- День, який змінив все
- Подорож по Чорнобилю через Яндекс і Гугл
- Віртуальні прогулянки по зоні ЧАЕС
- Віртуальна реальність чи подорож нового століття
- Віртуальний музей Чорнобильської катастрофи
Чорнобиль у віртуальній реальності Гугл
26 квітня 1986 року Чорнобиль зустрів новий день. Однак цей день був зовсім не схожий на всі попередні. По-іншому світило сонце. Блакитна небесна блакить інакше лягала на дахи будинків. А футбольний м'яч під ногами завзятих школярів, можливо, в останній раз котився по мокрому асфальту ...
Віртуальний Чорнобиль Яндекса
День, який змінив все
Відсмикуючи щільний домашній завісу люди зустрічали новий день, посміхаючись теплому сонцю і легкому квітневого вітрі. Про те, що життя змінилося, а недавно побудовані плани вже ніколи не здійсняться, мирне населення ще не знало. Також люди не знали і про те, що неподалік с пізньої ночі йде нерівна боротьба з яскравим полум'ям пронизливих радіоактивних променів.
Вибух реактора Чорнобильської АЕС приніс багато страждань недавно щасливим родинам міст Чорнобиль, Прип'ять та прилеглих поселень. Радіація, яка вирвалася з-під кришки біологічного захисту, миттєво розлетілася на далекі відстані. Як результат, ще вчора мальовничий зелений край перетворився в забуту, відчужену територію. Евакуація, раптові хвороби, втрата близьких і рідного дому - це ті початкові наслідки, які чекали людей після аварії на ЧАЕС.
Останні роки досить частим явищем стали туристичні поїздки в зону відчуження. Але оскільки не всім під силу впоратися зі своєю волею і відправитися на заражену територію особисто, дуже популярними стають віртуальні прогулянки по Чорнобилю.
Віртуальна прогулянка по центру Прип'яті
Подорож по Чорнобилю через Яндекс і Гугл
Чинена по Чорнобилю віртуальна прогулянка не здасться нудною і нецікавою. Адже користувачеві Інтернету будуть представлені широкі панорами всіх околиць Прип'яті, ЧАЕС, інших значущих місць. Єдина відмінність віртуального походу по Чорнобилю від реального - це можливість зробити його прямо з дивана. У новому столітті досягнення в галузі комп'ютерного програмування дозволяють перетворити неможливе в дійсність.
Здійснюючи пошук туру в зону відчуження ви, безсумнівно, натрапите на пропозицію зробити віртуальну прогулянку по Чорнобилю через Яндекс або Гугл. Обов'язково скористайтеся цією пропозицією. Детальний опис популярних місць, таких як парк атракціонів, ставок-охолоджувач, сама атомна станція і інші, допоможе більш детально ознайомитися з історією цих загадкових куточків українського Полісся.
Парк атракціонів в Google Street View
Віртуальні прогулянки по зоні ЧАЕС
Віртуальні прогулянки по Чорнобилю і тривимірні види вулиць також стають реальними для погляду простого обивателя. Якісна зйомка ураженої території дозволила фахівцям відтворити повне відчуття того, що людина дійсно знаходиться в зоні відчуження і може прогулятися по Чорнобилю віртуально. Сучасний інтерфейс і хороша функціональність програм дозволить побачити Прип'ять і ЧАЕС навіть з супутника.
Крім цього можна поглянути і на детальну карту покинутої території. Таким чином з'являється можливість вивчити не тільки основні точки або пам'ятні місця Чорнобиля, а й ділянки, які найбільше зазнали радіоактивного випромінювання.
Спробувати віртуальні прогулянки по Чорнобилю через Яндекс або Гугл можна в будь-який момент. Адже сучасні сервіси залишаються доступними незалежно від часу доби або погоди за вікном.
Віртуальна прогулянка по місту Чорнобиль
Віртуальна реальність чи подорож нового століття
Зовсім недавно, а саме до 30-ї річниці аварії на ЧАЕС польська компанія в співдружності з фундацією «Відкритий діалог» відтворила віртуальну прогулянку по Чорнобилю онлайн. Інформаційно-пізнавальний сервіс являє собою додаток, засноване на технології Reality 51. Одягнувши спеціальні окуляри будь-яка людина в одну мить опиняється в зоні відчуження. Таким чином з'являється можливість здійснити захоплюючу, реалістичну віртуальну прогулянку по закинутих місцинах Чорнобиля і Прип'яті.
Цей додаток є досить корисним. Адже таким чином не тільки забезпечується повна радіаційна безпека для туриста. Завдяки додатку користувач може в повній мірі відчути атмосферность покинутих людьми місць. Крім того, віртуальне ходіння по Чорнобилю переносить у часі на багато років назад, в той рік, коли найстрашніше для людства вже відбулося, а небезпечна радіація прогнала людей з рідних, історично заселених місць.
Сучасна технологія корисна не тільки туристам, а й людям, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Адже гроші, виручені за продаж цього додатка, утворюють фонд підтримки саме цієї незахищеної категорії населення.
Проект віртуальної реальності, що відправляє в Чорнобиль
Віртуальний музей Чорнобильської катастрофи
Цікавим додатком в мережі Інтернет сьогодні є і віртуальний музей. Віртуальна прогулянка по Чорнобилю до і після вибуху можлива саме тут.
До уваги користувача представлено шість залів, за якими пропонується здійснити подорож:
- Хронологічна послідовність подій в ніч аварії.
- Карта поширення радіації по територіях.
- Наслідки вибуху четвертого реактора ЧАЕС.
- Як ліквідували наслідки аварії.
- Боротьба з наслідками вибуху і допомогу мирному населенню.
- Територіальна карта розміщення пам'ятників і меморіалів, присвячених героям- ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Віртуальний Чорнобиль дає величезну перевагу, так як відвідати музей або здійснити віртуальний похід по Чорнобилю можна навіть перебуваючи у віддалених куточках нашої планети. Ви теж бажаєте відправитися до Чорнобиля на віртуальну прогулянку в реальному часі? Тоді просто скористайтеся сучасними комп'ютерними можливостями.
Однак не варто забувати, що представлені користувачеві програми, перш за все, несуть в собі інформаційно-історичну, а не розважальну цінність. Донести до розуму людини хронологію подій, сумну статистику і наслідки страшної помилки, занурити в реальну дійсність покинутих міст - це головна мета віртуальних турів по зоні відчуження.
Ви теж бажаєте відправитися до Чорнобиля на віртуальну прогулянку в реальному часі?