Вітамін D припиняє ріст ракових клітин

Дослідники з університету McGill досліджували молекулярні основи механізму запобігання раку вітаміном D, його активна форма нейтралізує ракові клітини. Люди з високою концентрацією вітаміну D в крові живуть набагато довше!

Люди з високою концентрацією вітаміну D в крові живуть набагато довше

Команда, що працює під керівництвом професорів факультету фізіології Джона Уайта і Девіда Гольдсмана, виявила, що активна форма вітаміну D за допомогою різних механізмів перешкоджає функціонуванню та роботі протеїну cMYC. Цей протеїн потенціює поділ клітин.

[Blockquote_note] Підвищений рівень вмісту в тканинах цього білка реєструється більш ніж в половині онкологічних випадків. Ці результати були опубліковані в працях Національної академії наук. [/ Blockquote_note]

Останні кілька років існує значний інтерес до ролі вітаміну D в оздоровленні і профілактиці захворювань. Останні дані вказують на прямий зв'язок між низькими концентраціями цього вітаміну в тканинах і виникненню різних форм раку і серцево-судинних захворювань.

Кандидат наук, професор Стівен Кричевський виявив цікаву взаємозв'язок:

[Blockquote] Ми виявили дефіцит вітаміну D (менше 20 нанограмм на мілілітр крові) у кожного третього з учасників нашого дослідження. З цим пов'язують підвищення рівня смертності серед людей похилого віку до п'ятдесяти відсотків [/ blockquote] - повідомив Кричевський.

[Blockquote] Результати наших праць дозволяють припустити, що нестача вітаміну D заслуговує значної уваги органів охорони здоров'я, особливо щодо осіб похилого віку. [/ Blockquote]

Незважаючи на те, що вітамін D можна отримувати з деякими продуктами харчування і безпосередньо від сонця протягом весни і літа, убогий раціон і рідкісне перебування на сонці викликають гіповітаміноз різного ступеня у деяких груп населення планети.

[Blockquote_fact] Симптоми нестачі вітаміну Д у людей можуть проявлятися по-різному, в залежності від фізіологічних особливостей організму кожного. [/ Blockquote_fact]

Відомо, що вітамін D бере участь у безлічі фізіологічних процесів і його недолік пов'язаний з підвищенням кількості випадків онкологічних захворювань. Особливо явно цей зв'язок простежується щодо злоякісних захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як, наприклад, рак товстого кишечника, і певних форм лейкемії.

Професор Уайт повідомив: [blockquote] Моя лабораторія присвятила роки вивченню молекулярних механізмів поведінки вітаміну D в ракових клітинах, особливо його роль в запобіганні їх розподілу. Ми виявили, що цей вітамін контролює як продукцію, так і дегенерацію протеїну cMYC. Що ще більш важливо, ми виявили, що вітамін D бере безпосередню участь в продукуванні MXD1 - природного антагоніста cMYC, що нейтралізує функції останнього. [/ Blockquote]

Члени команди вчених наносили вітамін D на шкірні покриви мишей, результатом чого стало падіння рівня cMYC і зниження його активності. Більш того, у мишей з нестачею специфічних рецепторів цього вітаміну спостерігався високий рівень cMYC в різних тканинах, включаючи шкіру і оболонку, що вистилає товстий кишечник.

Ці результати дозволяють припустити, що зовнішнє застосування вітаміну D може бути не менш ефективно в профілактиці раку, ніж прийом всередину.

Хіміопрофілактика вітаміном D без побічних ефектів

[Blockquote] Зіставлення результатів вказує на здатність вітаміну D знижувати функціональність cMYC і дозволяє припустити, що він здатний уповільнити перехід клітин з передраковий стан в злоякісне; він здатний контролювати їх розмноження. [/ blockquote]

За словами доктора Уайта, він і його команда сподіваються, що результати досліджень переконають людей не нехтувати прийомом цього вітаміну і посприяють проведенню повномасштабних випробувань ефективності регулярних прийомів вітаміну D в хіміопрофілактики раку.

Ідея про профілактику цього генетичного недуги c допомогою вітаміну D не нова. Коли вітамін зв'язується зі специфічними рецепторами, то результат його втручання призводить до знешкодження багатьох токсинів і ракових клітин. Гіповітаміноз ж пригнічує захисні механізми, відкриваючи шлях до розвитку злоякісних станів.

[Blockquote] Це одна з причин, чому у людей, що живуть поблизу екватора, деякі форми раку зустрічаються набагато рідше або зовсім відсутні, ніж тих, що живуть далі від екваторіальної лінії. [/ Blockquote]

Відомості про протиракової ефекті вітаміну D беруть свій початок в сорокових роках минулого століття, коли Френк Апперлай вказав на зв'язок між географічною широтою і смертністю від раку, зробивши припущення про здатність сонячного світла «формувати протираковий імунітет».

Обидва попередника вітаміну D, що позначаються, як D2 і D3, гідроксилюється в нирках і печінці в форму 25-гидроксивитамина D (25 (OH) D), це неактивна, що депонує форма; і в 1,25-гидроксивитамина D (1,25 (OH) 2D), це біологічно активна форма вітаміну D, контрольована організмом.

Є все більше доказів, що форма 1,25 (OH) 2D володіє протираковими властивостями, однак, стало відомо, що не тільки клітини нирок здатні її виконувати. Це має на увазі можливість наявності високих концентрацій протиракового 25 (OH) D в окремих тканинах.

