Віртуальні машини - Документація CSUI 1.49.19

  1. Можливі труднощі при створенні ВМ
  2. Вкладка «Віртуальна машина»
  3. Вкладка «Диски»
  4. Список дій з диском
  5. Список дій зі знімком
  6. Вкладка «Мережа»
  7. Вкладка «Теги»

Це перший розділ, який бачить користувач при вході в систему. Тут і у всіх інших вкладках ми здійснили підхід "одного кроку", без необхідності перемикатися між розділами. Таким чином, всі дії з ВМ можуть бути зроблені з одного панелі.

На цій сторінці Ви бачите список віртуальних машин, доступних тільки Вашому користувачеві.

Якщо Ви Адміністратор домену, Ви бачите віртуальні машини всіх користувачів у Вашому акаунті. Можлива фільтрація машин по аккаунту. При виборі всіх акаунтів в блоці «Вибрати аккаунт» в списку будуть відображатися віртуальні машини для всього домену.

Ви можете переглядати список існуючих віртуальних машин у вигляді «карток», або змінити вид списку на «список». Ми додали перемикач Ви можете переглядати список існуючих віртуальних машин у вигляді «карток», або змінити вид списку на «список» / у верхньому правому куті кожного розділу. Це поліпшення дає користувачеві можливість працювати з даними в кожному конкретному розділі зручнішим способом.

Режим списку можна змінити на «картки»:

Або навпаки, переведіть картки на список:

У списку існуючих віртуальних машин для кожної машини можна побачити наступне:

  • Ім'я ВМ і IP;
  • Статус - показує статус машини кольором: зелений - запущена, червоний - зупинена, жовтий - зміна статусу;
  • ОС;
  • ЦП;
  • ОЗУ;
  • Диски.

Справа під кнопкою Дії Справа під кнопкою Дії   Ви можете побачити список дій доступних для ВМ Ви можете побачити список дій доступних для ВМ.

Інструмент фільтрації і пошуку допоможе Вам знайти віртуальну машину в списку.

Ви можете відфільтрувати список ВМ по акаунтів (доступно для Адміністратора Домену) і / або по зонам і / або за групами та / або за статусом. У випадних списках відзначте необхідні параметри фільтрації. Список буде миттєво відсортований / відфільтрований.

Крім того, ВМ можуть бути згруповані по зонах і / або групам і / або квітам і / або акаунтів. Угруповання дозволяє швидко визначити необхідну ВМ в списку.

Скористайтеся пошуком, щоб знайти віртуальну машину по її імені або частини імені.

Внизу розділу Віртуальні машини Ви можете відкрити форму створення нової віртуальної машини.

Віртуальна машина в CloudStack-UI створюється в один крок. Вибір опцій здійснюється з одного вікна без додаткових переходів в інші розділи.

При створенні віртуальної машини необхідно вибрати:

  • обчислювальний пропозицію
  • джерело установки
  • правила групи безпеки

Слід пам'ятати, що віртуальна машина створюється з root-диском, тому додатково вибирати диск при створенні машини не потрібно. При необхідності пізніше можна додати до машини диск даних.

Для створення віртуальної машини натисніть "Створити» Для створення віртуальної машини натисніть Створити»   в нижньому правому куті в нижньому правому куті.

У формі створення ВМ заповніть ви побачите вкладки: Основні і Додаткові.

У вкладці Основні заповніть наступні поля:

Примітка

Обов'язкові поля позначені «зірочкою» (*).

  1. Назва * - назва ВМ. Система пропонує автоматично згенерованих ім'я в наступному форматі: vm- <username> - <counter>. Можна задати будь-яке ім'я, яке починається з букви, містить цифри і букви латинського алфавіту і є унікальним в домені.
  2. Зона * - зона, в якій доступна ВМ. Виберіть зону з спадаючого списку. Список доступних зон конфигурируется Адміністратором. Більше інформації про зонах ви знайдете в офіційної документації .
  3. Обчислювальний пропозицію * - набір опцій і ресурсів, з яких користувач може вибирати, наприклад, шаблони для створення ВМ, дисковий простір, ін. В блоці відображається пропозиція, встановлене за замовчуванням через конфігураційний файл .

Клацніть "ВИБРАТИ» ​​в блоці «Обчислювальні пропозиції» і виберіть у вікні необхідну опцію.

Список доступних ресурсів конфигурируется Адміністратором. Доступні обчислювальні пропозиції визначаються тією зоною, яка задана в файлі конфігурації .

Обчислювальні пропозиції представлені в двох окремих списках залежно від їх типу: Фіксовані і настроюються.

Фіксовані пропозиції - це пропозиції з фіксованими параметрами, які не можна редагувати.

Настроюються обчислювальним пропозиції - це пропозиції з налаштованим параметрами. Для них є можливість задати потрібну кількість ядер ЦП, розміри CPU, пам'яті, швидкість мережі.

