Віртуальні клавіатури

  1. Click-N-Type 3.03.410
  2. Comfort Оn-Screen Keyboard 5040
  3. Florence Virtual Keyboard 0.5.0
  4. Greatis Virtual Keyboard 1.1
  5. Jitbit Virtual Keyboard 2.22
  6. Keyman Desktop 8.0.3
  7. Klava 4.0
  8. MountFocus 3.2
  9. Virtual Keyboard 32.1.56

Спершу крихітне особисте спостереження: жоден з друзів і знайомих автора цих рядків не чув про існування віртуальних клавіатур.

Нагадування про телефонної борді зустрічає потужний відсіч - ці громадяни не сприймають смартфонів з сенсорним екраном і, як наслідок, з віртуальною клавіатурою: на їхню думку, телефоном є тільки те, що має кнопки.

Однак в будь-якому випадку всі користувачі, незалежно від уподобань, отримують в своє розпорядження віртуальну клавіатуру, що входить в поставку Windows і більшості дистрибутивів Linux. Призначення системних додатків зрозуміло з назви групи: віртуальні клавіатури потрібні для людей з обмеженими можливостями. Але не тільки!

Їх по достоїнству оцінять користувачі, одержимі шпигуноманією. Кейлогери ніхто не відміняв, і якщо ви побоюєтеся витоку даних при введенні банківських реквізитів або інший приватної інформації - запускайте віртуальну клавіатуру і будьте спокійні. До слова, комплектація багатьох продуктів, наданих для забезпечення безпеки комп'ютера, містить «фантомні дошки».

Інша область застосування віртуальних клавіатур - введення тексту в потрібній розкладці при відсутності підтримки такої в операційній системі або в разі використання клавіатур з «неправильними» кнопками. Число наших співвітчизників за кордоном не піддається обліку, зате достеменно відомо, що клави або, на худий кінець, наклейки з російськими буквами «там» в дефіциті. Віртуальна «дошка» позбавить від необхідності введення тексту, виконаного транслітерацією: по правді сказати, після прочитання двох - трьох рядків, написаних транслітом, хочеться розповісти таким «письменникам» багато нового як про них самих, так і про їх родичів.

Як працює віртуальна клавіатура? Та дуже просто: викликаємо до життя програму, встановлюємо курсор в поле введення тексту, а потім мишею натискаємо по потрібним кнопок. Так навіщо звертатися до альтернативних додатків, коли можна задіяти системну «Екранну клавіатуру» в поєднанні з «Таблицею символів»? Справа в тому, що така зв'язка, м'яко кажучи, не дуже зручна. Та й у віртуальних клавіатурах від сторонніх девелоперів присутній маса смачних додаткових функцій.

Сьогодні мова піде про бордах для ПК. Формат наших оглядів дозволяє розглянути або 9, або 15 додатків одного класу. Як ми не намагалися, але більше десятка програм відшукати не змогли. Зате виявили кілька онлайн - додатків, що дозволяють обійтися без установки віртуальних клавіатур.

Якщо вам потрібні - цитуємо - «всі мови світу тут і зараз», вирушайте на allanguages.info, де вас чекає віртуальна борда з 70 мовними розкладками, функцією введення тексту справа наліво і іншими цікавими можливостями. Інший мережевий сервіс іменується невигадливо - Virtual Keyboard. Крім великого числа підтримуваних мов в нашому розпорядженні функції відправки введеного тексту в Twitter, Facebook і по електронній пошті, переклад на будь-яку мову, а також пошук в Google і Wikipedia.

Click-N-Type 3.03.410

410

Розробник: Lake Software

ОС: Windows 98 і вище

Обсяг дистрибутива: 1,36 Мбайт

Русифікація інтерфейсу: немає

Адреса: cnt.takefotks.com

Після інсталяції програми в меню кнопки «Пуск» на «Робочому столі», в розділі OS Dependent Fixes нас чекала команда редагування реєстру для усунення деяких помилок при роботі в середовищі Windows 7. Втім, можна обійтися і без установки додатка, т. К. Доступна portable - версія Click - N - Type. Правда, швидше за все, якийсь час все-таки доведеться втратити на пошуки модуля локалізації на офіційному сайті. Зате число мовних модулів заслуговує на найвищу оцінку. Програма представляє собою формений конструктор «Збери сам»: не лякайтеся, мова йде не про компіляції з вихідних текстів, а тільки лише про плагіни.

