- Якість друку і дозвіл - як це пов'язано
- Якість широкоформатного друку в інтер'єрної і сольвентной друку
- інтер'єрний друк
- сольвентний друк
- 10 факторів, від яких залежить висока якість друку
- Де замовити продукцію, у якій буде найкраща якість друку
З цієї статті ви дізнаєтеся
- Як пов'язано якість друку і дозвіл зображення
- Як досягти високої якості в широкоформатного друку
- Які фактори враховувати, щоб отримати найвищу якість друку
- Де замовити друк високої якості
Практично кожному з нас знайома ситуація, коли спроба роздрукувати картинку гарної якості, взяту з одного з сайтів, закінчується провалом. Зображення на аркуші паперу виявляється далеко не таким ідеальним, як на моніторі, розпадається на добре помітні окремі пікселі. Звертаючись до замовлення в друкарню з проханням перенести зображення на формат А1, можна почути попередження, що якість готового плаката буде поганим через низький дозволу і маленького розміру вихідної картинки. Щоб дізнатися, як пов'язані між собою ці поняття і якість друку, прочитайте нашу статтю.
Якість друку і дозвіл - як це пов'язано
Дозволом прийнято називати то кількість точок цифрового зображення, яке розташовується в межах одиниці площі. Для його позначення використовується абревіатура dpi - dots per inch, число перед нею вказує, скільки точок розташоване по горизонталі і по вертикалі кожного дюйма.
Коли мова йде про виготовлення великих плакатів, банерів або розтяжок, дозвіл може бути набагато нижче, оскільки вони розраховані на сприйняття здалеку, і погана якість друку не має в даному випадку вирішального значення. Більш того, файл з дозволом 300 dpi для плаката 5х10 м буде «важити» дуже багато, і навряд чи широкоформатний принтер здатний впоратися з таким завданням.
Для адекватної оцінки якості друку необхідно знати три параметри:
Розмір друку.
Дозвіл, яке підійде в конкретному випадку.
Габарити зображення в пікселях.
Один з цих параметрів - 4200 треба розділити на 300, а потім помножити на 2,54 (стільки сантиметрів в одному дюймі). 4200/300 × 2,54 = 33 см. Цю ж операцію повторюємо для другого розміру: 2970/300 × 2,54 = 25 см. В результаті отримуємо, що дозвіл 300 dpi можливо при розмірі 33х24 см. Це трохи менше, ніж формат А3.
Можна зробити і зворотний розрахунок - 4200/42 (довжина листа А3 в см) × 2,54 = 254. Це означає, що дозвіл буде одно 254 dpi, якщо друкувати зображення у форматі А3.
Якість широкоформатного друку в інтер'єрної і сольвентной друку
Широкоформатні принтери по їх призначенню можна розділити на дві групи. Одна з них - це пристрої, що використовуються при необхідності віддрукувати зображення, які будуть розглядатися з відстані до 3 метрів. Друга група принтерів застосовується для виробництва рекламних плакатів великого розміру, їх сприйняття відбувається зі значної відстані, не менше 3-5 метрів. Від того, якими характеристиками повинна володіти продукція, залежать пред'являються до пристроїв вимоги.
інтер'єрний друк
Інтер'єрні принтери призначені для широкоформатного друку зображень з якістю, відповідним фотографій. Дозвіл, які забезпечують ці пристрої, - 1440 dpi і вище, кожна з безлічі крапель, за допомогою яких формується картинка, має обсяг від одного до семи піколітрів (1 пл. = 10-12 літра). При цьому він може змінюватися. Щоб краще передавати світлові переходи і дуже дрібні деталі, потрібні маленькі краплі, а для заливок підходять великі.
Чудова якість зображення, друк якого гарантують інтер'єрні принтери, досягається шляхом використання маленьких крапель, цим пояснюється низька швидкість друку. Вона в свою чергу залежить від продуктивності друкованих головок. Зображення з високою роздільною здатністю друкуються зі швидкістю від 2 до 7 м2 на годину, якщо ширина друкованого поля - 1,6 м.