Для перемикання між списками пропозиції різних типів використовуйте перемикач у верхній частині списку.

Якщо в конфігураційному файлі визначені класи обчислювальних пропозицій (див. Розділ Класи обчислювальних пропозицій керівництва по конфігураціях), обчислювальні пропозиції в списку будуть згруповані по заданих класів. У такому випадку для списку можна використовувати фільтрацію по класах. Блок фільтрації знаходиться над списком пропозицій. Додавання класів дозволяє застосувати додаткову семантику в найменуванні машин.

Також, можливо застосування пошуку до списку пропозицій. Введіть назву або його частину в поле пошуку над списком пропозицій, щоб швидко знайти в списку потрібну опцію.

Фіксовані обчислювальні пропозиції

У списку фіксованих обчислювальних пропозицій для кожної пропозиції в таблиці наводяться параметри. За замовчуванням представлені наступні параметри:

  • Ядра CPU;
  • CPU (MHz);
  • Пам'ять (MB);
  • Швидкість мережі (Mb / s).

Натиснувши «ПОКАЗАТИ ДОДАТКОВІ ПАРАМЕТРИ» внизу списку Ви розширите список параметрів в таблиці. Скористайтеся «бігунком» для пересування вправо по таблиці, де представлені наступні додаткові параметри:

  • Швидкість читання (Mb / s);
  • Швидкість запису (Mb / s);
  • Швидкість читання (IO / s);
  • Швидкість запису (IO / s).

Щоб приховати додаткові параметри, натисніть «ПРИХОВАТИ ДОДАТКОВІ ПАРАМЕТРИ» внизу списку.

Виберіть в списку потрібну пропозицію і натисніть «ВИБРАТИ» ​​внизу списку.

Вибрані параметри з'являться в блоці «Обчислювальні пропозиції» для створюваної машини.

Настроюються обчислювальні пропозиції

У списку настроюються обчислювальних пропозицій для кожної пропозиції також представлені параметри. Можна розширити список параметрів, натиснувши «Показати додаткові параметри» внизу списку.

При виборі одного з варіантів пропозицій в списку відкриється модальне вікно, в якому для кожного параметра можна задати значення:

  • Ядра CPU;
  • CPU (МГц);
  • Пам'ять (МБ).

Значення для даних параметрів могуть бути предзадани Адміністратором в конфігураційному файлі (див. Розділ DefaultComputeOffering_RU в керівництві по конфігурацій). Вони будуть використовуватися за замовчуванням для параметрів, що обчислювальних пропозицій.

Також, в файлі конфігурації Адміністратором можуть бути задані ліміти для параметрів пропозицій (див. Розділ Обмеження для користувача пропозицій ). Тобто при визначенні значень параметрів пропозицій не можна буде вказати значення, що перевищують задані ліміти.

Коли параметри задані, натисніть «ПРИЙНЯТИ» для збереження заданих параметрів. Вони з'являться в списку параметрів, що настроюються пропозицій для обраного варіанту. Або натисніть «СКАСУВАТИ» для скасування збереження заданих варіантів.

Натисніть «ВИБРАТИ» ​​внизу списку для приєднання обраного обчислювального пропозиції до створюваної машині. Налаштовані параметри будуть відображатися в блоці «Обчислювальні пропозиції» у формі створення ВМ. Параметри, що настроюються обчислювальних пропозицій зберігаються в теги аккаунта (див. список тегів ), Якщо дані теги активовані для аккаунта. Це значно спрощує використання збережених параметрів настроюються пропозицій надалі при створенні ВМ, тому що вони будуть автоматично предзадани в формі створення ВМ.

Примітка

Система перевіряє кількість доступних ресурсів аккаунта. У разі, якщо вибране обчислювальний пропозиція не підходить за кількістю доступних ресурсів, з'явиться попередження про те, що дана пропозиція недоступно для вибору.

  1. Джерело установки * - Виберіть спосіб установки ВМ, натиснувши «ВИБРАТИ». Зазвичай ВМ створюють двома способами:

    • З шаблону.
    • З ISO файлу.

    У відкритому модальному вікні з'явиться список шаблонів / ISO зі статусом «Готовий». Доступні варіанти / ISO представлені в різних списках. Відкрийте потрібний, використовуючи перемикач зверху. Список доступних джерел залежить від обраної зони і аккаунта користувача. Інструмент фільтрації дозволяє знайти необхідну опцію серед шаблонів / ISO по сім'ям OS, типам і групам, або за назвою або його частини.

    Відзначте джерело в списку і натисніть «ВИБРАТИ», щоб застосувати обраний джерело до ВМ.

    Натисніть «Скасувати», щоб скинути всі опції. Тоді джерело не буде обраний.

  1. Дисковий пропозицію * - Дана опція доступна при створенні ВМ з ISO. Відкрийте список доступних дискових пропозицій, натиснувши «ВИБРАТИ» ​​в блоці дискових пропозицій. Список доступних дискових пропозицій задається Адміністратором. Доступність дискових пропозицій визначається тією зоною, яка задана в конфігураційному файлі (див. Розділ доступність пропозицій ).