У базову поставку не входить русифікатор і модуль озвучування тексту, що вводиться. Але якість реалізації оного жахливо, так що користі від нього небагато. Вибір розкладки не дуже зручний - вирушайте в меню File Configurations. Відзначимо можливість введення тексту з буфера обміну: для цього потрібно вставити фрагмент в полі поруч з кнопкою Buffer. Ще одна корисна фішка - AutoClick - дозволить обійтися без натискання кнопок: досить затримати курсор на потрібній клавіші. Крім цього пропонуються пре - діктівний введення тексту і робота з макросами: одним кліком ми зможемо вводити кілька заздалегідь визначених рядків. За замовчуванням включено звуковий супровід натискань.

Comfort Оn-Screen Keyboard 5040

Comfort Оn-Screen Keyboard 5040

Розробник: Comfort Software Group

ОС: Windows 2000 і вище

Обсяг дистрибутива: 3,63 Мбайт

Русифікація інтерфейсу: є

Адреса: www.comfort - software.com

Зрозуміло, що за гроші можна розраховувати на якийсь комфорт не тільки при роботі з програмою, а й при її освоєнні: при першому запуску нас зустрів майстер по імені Initial Setup Wizard, люб'язно запропонував вказати мову, дати добро на автозапуск борди, вибрати змінний інтерфейс, а також включити підтримку розчерків і автоматичну підказку вводяться слів. Ось тільки інтелектуальне введення тексту, підтримка розчерків, мультитач і введення спеціальних символів доступні тільки в дорожчій версії Pro. Для зміни розкладок використовується той же поєднання клавіш, що і в системі.

Якщо потрібно додати потрібні кнопки, до ваших послуг команда «Редагування виду клавіатури» в контекстному меню. Причому можна вказати бажану форму кнопки, наприклад шестикутник або коло. Також без праці настроюється розмір шрифту і кордонів клавіатури, фоновий малюнок і прозорість, кількість відображуваних слів при Інтелектуальне введення тексту, а також варіанти звукового супроводу при натисканні клавіш. Більш того, при введенні паролів з метою безпеки передбачено відключення автопідказок і відображення натиснутих кнопок. Заманливо, але дорогувато ...

Florence Virtual Keyboard 0.5.0

5

Розробник: Francois Agrech

ОС: Linux

Обсяг дистрибутива: 1,89 Мбайт

Русифікація інтерфейсу: немає

Адреса: ftorence.sourceforge.net

Проекту вже рік, але збирачі різних дистрибутивів по-своєму оцінюють даний продукт, який базується на GTK: відсутність програми в репозиторіях тому підтвердження. Для Ubuntu Linux ми все-таки знайшли DEB - пакети як для 32 - бітних, так і для 64 - розрядних систем. Якщо не знайшлося бінарного пакета для вашого дистрибутива, ступайте дорогою істинного джедая, чи то пак компілюйте софтину з «сирців» авось і вийде. Для запуску програми можна використовувати або команду florence, або, якщо дозволяє релігія, програмний значок в меню «Додатки» «Спеціальні можливості».

Спочатку пропонується чорний жалобний скін, але настройки, що викликаються командою контекстного меню при кліці по іконці в треї, дозволять «розфарбувати» клавіатуру на свій смак. На відміну від попереднього продукту, Florence Virtual Keyboard володіє мистецтвом автокліка, ось тільки одиниці вимірювання затримки курсору, м'яко кажучи, незрозумілі. При необхідності можна включити додатковий блок з навігаційними клавішами. Розмір клавіатури регулюється звичайним розтягуванням кордонів вікна, при цьому розмір кнопок змінюється пропорційно. Зверніть увагу, що для введення тексту доступні лише ті розкладки, що встановлені в системі, інших не передбачено.