[Blockquote_fact] За твердженням кандидата наук, епідеміолога Седріка Гарланда, схожі теорії про нестачі вітаміну D , Що приводить до певних онкологічних захворювань перевірялися і підтверджувалися в двох з гаком сотнях епідеміологічних досліджень. [/ Blockquote_fact]

Розуміння фізіології цих процесів має під собою основу у вигляді двох з половиною тисяч лабораторних експериментів. За словами Гарланда, «[вітамін D] - найважливіше речовина для хіміопрофілактики, до того ж воно не синтетичне і не має побічних ефектів».

Спостереження Седріка Гарланда надають ще більше доказів важливої ​​ролі вітаміну D в підтримці здоров'я.

Ось кілька найбільш примітних ключових моментів його досліджень:

Близько шестисот тисяч щорічно реєструються в світі випадків раку молочної залози і кишечника можна попередити, запровадивши практику постійного прийому вітаміну D населенням. Але ж мова йде тільки про два типи раку.

Підтримуючи потрібний рівень вітаміну D в тканинах організму, можна попередити як мінімум шістнадцять різних видів злоякісних захворювань, включаючи рак підшлункової залози, легень, яєчників, передміхурової залози і випадки раку шкіри.

[Blockquote_note] Масштабне дослідження впливу вітаміну D на злоякісні процеси, показало, що цей вітамін здатний знизити ризик розвитку раку на 60 (!) Відсотків. [/ Blockquote_note] Це настільки революційне відкриття, що Канадське онкологічне співтовариство вже початок рекомендувати цей вітамін в якості профілактики раку.

Грунтуючись на дослідженні, опублікованому у виданні American Journal of Epidemiology, можна стверджувати, що у жінки зі світлою шкірою, яка регулярно проводить досить часу під відкритим сонцем, ризик розвитку раку молочної залози знижується наполовину.

[Blockquote_fact] Дослідження Вільям Гранта, кандидата наук, ученого зі світовим ім'ям і експерта по вітаміну D, дозволяє стверджувати, що приблизно 30 відсотків смертей, викликаних раком (2 мільйони на рік в усьому світі) можна запобігти за допомогою цього вітаміну. ​​[/ Blockquote_fact ]

Варто відзначити, що запальні процеси в організмі можуть бути причиною як гіповітамінозу вітаміну D, так і багатьох хронічних захворювань.

Уникайте сонцезахисних кремів

Колір шкіри відображає механізм пристосування до інтенсивності сонячного світла. Від цього процесу залежить вироблення вітаміну D, так само є можливість руйнування невеликої кількості фолієвої кислоти під дією ультафіолета.

Дослідники з Лідського університету припускають, що люди з дуже блідою шкірою не можуть проводити під сонцем досить часу, щоб виробився потрібний обсяг вітаміну D - в іншому випадку їх чекають сонячні опіки. Рішення полягає в тому, щоб відмовитися від звичайних сонцезахисних засобів на користь нетоксичних, щоб збільшити час перебування на сонці.

Чим далі ви живете від екватора, тим довше вам потрібно перебувати на сонці, щоб отримати потрібну дозу вітаміну.

[Blockquote_note] Відомості про користь вітаміну D численні і продовжують зростати. [/ Blockquote_note] Вони можуть вступити в протиріччя з одним із постулатів медицини, яка стверджує, що люди повинні покривати себе сонцезахисними засобами весь час перебування на сонці.

На думку деяких вчених, ці дії можуть призвести до більшої кількості смертей від раку, ніж вони можуть запобігти.

Вітамін D не дарма звуть «сонячним» - організм виробляє його під дією ультрафіолету. Сонцезахисні засоби блокують цей процес. Дерматологи та організації охорони здоров'я стверджують про необхідність використання цих коштів для запобігання раку шкіри. Тепер деякі вчені заперечують це твердження. Причина криється в важливої ​​ролі вітаміну D у профілактиці різних типів раку.

Комплексні дослідження вказують на те, що 83 відсотки від майже восьми сотень сонцезахисних засобів, що пропонуються ринком, або недостатньо ефективні, або містять інгредієнти, небезпечні для здоров'я

Тільки 17 відсотків коштів як безпечні, так і ефективні; і здатні повноцінно захистити від ультрафіолетових променів спектрів A і B. Ці відомості базуються приблизно на 400 дослідженнях, проведених різними урядовими, науковими та промисловими організаціями.

Багато сонцезахисні продукти недостатньо захищають від ультрафіолетових променів спектра A

Дванадцять відсотків цих коштів захищають тільки від сонячних опіків (спектр B). Промені спектру А, в свою чергу, пов'язують з ушкодженнями і передчасним старінням шкіри, проблемами імунітету і потенційною можливістю провокувати розвиток раку шкіри.

Сонцезахисні засоби руйнуються сонячними променями

Парадокс, але багато з них інгредієнтів втрачають свої властивості на сонці протягом декількох годин або навіть хвилин, дозволяючи ультрафіолету впливати на шкіру. Є дані, що 54 відсотки сонцезахисних засобів, що пропонуються ринком, можуть містити нестабільні інгредієнти і їх комбінації, діючи не так довго, як це зазначено на етикетці.


Дополнительная информация

rss
Карта