Для кожної пропозиції в списку можна розгорнути детальну інформацію, клікнувши на рядок або стрілку навпроти пропозиції. У відкритому блоці представлені наступні параметри:

  • Швидкість читання і запису (КБ / сек);
  • IOPS: Читання / Запис (IO / сек);
  • IOPS: Min / Max;
  • Тип сховища;
  • Виділення ємності;
  • Дата створення.

Для перегляду повного переліку параметрів скористайтеся прокруткою праворуч.

Адміністратор може розширити список параметрів через конфігураційний файл (див. Керівництво по конфігурацій Параметри дискових пропозицій ).

Виберіть дисковий пропозицію в списку і натисніть «ВИБРАТИ».

Якщо вибране дисковий пропозицію має простий та зручний розмір диска (встановлюється Адміністратором), з'явиться «бігунок», пересуваючи який можна змінити розмір диска.

Примітка

Система перевіряє кількість доступних ресурсів аккаунта. У разі, якщо вибране обчислювальний пропозиція не підходить за кількістю доступних ресурсів, з'явиться попередження про те, що дана пропозиція недоступно для вибору.

Більше інформації про дисковий пропозиції можна знайти в офіційної документації .

У вкладці Додаткові слід заповнити наступні поля:

  1. Група - Виберіть групу з спадаючого списку. Або створіть нову групу, вписавши її назва прямо в поле. Задана група буде збережена в теги машини .
  2. Аффінітетная група - Виберіть групу з спадаючого списку. Або створіть нову групу, вписавши її назва прямо в поле. Назва повинна починатися з літери, містити літери, цифри і не мати пробілів. Кількість символів не повинно перевищувати 63. Більше інформації про аффінітетних групах можна знайти в офіційної документації .
  3. Брандмауер - Натисніть «РЕДАКТИРОВАТЬ» і задайте групу безпеки для ВМ. У вікні виберіть «Створити» або «Вибрати загальну».

Створити нову групу безпеки

Нова група безпеки створюється на основі вибраних шаблонів. Ця група безпеки буде створена як приватна група, яка використовується тільки для даної ВM.

Створюючи нову групу безпеки, Ви побачите шаблони у списку «Всі шаблони» зліва. Виберіть шаблон і перемістіть його в список «Вибрані шаблони» праворуч, клікнувши на стрілку:

Клацніть "ВИБРАТИ ВСЕ» щоб одночасно перемістити всі шаблони зліва направо.

Клацніть "СКИНУТИ», щоб скинути всі вибрані шаблони.

У списку нижче Ви побачите правила, відповідні обраними шаблонами. Всі вони відзначені як вибрані. Зніміть прапорець з тих, які Ви не хочете додавати до створюваної ВM як правил групи безпеки.

Натисніть «ЗБЕРЕГТИ», щоб застосувати вибрані правила до віртуальної машини.

Натисніть «СКАСУВАТИ», щоб скинути вибрані варіанти. Правила не будуть задані для віртуальної машини. Ви повернетеся до форми створення віртуальної машини.

Вибрати загальну групу безпеки

Якщо Ви хочете б вибрати існуючу групу правил брандмауера, Ви можете натиснути «Вибрати загальну» і позначити ті групи в списку, який Ви хочете задати для ВМ. Групи безпеки в цьому списку використовуються іншими ВМ в домені. Це означає, що Ви не зможете відключити окремі правила групи, якщо Ви не хочете включати їх в групу безпеки (як при створенні VM з шаблону). Ви можете призначити для ВМ тільки всю групу безпеки цілком.

Відредагувати загальну групу безпеки можна після створення ВМ. У вкладці Мережа інформаційної панелі ВМ можна подивитися і редагувати вибрану загальну групу (групи) безпеки. Більше інформації про редагування групи безпеки ви знайдете в розділі Вкладка «Мережа» .

Натисніть «СКАСУВАТИ», щоб скинути всі вибрані варіанти. Правила не будуть задані для віртуальної машини.

  1. SSH ключ - Виберіть ключ SSH. Список ключів містить ті ключі, які доступні для облікового запису, в якому створена ВМ. Див. Докладніше про ключах безпеки в розділі ключі SSH .
  2. Запустити ВМ - Поставте тут галочку, якщо Ви хочете запустити ВМ відразу після її створення. При активації даної опції віртуальна машина отримає свій IP і пароль (якщо це задано в налаштуваннях шаблону). Якщо дана опція не активована, IP машини не доступний до запуску ВМ. Пароль їй не присвоюється.

Після заповнення всіх полів натисніть «СТВОРИТИ».