Рекомендовані статті по даній темі:
Чорнило, що застосовуються для інтер'єрної друку, не відрізняються посиленою стійкістю до зовнішніх впливів. У таких принтерах використовуються водні або екосольвентні чорнило. Перші дуже швидко втрачають колір під впливом сонячних променів, змиваються водою, не можуть протистояти механічних пошкоджень. Тому для збереження вихідної якості такі плакати захищають за допомогою ламінації або спеціального лаку. Екосольвентні чорнило набагато стійкіше до води і не так стрімко вигорають на сонці, але все-таки не такі міцні, як чорнило на «жорсткому» сольвенті.
Для широкоформатного інтер'єрної друку з роздільною здатністю 1440 dpi і вище можливе застосування тільки спеціальних матеріалів. Дозволи вище 600-720 dpi просто неможливо домогтися на звичайній плівці, папері або банері без покриття inkjet. На цих поверхнях краплі не встигають висохнути окремо і зливаються один з одним, в результаті якість друку принтерів залишає бажати кращого.
Висока вартість матеріалів для друку і чорнила, низька швидкість виробництва обумовлює чималу ціну на друк одного квадратного метра інтер'єрних плакатів. Вона коливається в межах 15-40 доларів. Ламінування додає до вартості ще $ 3-6. Якщо потрібно фотографічне якість, дану вартість можна вважати виправданою.
До переліку інтер'єрної продукції входять плакати невеликого формату, репродукції картин, фотографії, наклейки, POS-матеріали.
сольвентний друк
Принтери на «жорсткому» сольвенті вміють друкувати зі швидкістю від 12 до 150 м2 / год. Дозвіл друку 180-360 dpi при обсязі краплі ≈80 пл. Ширина друкованого поля - 3 або 5 метрів, але є принтери, на яких можна друкувати плакати більшого розміру. Головне призначення таких пристроїв - випуск значних тиражів великоформатної продукції. Нерідко вони не зупиняються цілодобово, якщо необхідно віддрукувати в цілому кілька тисяч квадратних метрів.
Такі принтери здійснюють друк з використанням чорнила на базі сольвенту. Це загальна назва для декількох видів агресивного розчинника. Його склад може бути різним у залежності від формули, що використовується тим чи іншим виробником. В процесі друку чорнило роз'їдають верхній шар матеріалу, в результаті чого фарбувальний пігмент потрапляє всередину. Завдяки цьому досягається висока ступінь стійкості надрукованого зображення до зовнішнього впливу.
Для друку на сольвентних принтерах можуть використовуватися абсолютно будь-які матеріали без попередньої підготовки. Додатковий захист у вигляді ламінації або іншого способу не потрібно. Друк здійснюється з приголомшливою швидкістю, тому за добу можна виконати замовлення більше 2000 м2.
Сольвентні принтери незамінні для виробництва засобів зовнішньої реклами - банерних перетяжок, білбордів, великих наклейок.
10 факторів, від яких залежить висока якість друку
Досягти ідеальної якості кожного примірника можна тільки при дотриманні всіх умов, від яких залежить рівень виконання широкоформатного друку.
1. Узгодження своїх можливостей з побажаннями замовника.
При оформленні замовлення нерідко не приділяється уваги такому важливому моменту, як узгодження з клієнтом одержуваного в результаті друку якості картинки. Замовник повинен представляти, як буде виглядати готовий виріб до того, як почнеться робота по його виготовленню. Відбитки гідної якості обійдуться дуже дорого, оскільки вимагають витрат чималої кількості часу на кожній стадії роботи над ними. Немає ніякого сенсу друкувати зображення з роздільною здатністю 600 dpi: якість друку, прийнятне для переважної більшості замовлень, можливо при 300 dpi.