Greatis Virtual Keyboard 1.1

1

Розробник: Greatis Software

ОС: Windows 98 / ME / ХР

Обсяг дистрибутива: 560 Кбайт

Русифікація інтерфейсу: є

Адреса: www.greatis.com/gvk.htm

Користувачі зі стажем пам'ятають часи, коли для установки Windows 2000 і ХР був потрібний - цитуємо девелоперів - «потужний комп'ютер». Схоже, що даний проект тихо почив у бозі в далекому 2004 році - саме ця дата красується на сайті продукту. З одного боку, мануал і діалог налаштувань не потрібні: все програмні функції дохідливо описані на офіційному сайті, а настройка нечисленних параметрів здійснюється чекбоксами і повзунком в вікні борди. Приємно, що доступна функція автоматичного кліка, а час затримки зазначено в цілком собі зрозумілих секундах, на відміну від Florence Virtual Keyboard. Зате безграмотність розробників викликає досаду: перли «Авто натискання» і «Автосвертка» говорять самі за себе.

Налаштування колірної гами оформлення вельми неочевидна, втім, ніхто не забороняє побалуватися з кнопками F, В і R. Інша функція, яка заслуговує уваги, робота з вмістом буфера обміну. Для того щоб не помилитися з полем введення, передбачений чекбокс «Введення тільки в ...»: після першої вставки подальше введення буде здійснюватися тільки в цю програму. Доступні лише російська та англійська розкладки, перемикаються кнопкою ENG / RUS. Відверто потворно виглядає асиметричне розташування літер на кнопках - втім, про небіжчиків або добре, або нічого.

Jitbit Virtual Keyboard 2.22

22

Розробник: JitBit

ОС: Windows 2000 і вище

Обсяг дистрибутива: 539 Кбайт

Русифікація інтерфейсу: є

Адреса: www.jitbit.com

Пройде зовсім небагато часу, і на софтверному ринку з'являться комерційні програми - пустушки. Запустили софтину, а вона виводить вікно з радісною написом «Hello, world». Подивилися? Будьте ласкаві викласти «двадцятку». Причому це буде версія Lite, а збірка Pro, що супроводжує цю звістку бравурної музикою, обійдеться в «полтинник» вічнозелених. Хіба не марення? Зовсім ні - зустрічайте віртуальну «борду», функціональність якої нижче, ніж у системного аналога. JitBit підтримує лише англійську, іспанську, італійську, німецьку та французьку мови. Ми щиро сподіваємося, що громадяни цих країн не поведуться на виверти девелоперів. Так за що ж з нас вимагають гроші при кожному запуску програми?

В першу чергу, як нас запевняють девелопери, за захист від кілоггерів. Навіть не смішно - інші віртуальні клави нітрохи не гірше в цьому аспекті. За напівпрозоре вікно? Так кому воно потрібно. Інші параметри дозволяють приховати кнопки Alt, Ctrl і функціональні клавіші, деактивувати кнопки Exit і Settings, а також вказати поєднання гарячих кнопок для мінімізації вікна в трей. Ах да, мало не забули про сам «важливою» опції - включення автозавантаження JitBit. Перед нами рідкісний випадок, коли стороння комерційна програма геть «зливає» штатному інструменту.

Keyman Desktop 8.0.3

3

Розробник: Tavultesoft

ОС: Windows 2000 і вище

Обсяг дистрибутива: 7,65 Мбайт

Русифікація інтерфейсу: немає

Адреса: www.tavultesoft.com/keyman

При установці зверніть увагу на опцію Install Options, що приховує активовані чекбокси автозапуску програми і перевірки оновлень з дивною інтервалом. І вже зовсім незрозуміло, навіщо перевіряти апдейти відразу після запуску свежезагру - женной версії. Спочатку додаток запускається мінімізованих в трей, клік по значку викликає до життя не клавіатуру, а меню з командами виклику вбудованого текстового редактора і таблиці символів. Базова поставка містить тільки англійську розкладку - інші мовні модулі завантажуються і встановлюються автоматично за вашим вибором. Для перемикання розкладок не забудьте вказати потрібне поєднання клавіш.