Для деяких шаблонів / ISO, що використовуються при створенні ВМ, Вам пропонується прийняти умови договору на використання обраного шаблону або ISO. Адміністратор може визначити в такій угоді, наприклад, програмне забезпечення, умови ліцензування або обмеження відповідальності продавця шаблонів програмного забезпечення. Користувач повинен погодитися з цими умовами, щоб продовжити установку ВМ на підставі обраного джерела.

Якщо Ви створюєте віртуальну машину на основі шаблону / ISO, який вимагає угоди, прочитайте умови в вікні і натисніть «ЗГОДЕН», щоб продовжити.

Або натисніть «СКАСУВАТИ», закрийте умови і поверніться до форми створення ВМ. Виберіть інше джерело для створення ВМ.

Після натискання «Створити» з'явиться діалогове вікно, де Ви можете спостерігати процес створення і установки ВМ: створення групи безпеки, установку ВМ, копіювання тегів шаблонів, ін. Ці процеси виконуються послідовно. Здійснюється в даний момент процес відзначений індикатором виконуваного процесу. У разі виникнення помилки на якомусь етапі створення ВМ, користувач зможе зрозуміти, в якому саме процесі сталася помилка.

Після закінчення створення ВМ з'явиться повідомлення про успішне створення ВМ.

У повідомленні буде вказано список всіх кроків створення ВМ і інформація про неї:

  • Ім'я ВМ і IP (якщо він доступний),
  • Пароль ВМ - Пароль створюється автоматично після створення ВМ, якщо пароль заданий для шаблону, використовуваного для створення цієї машини. Натисніть «ЗБЕРЕГТИ» поруч з паролем в діалоговому вікні, якщо Ви хочете зберегти пароль для даної ВМ. Пароль буде збережений в теги віртуальної машини. Перегляд збереженого пароля можливий при натисканні «Доступ до ВМ» в списку Дій для даної машини.

При збереженні пароля система запитає, чи хочете Ви зберігати паролі в теги для майбутніх ВМ за замовчуванням. Натисніть «Так», і в налаштуваннях облікового запису буде активована опція «Зберігати пароль ВМ за замовчуванням»:

Це означає, що паролі для всіх створених віртуальних машин будуть зберігатися в теги ВМ автоматично.

Також, з вікна у цьому форумі Ви можете отримати доступ до ВМ, відкривши VNC консоль.

Закрийте діалогове вікно і переконайтеся, що недавно створена ВМ знаходиться в списку віртуальних машин.

Натисніть «СКАСУВАТИ», щоб закрити вікно створення ВМ без збереження нової ВМ.

Можливі труднощі при створенні ВМ

При створенні віртуальної машини Ви можете зіткнутися з наступними проблемами:

  • Недолік ресурсів.

    Важливий аспект в CloudStack-UI полягає в тому, що система негайно перевіряє, чи є у користувача ресурси, необхідні для створення віртуальної машини. Система не дозволяє створювати повідомлення ВМ, для запуску якої не вистачить ресурсів.

    Якщо необхідної кількості ресурсів недостатньо, при натисканні на кнопку створення ВМ з'явиться повідомлення:

    «Недостатньо ресурсів. Немає місця в Основному сховище. »

    У цьому випадку форма створення ВМ буде не доступна.

  • Ім'я ВМ не унікальна в домені.

    Якщо ім'я, визначене для віртуальної машини, не унікальна в домені, в діалоговому вікні після створення ВМ з'явиться помилка, ВМ не буде створена, форма створення ВМ закриється. Вам доведеться відкрити форму створення ВМ і заповнити її знову. Ви повинні будете ввести іншу назву для ВМ.

Як тільки ВМ створена, її можна зупинити, перезапустити або видалити в міру необхідності. Ці дії доступні під кнопкою «Дії» Як тільки ВМ створена, її можна зупинити, перезапустити або видалити в міру необхідності справа для кожної віртуальної машини в списку.

Ви можете здійснювати наступні дії з ВМ:

  • Запустити ВМ - дозволяє користувачеві запустити ВМ,
  • Зупинити ВМ - дозволяє користувачеві зупинити запущену ВМ,
  • Перезапустити ВМ - дозволяє користувачеві перезапустити ВМ,
  • Перевстановити ВМ - дозволяє користувачеві заново перевстановити ВМ,
  • Видалити ВМ - дозволяє користувачеві видалити ВМ. Після видалення машина ще залишається в системі, але в списку вона виділена сірим кольором. Пізніше машину можна відновити.

Щоб відновити вилучену машину (яка ще не знищена), відкрийте список дій і натисніть "Відновити».

Натисніть «Знищити» для повного видалення ВМ з системи без можливості подальшого відновлення.

Если у машини є диски, система запітає в діалоговому вікні, слід ВИДАЛИТИ диски машини. Якщо у дисків є знімки, система також запропонує видалити знімки, активувавши опцію «Видалити знімки».

Підтвердіть своє бажання видалити диски (і знімки), натиснувши «Так». Натисніть «Ні» для скасування відключення дисків (і знімків).

