чехії загальновизнані заслуги в справі просування криптовалюта у всьому світі?

Дополнительная информация

rss
Карта