Головними перевагами програми, зі слів розробників, є підтримка понад 1000 мов і простота освоєння. Але даруйте, як можна корелліровать настільки дикий розмір інсталяційний файл і відсутність підтримки автонажатія, роботи з буфером обміну і налаштування зовнішнього вигляду? Зате апетити до пари ціною: навіть в мінімізованому вигляді Keyman Desktop витрачає 30 Мбайт пам'яті. Схоже, наш прогноз про програми - пустушках починає збуватися.

Klava 4.0

Klava 4

Розробник: Віктор Гринчик

ОС: Windows 2000 і вище

Обсяг дистрибутива: 22 Кбайт

Русифікація інтерфейсу: немає

Адреса: www.virtualkeyb.narod.ru/gvk.html

Своєрідний претендент на звання учасника в самому легкій вазі не вимагає установки і не потребує русифікації інтерфейсу в силу відсутності яких би то ні було налаштувань. У настільки крихітному дистрибутиві вмістилися всі необхідні клавіші: крім звичайної QWERTY - розкладки знайшлося місце цифрового блоку, кнопок Backspace, Shift, Caps Lock і символьним кнопок. Зрозуміло, що важко очікувати підтримки додаткових мов в такому малому файлі, але більшості російськомовних користувачів буде досить і цього набору. Однак далі починаються казуси.

Введення тексту можливий тільки в програмне поле - саме так. Іншими словами, спочатку набираємо текст у вікні програми, а потім або копіюємо, або вирізаємо вміст і вставляємо куди треба. Ось тільки при тестуванні «Клави» текстовий фрагмент російською мовою, вставлений в системний «Блокнот», відображався нечитабельним символами. Ще раз нагадаємо про відсутність налаштувань і міцно задумаємося про доцільність використання неабияк застарілої програми, незважаючи на похвальну худобу виконуваного файлу. Хоча не виключено, що кракозябри в скопійованому і вставлений текстовому фрагменті притаманні тільки нашій тестовій машині. Зате при роботі з латиницею все прекрасно.

MountFocus 3.2

2

Розробник: MountFocus

ОС: Windows 2000 і вище

Обсяг дистрибутива: 5,67 Мбайт

Русифікація інтерфейсу: немає

Адреса: www.virtual - keyboard.com

На це додаток ми витратили найбільше часу, і ось чому. Після установки в програмній групі меню кнопки «Пуск» нас чекали три команди, Keyboard Control Panel, Keyboard Tester і Runtime Keyboard, але жодна з них не здатна завантажувати віртуальну клавіатуру. Як виявилося, розробники пропонують такий собі тестовий пакет для девелоперів інших програм, а також для створення «дощок» на свій смак і колір. Для того щоб все-таки подивитися на продукт, потрібно завантажити один з файлів з расшіреніем.kbd, після чого скомандувати Runtime Keyboard, вказати цей самий файл і нарешті - то отримати шукане. Для завантаження пропонуються англійська, норвезька, іспанська, італійська, німецька, російська, чеська і шведська розкладки з різними варіантами колірного оформлення.

Після запуску MountFocus в контекстному меню програмного значка нас чекають команди Hide для мінімізації софтина і Move для переміщення клавіатури в потрібну позицію. При роботі з російською розкладкою текст набирався латиницею - для усунення даного казусу слід скористатися системним перемикачем розкладок. Є й інший вихід - послідовна завантаження декількох файлів потрібних розкладок і перемикання між ними. Цікаво, чи не так? І це, зауважте, за гроші.