  • Змінити пароль - дозволяє користувачу змінити пароль ВМ (доступно тільки для запущених ВМ в разі, якщо пароль необхідний для даної ВМ).

Після натискання «Так» в діалоговому вікні ВМ буде перезапущено, і для неї буде згенеровано новий пароль, який з'явиться в діалоговому вікні.

Натисніть «Зберегти», щоб зберегти новий пароль для даної ВМ. Ця дія активує опцію «Зберігати паролі для ВМ за замовчуванням» в налаштуваннях облікового запису (див. Докладніше в розділі Зберігати паролі ВМ за замовчуванням ). В майбутньому паролі будуть зберігатися автоматично при створенні ВМ. Натисніть «OK», щоб закрити діалогове вікно.

  • Доступ до ВМ - відкриває діалогове вікно «Доступ до ВМ», яке дозволяє переглядати ім'я ВМ і IP, а також збережений пароль ВМ, і дає доступ до ВМ через VNC консоль.

В розділі Доступ до віртуальної машини детально описані варіанти доступу до ВМ.

  • Пульс - це нова функціональність, створена в CloudStack-UI для відображення статистики роботи ВМ. Вибравши «Pulse» в списку дій, Ви відкриєте модальне вікно з трьома вкладками: CPU / RAM, Мережа, Диск. У них Ви знайдете графіки використання ресурсів ВМ.

Відображення графіків можна налаштувати, змінюючи період агрегації даних, інтервал зсуву і інші параметри.

Даний плагін зручний для динамічного моніторингу роботи машини. Ви знайдете більше інформації про це плагін в розділі плагін Pulse . Інструкції по установці плагіна Пульс можна знайти в розділі Установка плагіна Pulse .

Примітка

При виборі одного з дій в списку інші дії в списку стають недоступні до завершення вибраної дії.

Для кожної віртуальної машини в бічній панелі справа можна відкрити інформаційний блок, клікнувши на ВМ в списку або на картку ВМ.

В панелі відображаються такі елементи:

  1. Ім'я VM.
  2. колірної покажчик - дозволяє виділити віртуальну машину кольором з палітри.
  3. Список дій для ВМ. Див. Докладніше в розділі Список дій з ВМ нижче.

В панелі Ви побачите 4 вкладки. Нижче буде описана інформація, представлена ​​в кожній вкладці.

Вкладка «Віртуальна машина»

Вкладка «Віртуальна машина» містить основні настройки ВМ. Деякі настройки в ній можна редагувати. В кінці знаходиться розділ Статистика, яка відображає дані по роботі ВМ в реальному часі.

  1. Опис - короткий опис ВМ. Клацніть по блоку, щоб відредагувати його. Введіть кілька слів про ВМ. Натисніть «Зберегти», щоб зберегти опис. Це опис для Вашої машини збережеться з тегом csui.vm.description.

Опис можна редагувати, клікнувши «Редагувати» Опис можна редагувати, клікнувши «Редагувати»   і змінивши опис в текстовому полі і змінивши опис в текстовому полі.

Також, опис можна редагувати з вкладки тегів. Клацніть "Редагувати" поруч з тегом csui.vm.description і змініть опис в формі, що з'явилася.

  1. Зона - зона, в якій ВМ буде доступна.
  2. Група - група, яка вказана для ВМ. Редагуйте дане поле, клікнувши «Редагувати» . У діалоговому вікні виберіть групу з спадаючого списку і натисніть "Застосувати» для додавання групи до ВМ.

Ви також можете створити нову групу, вписавши назву групи прямо в текстове поле в діалоговому вікні. Клацніть "Застосувати» для додавання групи до ВМ.

Для видалення ВМ з групи виберіть «Видалити з групи» і натисніть кнопку «Видалити».

Група ВМ це група, що задається користувачем. Вона зберігається в теги машини з тегом csui.vm.group. Її можна редагувати або видалити з вкладки «Теги».

  1. Обчислювальні пропозиції - пропозиції обчислювальних ресурсів VM. Розкрийте розділ, щоб переглянути весь список пропозицій.

Редагуйте це поле, натиснувши кнопку «Редагувати» Редагуйте це поле, натиснувши кнопку «Редагувати» . У вікні відкриється список доступних пропозицій.

Список складається з двох розділів - Фіксовані і настроюються. У кожному розділі можна фільтрувати пропозиції по класах, якщо для пропозицій задані класи. Задати класи обчислювальних пропозицій можна в файлі конфігурації (див. Докладніше в розділі Класи обчислювальних пропозицій ).

Також, можна скористатися пошуком і ввести в поле пошуку назву або частину назви пропозиції, щоб швидше знайти його в списку.

Виберіть в списку варіант пропозиції.

Натисніть «Змінити», щоб зберегти обрану опцію. При редагуванні обчислювального пропозиції запущена віртуальна машина буде перезапущено.