2. Тип оригіналу зображення.
Оригінал, наданий для відтворення в великому форматі, дуже впливає на якість друку. Оптимальним є первинний діапозитив, тому що як раз на ньому зображення відрізняються чіткістю контурів і відмінною промальовуванням деталей. Фотографія має нижчу якість, контури на ній розмиті. Для друку плакатів великого розміру фотознімки можуть служити основою тільки в тому випадку, якщо вони досить хорошої якості. Сучасним типом вихідних зображень вважаються цифрові файли. Щоб зробити плакат формату А0, потрібно взяти файл 3200х2400 пікселів (близько 23 Мбайт). Це дасть відбиток прийнятної якості з дозволом 300 dpi. Показник 600 dpi можливий, якщо параметри файлу - від 3000х4000 до 6400х4800 пікселів (від 36 до 92 Мбайт). Такий дозвіл забезпечується тільки кращими професійними камерами.
3. Якість оригіналу.
Високоякісний відбиток не можна отримати без відповідного диапозитива, фотографії або цифрового файлу. У разі коли втрата фокусу сталася в процесі зйомки або вона проводилася за межами кордонів різкості об'єктива, цифрова обробка зображення не дозволить підвищити чіткість картинки. Якщо вихідне зображення низької якості, значно поліпшити його не вийде.
Однак якщо знімали в умовах найкращої освітленості і різкості, то підкреслення контурів в ході цифрової обробки дасть можливість зробити видимими ті дрібні деталі, які присутні в оригінальному документі. Якщо оригінал високої якості, то після обробки відбиток буде перевершувати за зовнішнім виглядом фотографічний варіант. Тому фірми, які часто застосовують фотографії у вигляді исходника для широкоформатного друку, обов'язково переконуються в якості фокусування, використовуючи лупу.
4. Тип сканера.
Важливо не погіршити якість оригіналу в процесі його сканування для подальшого завантаження в комп'ютер. Якщо зображення пропустити через сканер, який не здатний передати його без спотворення і втрати чіткості, результат буде плачевним. Можливості сканера повинні строго відповідати якості вихідного зображення. Однак якщо оригінал сам по собі поганий, найпотужніший сканер не здатний поліпшити якість друку.
5. Дозвіл при скануванні.
Якщо сканування оригіналу виробляти при недостатньо високому дозволі, це призведе до низької якості друку. Занадто високі показники дозволу зроблять процес обробки і растрирования невиправдано повільним, при цьому якість исходника від цього не покращиться. Це говорить про те, що слід вибирати для сканування найкраще дозвіл, враховуючи подальше збільшення і зменшення в ході друку. Щоб дізнатися значення цього параметра, дозвіл широкоформатного плоттера множать на коефіцієнт лінійного масштабування і ділять на два або три.
6. Обов'язкова цифрова корекція зображення після сканування.
Відскановане зображення обов'язково піддається такій операції, як технічна ретуш. Вона виконується, щоб видалити сліди пилу і подряпин, які неминуче присутні на слайдах. Наступним кроком обробки буде корекція кольору. Вона допомагає очистити зображення від тієї колірної вуалі, яка додається в процесі сканування. Це неминуче, так як світлочутливі пристрої відрізняються незначним зміщенням базової точки. Ще одна обов'язкова процедура - цифрове збільшення різкості.
7. Використання та налаштування кольорових профілів в RIP.
Початкове зображення необхідно перетворити в послідовність точок блакитного, пурпурного, жовтого і чорного кольорів (C, M, Y, K). Для цього застосовується програма або пристрій, який називається растровий процесор (RIP - Raster Image Processor), а те, що відбувається при цьому дія - растрирование. Щоб RIP зміг створити растр точок, йому необхідно перш за все визначити кольору чорнила, фізичний крок, розмір точок і їх розпливанню при друку, яке професіонали називають розтиск.