Virtual Keyboard 32.1.56

56

Розробник: Andrej Koch

ОС: Windows 2000 і вище

Обсяг дистрибутива: 440 Кбайт

Русифікація інтерфейсу: немає

Адреса: www.andrej - koch.de

Ну дуже привабливий розмір дистрибутива! Тим більше що при інсталяції пропонується вибір всіх підтримуваних мов і 75 розкладок. Очевидно, що така різноманітність ні до чого: для тесту ми вибрали три розкладки. Якщо ви працюєте в Windows 2000 / ХР, озаботьтесь установкою пакета.NET Framework версії не нижче 2.0. Всі необхідні кнопки на місці, а для введення символів служить клавіша із зображенням смайла. Вибір розкладок здійснюється в зручному випадаючому списку, але обмеження безкоштовної версії дозволяють вводити текст тільки в програмному поле, а для переміщення набраного в потрібну програму служать команди виділення, копіювання і вирізання в меню Edit.

Зате без всяких обмежень доступна функція автонажатія. Virtual Keyboard підтримує не тільки звичайний для нас введення тексту, а й справа наліво. Ви можете налаштовувати зовнішнього вигляду: зміна розміру програмного вікна, кнопок і шрифту. Як ми не билися, але так і не змогли відключити демонстрацію корисних порад при кожному запуску Virtual Keyboard - швидше за все, це одна з «засідок» безкоштовної версії. Крім цього доступна підтримка апаратної клавіатури і установка розкладки за замовчуванням. Після декількох запусків програма відрапортувала про помилку і застрайкувала.

висновки

В огляді не знайшлося місця програмі «Російська віртуальна клавіатура 2.5». За замовчуванням для установки пропонується каталог Virt - Kbd в корені системного розділу, а для запуску проги потрібно запустити файл klava.htm. Ви вгадали: введення тексту відбувається в поле веб - сторінки. Подальші дії зводяться до копіювання набраних фраз і вставці їх в потрібну програму. Більш того, можна обійтися і без установки: на сайті продукту нас чекає онлайн - версія борди.

Не забувайте про віртуальних клавіатурах від багатьох мережевих сервісів. Так, наприклад, «фантомні дошки» пропонують «Яндекс» і «Рамблер».

Можливості безкоштовної борди на сайті www.keyboard.su куди ширший: крім російської і англійської розкладок підтримуються арабська, білоруський, іспанська, італійська, німецька, турецька, українська, французька мова, а також іврит. Ще більш просунута клава з можливістю онлайн - пошуку на різних ресурсах чекає вас на www.translit. ru / keyboard.

Але повернемося до наших випробуваним. Ми так і не навчилися робити благопристойно - прилизане огляди, що радують око PR - менеджерів компаній - розробників. Кілька разів автору цих рядків у різкій формі радили спочатку зв'язатися з прес-службою і доповісти про недоліки. Подальше спілкування зводилося до прохань не згадувати про програмні помилки. Ну вже ні, не дочекаєтеся. Як то кажуть, що виросло, то виросло.

Найбільше нас дратує онлайн - форма зворотного зв'язку, запускаються без відома користувача, з проханням вказати причини видалення програми. Відверто даремний Keyman Desktop запрошується до виходу саме за сторінку Uninstall Feedback - у нас є набагато більш продуктивні заняття, інакше можна загрузнути в безглуздих бесідах із зацікавленими фахівцями. JitBit і MountFocus після видалення залишають сміття в системі.

Про криві буквах на кнопках Greatis Virtual Keyboard не станемо зайвий раз поширюватися, та й продукту давно пора в будинок для людей похилого віку. Що стосується інших програм, пробуйте, вибирайте - і, якщо не шкода, підтримуйте девелоперів матеріально.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Як працює віртуальна клавіатура?
Так навіщо звертатися до альтернативних додатків, коли можна задіяти системну «Екранну клавіатуру» в поєднанні з «Таблицею символів»?
Подивилися?
Хіба не марення?
Так за що ж з нас вимагають гроші при кожному запуску програми?
За напівпрозоре вікно?
Але даруйте, як можна корелліровать настільки дикий розмір інсталяційний файл і відсутність підтримки автонажатія, роботи з буфером обміну і налаштування зовнішнього вигляду?
Цікаво, чи не так?

Дополнительная информация

rss
Карта