  1. Аффінітетная група - аффінітетная група ВМ. Редагуйте поле клікнувши «Редагувати» . У діалоговому вікні виберіть існуючу групу з Спіка або створіть нову прямо в даному вікні. Клацніть "Застосувати» для додавання групи до ВМ.

При додаванні групи до запущеної машині система запропонує зупинити ВМ. Натисніть «OK» в діалоговому вікні. Потім машина буде знову запущена.

Можна видалити обрану групу, клікнувши «Редагувати» і вибравши «Видалити з групи» в діалоговому вікні.

  1. Шаблон - відображає шаблон, який використовується при створенні ВМ.
  2. Ключ SSH - відображає ключ SSH даної ВМ. Додайте ключ SSH, клікнувши «+». У вікні виберіть ключ SSH з спадаючого списку і натисніть "Змінити»:

При збереженні нового ключа SSH для працюючої ВМ з'явиться попередження: «При перевстановлення ключа SSH необхідно зупинити віртуальну машину.» Натисніть «OK», якщо Ви хочете зупинити її. Натисніть «СКАСУВАТИ», щоб скинути всі настройки.

  1. Статистика - відображає статистику використання CPU машиною, Мережа читання, Мережа записи, Швидкість читання, Швидкість запису, Швидкість читання (IO), Швидкість запису (IO). Оновлення дані, натиснувши «Оновити» у правому верхньому кутку.

Вкладка «Диски»

У другій вкладці - «Диски» - міститься інформація за обсягами дисків, виділених для ВМ.

Тут доступна наступна інформація:

  1. Інформація про диск

Кожна ВМ має кореневої диск. Крім цього, машині можна додати додатковий диск.

Для кореневого диска представлена ​​наступна інформація (розгорніть картку, щоб побачити повний список даних):

  • Ім'я - ім'я диска.
  • Розмір - розмір диска.
  • Дата і час створення.
  • Тип сховища (загальне / локальне).
  • Інформація про останньому зробленому знімку.
  1. Додати диск - Дозволяє додати диск до ВМ.

До ВМ можна приєднати додатковий обсяг пам'яті (диск). Натисніть «Вибрати», щоб вибрати диск. Виберіть диск в списку і натисніть «Вибрати».

Обраний диск з'явиться у вкладці віртуальної машини з кнопкою «Прикріпити». Натисніть «Прикріпити», щоб підключити обраний диск до віртуальної машини.

Якщо в системі немає доступних дисків, Ви можете створити його прямо з панелі інформації.

Натисніть «Створити новий диск» і Ви переміститеся в розділ Сховище. З'явиться форма створення диска, де необхідно вказати:

Примітка

Обов'язкові поля позначені «зірочкою» (*).

  • Назва * - вкажіть ім'я нового додаткового диска.
  • Зона * - виберіть зону для нього зі спадаючого списку.
  • Дисковий пропозицію * - натисніть "ВИБРАТИ» ​​і виберіть дисковий пропозицію з списку. Список дискових пропозицій задається Адміністратором.
  • Розмір - встановіть розмір диска, якщо це доступно. Розмір диска можна змінити, якщо вибрано дисковий пропозицію, що настроюється користувачем.

Заповнивши всі поля натисніть «СТВОРИТИ» для збереження нового диска.

Натисніть «СКАСУВАННЯ», щоб скинути всі настройки і скасувати створення диска.

Поверніться назад до інформаційної панелі віртуальної машини. У вкладці «Диски» в розділі Додати диск клікніть «+», щоб вибрати додатковий диск. Виберіть додатковий диск з спадаючого списку і натисніть «Вибрати», щоб додати його до розділу Додати диск. Щоб приєднати диск до ВМ натисніть кнопку «Приєднати».

Список дій з диском

Для кожного диска можна відкрити список дій, клікнувши Для кожного диска можна відкрити список дій, клікнувши .

У списку доступні наступні дії для дисків:

Для кореневих дисків:

  • Зробити знімок;
  • Встановити розклад для знімків;
  • Змінити розмір диска.

Для додаткових дисків:

  • Зробити знімок;
  • Встановити розклад для знімків;
  • від'єднати;
  • Змінити розмір диска;
  • Вилучити.

Зробити знімок

Для збереження всіх дисків ВМ, а також стану її CPU / пам'яті можна зробити знімок ВМ. З знімка можна швидко відновити машину.

Натисніть «Зробити знімок» в списку дії до диска і в діалоговому вікні введіть:

Примітка

Обов'язкові поля позначені «зірочкою» (*).

  • Ім'я знімка * - вкажіть ім'я для знімка. Система автоматично генерує ім'я в форматі <дата> - <час>. Але Ви можете вказати будь-яке ім'я за бажанням.
  • Опис - додайте короткий опис знімка диска.

Всі знімки зберігаються в списку знімків. У розділі інформації про диск Ви побачите ім'я і час останнього зробленого знімка. Для кожного знімка доступні дії, описані в розділі Список дій зі знімком нижче.

