Віруси на Android: як захиститися від них?

  1. Трішки історії
  2. Види вірусів для Android
  3. Як боротися з вірусами на Android?
  4. З цим ще читають:

Операційна система Android за невеликий проміжок часу став однією з найпопулярніших мобільних ОС в світі, яка працює в 3/4 всіх пристроїв. Подібне зростання привернув увагу до неї численних зловмисників, які промишляють написанням вірусних програм для крадіжки вашої особистої інформації.

Подібне зростання привернув увагу до неї численних зловмисників, які промишляють написанням вірусних програм для крадіжки вашої особистої інформації

Трішки історії

Вперше вірус на Android був виявлений в грудні 2010 року. Він збирав особисті дані користувачів, а потім відправляв їх на віддалені сервери. Надалі, протягом 2-х років було виявлено ще безліч подібних вірусів, які в основному збирали дані або відправляли смс-повідомлення на платні номери.

Одним з технологічних є віруси на Android, які записують ваші розмови і потім відправляють їх зловмисниками. Деякі з них здатні за допомогою спеціального алгоритму, вишукувати в промові номери кредитних карт, а потім вже цю інформацію відправляти зловмисниками на сервер.

Види вірусів для Android

Існує кілька видів найбільш поширених вірусів і сценаріїв їх роботи. Трохи докладніше про кожен з них.

Класичні троянські програми. Даний вид вірусів є найбільш поширеним. Основна їх функція - це крадіжка особистих даних, наприклад контактів, історій смс-листування, ваших записів в нотатках, логінів і паролів від різних сервісів і так далі.

Віруси, здатні отримати права (root) на управління вашим пристроєм. Такі віруси менш поширені, але також мають місце. Після того, як смартфон з ОС Android піддався зараженню, зловмисники отримують можливість розсилати від вашого імені смс-повідомлення, а іноді навіть - здійснювати дзвінки.

Віруси, що відправляють в автоматичному режимі кілька смс-повідомлень на платні номери. Практично на кожному другому сайті в мережі, що пропонує завантажити якісь ігри або програми для Android, можна було б натрапити на файли з цим вірусом.

Підслуховуючі віруси, які записують ваші розмови і відправляють їх зловмисникам. У деяких випадках здатні в автоматичному режимі отримувати від сказаного вами номера кредитних карток та іншу важливу інформацію. Подібний вірус поширювався під виглядом додатки Google+.

Як боротися з вірусами на Android?

Перше, що вам необхідно зробити, якщо ви хочете захистити свій смартфон або планшет з операційною системою Android від вірусів і їх згубного впливу, - це дотримуватися ряду правил.

Всі програми, ігри, віджети і інші програмні продукти качайте тільки з перевірених джерел. Такими можуть бути великі портали (4pda наприклад), офіційні магазини з додатками (Google Play, Amazon Appstore for Android). Але навіть з перевірених джерел, навіть в Google Play, варто бути пильним: переглядати відгуки; не качати додатки, що здаються вам підозрілими.

Не відкривати посилання, які вам прислали через смс, поштою, особистим повідомленням в соціальній мережі, якщо вони від незнайомого вам людини, а також мають незвичайний вигляд або ж скорочено через спеціальний сервіс. Дуже часто, після переходу по подібним посиланнях, у вас починається автоматичне скачування будь-якого .apk файлу. Зазвичай це - Opera mini або Skype.

Не потрібно підключатися до невідомим вам Wi-Fi мереж, а також бажано вимикати Bluetooth і Wi-Fi, коли ви їх не використовуєте. Бували випадки, коли зловмисники спеціально робили безкоштовні точки доступу, щоб перевести трафік.

Захистіть свій мобільний пристрій з ОС Android паролем. Це можна зробити, пройшовши в «Налаштування» - «Безпека» - «Блокування екрану». Ще одним засобом захисту є шифровка всіх даних, що зберігаються у вас на смартфоні, також зняття позначок в налаштуваннях біля «Показувати пароль» і «Невідомі джерела».

Наступне, що вам треба, щоб надійно захиститися від вірусів - це установка антивірусної програми для Android. Вибір їх величезний, але найбільш хороший захист від вірусних програм забезпечують наступні.

Northon Mobile Security. Здатний дистанційно видаляти всю інформацію з пристрою, блокувати дзвінки та СМС від небажаних номерів, виявлятися сайти з шкідливим кодом, а також блокувати смартфон, якщо з нього була витягнута сім-карта. Є безкоштовна базова версія і повноцінна.

Lookout Mobile Security. Є весь стандартний набір, а додаткові можливості - це блокування доступу до фотографій і журналу дзвінків. Є пробна двотижнева версію і платна з щомісячною абонентською платою.

Kaspersky Mobile Security. Головна особливість - можливість відстежити свій смартфон навіть якщо з нього витягли сім-карту.

Avast! Mobile Security. Дуже популярне рішення, зокрема через безкоштовного розповсюдження. Функції аналогічні з антивірусом Northon, але плюсом avast ще вміє стежити за вхідний і вихідний трафік.

Що вибрати - справа вже ваше. Орієнтуйтеся на ваші фінансові можливості і необхідність в додаткових фішках кожного антивіруса.

З цим ще читають:

  • Як вибрати карту пам'яті для смартфона Здається що покупка карти пам'яті для смартфона - це нескладний процес. Вибрали необхідний обсяг пам'яті, оплатили товар, вставили в пристрій і можна користуватися. Однак тут є [...]
  • Як прискорити роботу Android Після придбання планшета або смартфона на Android пристрій працює швидко, але в міру експлуатації гаджет починає пригальмовувати і це починає дратувати користувача. Трапляється [...]
  • Як зробити Hard Reset (скидання на заводські настройки) на смартфоні або планшеті Якщо ваш смартфон або планшет, що працює під управлінням операційної системою Android почав сильно гальмувати, довго завантажуватися або завантажуватися через раз, а чистка системи від сміття НЕ [...]
  • Як перевірити смартфон при покупці Купівля смартфона, як нового, так і вживаного - відповідальна справа. Дуже часто буває так, що навіть в спеціалізованому магазині з продажу мобільних пристроїв, продавець [...]
  • Як збільшити пам'ять на Android пристрої Кількість оперативної пам'яті пристроїв на Android є однією з найважливіших характеристик. Від її розміру залежить комфортна робота в декількох одночасно запущених програмах. [...]

Як боротися з вірусами на Android?

Дополнительная информация

rss
Карта