Також мають значення колір і характеристики носія, температура і вологість навколишнього середовища. У переважній кількості RIP за це відповідає колірний профіль (color profile). Користувач задає тип чорнила і носія, а програмне забезпечення встановлює потрібні параметри.
8. Вибір растра RIP.
Коли перегляд відбитка відбувається на деякій відстані від нього, окремі точки, з яких він складається, не сприймаються оком. Виникає цілісне зображення, як ніби між його елементами є безперервні переходи напівтонів. RIP формує растри декількох типів - частотно модульовані, гратчасті, дифузні. Для фотографічних знімків є різні типи ґратчастих растрів.
Стохастическое растрирование було спеціально розроблено для плоттерной друку, щоб вирішити регулярно виникають при використанні ґратчастих растров проблеми з муаровими малюнками. Якість друку буде на високому рівні, якщо в роботі буде використовуватися кращий алгоритм з тих, що передбачені програмою RIP. Також слід пам'ятати, що добитися ідеального відтворення плашечних кольорових об'єктів (векторної графіки) можна, використовуючи інші типи растрів, ніж для повнокольорових зображень. Коли одночасно присутні різні типи об'єктів, використовуйте растри для фотографій.
9. Чорнило і носії.
Дуже значущим фактором досягнення високої якості друку є правильний підхід до вибору носія і чорнила. Від початку користування плоттером до того моменту, коли приходить розуміння, як виглядають відбитки відмінної якості, нерідко проходить кілька місяців. Від носія залежить фоновий колір і збереження кінцевого зображення. Оскільки чорнило і носій вступають між собою в фізико-хімічну взаємодію, то розрахункову форму точок, яка є оптимальною для отримання зображення високої якості, може забезпечити тільки носій, спеціально розроблений для цього типу чорнила.
Недосвідченим глядачам різниця може бути і непомітна, але недоліки мікрорастр, кольору і збереження неминуче виявляться згодом. Тому, прагнучи до високої якості друку, необхідно приділяти увагу фізико-хімічної сумісності чорнила, розрахованих на конкретний тип головок використовуваного носія.
10. Експлуатаційне обслуговування плоттера.
Для параметрів якості друку необхідно своєчасно усувати технологічні похибки, що виникають в ході установки змінних картриджів, при подальшій регулюванню плоттера. Вони, а також термінал їх парковки і очищення не повинні бути забрудненими. Не шкодуйте час на те, щоб відрегулювати знову встановлений картридж. Якщо технологічні помилки позиціонування будуть компенсовані з точністю до точки, відмінна чіткість кордонів і прекрасна передача кольору будуть гарантовані.
Де замовити продукцію, у якій буде найкраща якість друку
Але де ж замовити якісний друк, коли Інтернет рясніє різноманіттям реклами? Який компанії віддати перевагу? Пропонуємо вам скористатися послугами нашої друкарні «СловоДело», яка зручно розташувалася в центрі Москви. Ми любимо свою справу і завжди прагнемо стати кращими, використовуємо нестандартний підхід і пропонуємо креативні дизайнерські рішення. Але це далеко не всі переваги роботи з нашою компанією! Звернувшись до професійних, уважним і відповідальним фахівцям «СловоДело», ви отримаєте:
індивідуальний підхід до кожного вашого замовлення;
суворе дотримання всіх узгоджених вимог;
відсутність помилок при виготовленні вашої продукції;
сучасне німецьке обладнання;
виконання замовлень точно в обумовлені терміни;
прийнятні ціни.
Виробництво друкарні «СловоДело» працює цілодобово, а співробітники беруться за термінові замовлення, друкують великі тиражі продукції і виконують весь комплекс супутніх послуг.
Для оформлення замовлення зв'яжіться з нашими менеджерами по телефону +7 (495) 207-75-77. Якщо ви замовляєте вперше, скажіть менеджеру, що прийшли з сайту і отримаєте знижку - 10%.
Який компанії віддати перевагу?