Встановити розклад для знімків

Для знімків можна задати розклад, клікнувши «Встановити розклад для знімків» в списку дій.

У вікні встановити графік періодичного створення знімків:

  • Виберіть частоту створення знімків - щогодини, щодня, щотижня, щомісяця;
  • Виберіть хвилину (для повсякчасного створення знімків), час (для щоденного створення знімків), день тижня (для щотижневого створення знімків) або день у місяці (для щомісячного створення знімків), коли знімок повинен бути зроблений;
  • Виберіть часовий пояс, відповідно до якої розклад буде виконуватися;
  • Встановіть кількість знімків, яке повинно бути створено.

Натисніть «+», щоб зберегти розклад. Можна створити кілька графіків створення знімків, але не більше одного для кожного типу розкладу (повсякчасного, щоденного, щотижневого, щомісячного).

Змінити розмір диска

Примітка

Дана дія є для додаткові дисків, створених на основі дискового пропозиції з розміром диска, що встановлюється користувачем. Такі дискові пропозиції можуть створити тільки Адміністратори.

Вибравши «Змінити розмір диска» в списку дій, Ви зможете збільшити / зменшити розмір диска.

У вікні встановіть новий розмір, рухаючи «бігунок». Клацніть "ЗМІНИТИ РОЗМІР» для збереження змін.

Натисніть «СКАСУВАТИ», щоб скинути всі зміни.

Відмінити закріплення

Дана дія можна застосувати до додаткових дисків. Воно дозволяє відкріпити диск від віртуальної машини.

Натисніть «Відмінити закріплення» в списку дій і підтвердіть свою дію в діалоговому вікні.

Додатковий диск буде відкріплений і знову з'явиться в списку вільних дисків в розділі Сховище.

вилучити

Дія видалення можна застосувати до додаткових дисків. Воно дозволяє видалити додатковий диск з системи прямо з вкладки «Сховище» інформаційної панелі ВМ.

Натисніть «Видалити» в списку дій і підтвердіть свою дію в діалоговому вікні.

Додатковий диск буде видалений з системи в той же момент.

Якщо у диска є знімки, система запитає, чи хочете Ви видалити їх разом з видаленням диска. Натисніть «Так», щоб видалити знімки. Натисніть «Ні», щоб зберегти знімки в системі після видалення диска.

Список дій зі знімком

Примітка

Для щойно створеного знімка в списку дій є тільки дія «Видалити», тому що знімок ще не скопійований у вторинне сховище. Як тільки знімок буде скопійований у вторинне сховище (що може зайняти деякий час), для нього буде доступний повний список дій.

Для кожного знімка доступні наступні дії:

  • Створити шаблон - дозволяє створити новий шаблон прямо з вкладки інформаційного блоку диска. У вікні заповніть форму:

Примітка

Обов'язкові поля позначені «зірочкою» (*).

  • Назва * - введіть ім'я нового шаблону.
  • Опис * - дайте короткий опис шаблону.
  • Тип ОС * - виберіть тип OS з спадаючого списку.
  • Група - Виберіть групу з спадаючого списку.
  • Пароль включен- відзначте цю опцію галочкою, якщо у вашого шаблону встановлений скрипт зміни пароля CloudStack. Тобто, машина, створена на основі даного шаблону, буде доступна по паролю, і пароль можна змінити.
  • Динамічне масштабування - відзначте цю опцію галочкою, якщо ваш шаблон містить інструмент XS / VM Ware для підтримки динамічного масштабування CPU / пам'яті ВМ.

Натисніть «ПОКАЗАТИ ДОДАТКОВІ ПАРАМЕТРИ», щоб розгорнути список додаткових параметрів налаштування. Відкриється прапорець HVM. Він дозволяє створити шаблон, який вимагає HVM. Відзначте цю опцію при необхідності.

Як тільки всі поля заповнені, натисніть «СТВОРИТИ», щоб створити новий шаблон.

  • Створити диск - дозволяє створити диск зі знімка.

Введіть назву нового диска в полі «Назва» у вікні. Натисніть «СТВОРИТИ» для збереження нового диска.

Натисніть "ВІДМІНИТИ" для скасування створення диска.

  • Повернути диск до знімка - Дозволяє повернути диск назад до стану знімка.

Підтвердіть свою дію в діалоговому вікні. Зверніть увагу, що віртуальна машина, до якої прив'язаний диск, буде переінстальовано.

  • Видалити - дозволяє видалити останній створений знімок.

Крім того, можна переглянути всі знімки в списку, натиснувши кнопку «ДИВИТИСЯ ВСІ». У вікні Ви побачите список всіх знімків. Для кожного знімка в списку доступні ті ж самі дії: створити шаблон зі знімка, створити диск, повернути диск до знімка і видалити знімок.

  1. ISO - дозволяє додати ISO до машини.

Прикріпіть ISO до ВМ, натиснувши «Прикріпити» в блоці ISO. У діалоговому вікні Ви побачите список доступних файлів ISO. Щоб легко знайти потрібний файл ISO скористайтеся інструментом пошуку над списком. Крім того, Ви можете відфільтрувати список по родині (-ям) ОС, типу (-ам), групі (-ам). Відзначте потрібний файл ISO в списку і натисніть «прикріпити». ISO буде прикріплений до ВМ.

ISO можна від'єднати від ВМ, натиснувши «Відмінити закріплення».

Вкладка «Мережа»

У вкладці «Сеть» представлені конфігурації мережі ВМ.

  1. Інформація про NIC - Тут представлена інформація про мережу ВМ: назва мережі, маска мережі, шлюз, IP, тип трафіку, MAC адресу.

Також, тут можна додати для ВМ додатковий IP адреса. Натисніть «+» поруч з опцією Додатковий IP і підтвердіть дію в діалоговому вікні. Додатковий IP з'явиться в картці мережі VM.

Додатковий IP можна видалити натисканням кнопки «Видалити» поруч з ним.

  1. Правила безпеки - Дозволяє переглядати групу безпеки, яка використовується машиною. натісніть , Щоб відкрити список правил приєднаної до ВМ групи безпеки.

Список правил можна фільтрувати за типами та / або протоколів. Також, список можна групувати за типами та / або протоколів.

Групу безпеки можна редагувати в модальному вікні. Натисніть «РЕДАКТИРОВАТЬ» для переходу до форми редагування. У ній Ви можете додати правила, або видалити правила зі списку.

Для додавання правил заповніть поля в блоці над списком і натисніть «+»:

Щоб видалити правило, натисніть значок Видалити в списку. Правило буде видалено з групи безпеки.

Потім знову поверніться в режим перегляду, або закрийте вікно.

Примітка: Під час редагування загальної групи безпеки з'явиться попередження:

Натисніть «Так», якщо Ви все ж хочете редагувати групу безпеки. Ви перейдете в розділ брєндмауери, де зможете редагувати групу. Після внесення змін поверніться до машини, яка використовує дану групу. Ви побачите, що правила в групі змінилися.

Більш докладно про групи безпеки читайте в розділі брандмауер .

Вкладка «Теги»

В даній вкладці Ви можете створювати і переглядати теги віртуальної машини.

У CloudStack-UI теги використовуються для забезпечення додаткових можливостей для користувача взаємодії (UX). Теги - це пари ключ-значення, за допомогою яких створюється свого роду база метаданих - опис ВМ або групи, мову користувача. Теги, використовувані Cloudstack-UI, є системними тегами. На початку системного тега варто csui. Повний список системних тегів CloudStack-UI Ви знайдете на странице .

Теги, використовувані ВМ, представлені у вигляді списку. У списку системні теги представлені в одному блоці, що не системні теги - в окремому блоці.

Системні теги використовуються для забезпечення додаткової функціональності з точки зору користувача інтерфейсу. Зміна даних тегів може спричинити за собою небажані зміни в роботі системи. У вкладці «Теги» є опція «Показати системні теги», яка дозволяє переглядати або приховувати системні теги машини. Вимкніть цю опцію, щоб приховати системні теги зі списку, щоб уникнути небажаних змін. При відключенні даної опції система запам'ятає, що системні теги слід приховувати, і наступного разу не буде їх показувати за замовчуванням.

Для пошуку тега в списку скористайтеся інструментом пошуку. Введіть ім'я або частину імені тега і потрібний тег буде виділено в списку.

Для кожного тега при наведенні на нього мишею з'являється список дій:

  • Редагувати - дає можливість редагувати тег. У формі задайте нові ключ і значення (обидва поля обов'язкові до заповнення). Натисніть «Редагувати» для збереження внесених змін. Натисніть «Скасувати», щоб скинути всі зміни і скасувати редагування тега.
  • Видалити - дозволяє видалити тег. Натисніть «Видалити» і підтвердіть свою дію в діалоговому вікні.

створення тега

У вкладці «Теги» можна створити тег.

Натисніть «Створити» Натисніть «Створити»   і заповніть поля форми: і заповніть поля форми:

Примітка

Обов'язкові поля позначені «зірочкою» (*). Значення в полях не повинні починатися з пробілу.

  • Ключ * - вкажіть ключ.
  • Значення * - вкажіть значення ключа.

При додаванні системного тега натисніть «+» в блоці системних тегів. Відкриється форма створити позначку. Ви побачите, що в ній поле «Ключ» вже містить csui. Вам залишиться ввести іншу частину ключа.

При створенні несистемний тега, він буде збережений в окремий блок. Якщо створюваний тег має ключ у вигляді <prefix>. <Example>, назва блоку буде мати ім'я <prefix>. Створюючи тег з цього блоку, в формі створити позначку поле «Ключ» буде автоматично містити значення <prefix>.

Дополнительная информация

rss
Карта