Включення і виключення ПК

  1. включення комп'ютера
  2. вимкнення комп'ютера

Прекрасне далеко, не будь до мене жорстоко,
Не будь до мене жорстоко, жорстоко не будь.
Від щирого витоку в прекрасне далеко,
В прекрасне далеко я починаю шлях.

Автор тексту Ю.Ентін
( «Прекрасне далеко» з к / ф «Гостя з майбутнього»)

вивчення комп'ютерної грамотності нагадує нескінченний рух вперед без явного фінішу. Тільки вивчив щось одне, потрібно освоювати наступне. Створюється враження, що хтось створив одне з найскладніших пристроїв - комп'ютер, який, як то кажуть, вчити - НЕ перевчити.

Дана серія з 4-х статей стосується важливого, на мою думку, питання, а чи потрібно все так вже досконально вивчати? Де і коли можна (і потрібно) зупинитися, полегшено зітхнути і вирішити для себе, що ти вже став нехай не зовсім вже просунутим, але вже впевненим користувачем ПК (користувачем)?

Я вважаю, що для початкового освоєння ПК не потрібно занадто заглиблюватися в подробиці комп'ютерної грамотності. І стверджую, що якщо Ви зараз читаєте цю статтю, то Ви вже цілком впевнений користувач, оскільки змогли включити і завантажити комп'ютер, підключити Інтернет, зайти на відповідний сайт, вивести цю інформацію на екран монітора.

У комп'ютері записано безліч системних і прикладних програм. Чи потрібно їх знати все і вміти ними користуватися?

В першу чергу потрібно знати взагалі про можливості ПК . Що він може взагалі? І потім, відповівши на це питання, можна зайнятися більш детальним вивченням його можливостей.

А що може ПК? Основне призначення комп'ютера - працювати з інформацією. Комп'ютер може приймати інформацію від користувача, від інших пристроїв (наприклад, мобільний телефон), з Інтернету. Комп'ютер може зберігати інформацію на різних носіях (як внутрішніх, так і зовнішніх). Комп'ютер може передавати інформацію. І він може її обробляти, змінювати.

Здається, ось який розумний комп'ютер, все може! Але таке сприйняття комп'ютера породжує невпевненість початківця користувача. Все зовсім не так. Комп'ютер працює під управлінням програмного забезпечення , Яке створили такі ж люди. І, значить, будь-яка людина в змозі розібратися, як це працює.

Щоб стати впевненим користувачем, потрібно освоїти деякі прості і повторювані навички, про які й піде мова в даній серії статей.

включення комп'ютера

Почнемо з простого - з включення комп'ютера. Комп'ютер увімкнений і пішла завантаження операційної системи.

Операційна система - це складний програмний комплекс, який до того ж тісно пов'язаний з внутрішніми пристроями комп'ютера. Операційна система створює середовище для подальшої роботи програм користувачів, організовує зв'язку між програмним забезпеченням і апаратним забезпеченням ПК.

Операційна система створює середовище для подальшої роботи програм користувачів, організовує зв'язку між програмним забезпеченням і апаратним забезпеченням ПК

Важливо розуміти, що відбувається в ПК під час завантаження, які програми вантажаться, чому це відбувається протягом досить тривалого часу? Потрібно знати, в який послідовно відбувається завантаження, з якого диска і т.п.? Чому взагалі потрібна завантаження і чому не можна просто включити ПК, і працювати на ньому без будь-якої завантаження?

Я вважаю, що впевненому користувачеві досконале знання пристрою операційної системи не потрібно. Потрібно тільки знати і розуміти, що ПК не просто включається в мережу, але і завантажується. Причому завантаження може тривати довго.

Справа в тому, що при завантаженні операційної системи можуть відбуватися установки оновлень програмного забезпечення, підключення антивірусних та інших спеціальних програм, для роботи яких в момент включення потрібен певний час. Значить, користувачеві потрібно знати і розуміти, що для включення комп'ютера до години Х, його треба почати завантажувати, можливо, за 5-10 хвилин до цього, щоб не запізнитися до призначеного часу.

Включення комп'ютера потрібно почати трохи раніше того часу, коли він вам терміново знадобиться для роботи. Цього цілком достатньо, щоб відчувати себе впевненим користувачем в питаннях включення ПК і завантаження операційної системи.

Ну, а якщо Ви спостерігаєте такі явища як:

  • довгий включення комп'ютера (іншими словами, операційна система вантажиться дуже довго),
  • після включення комп'ютер зависає (тобто, операційна система зависає при завантаженні),
  • вивантажується замість завантаження або
  • відбуваються інші різні «чудеса»,

то впевненому користувачеві все одно не допоможе знання основ побудови операційних систем. Так як для усунення проблем завантаження ПК потрібно не тільки знати принципи роботи ПК, а й мати достатній практичний досвід усунення подібних проблем.

Де проблема:

  • в неправильній установці оновлень?
  • через віруси або антивірусної програми?
  • неправильні настройки системи?
  • в конфліктах між пристроями і програмами?
  • і т.д.

Краще все це не вивчати, так як знадобиться багато часу і сил для практичного освоєння. Звичайно, якщо Ви відносите себе до розряду тих, кому важливо знати, як працює автомобіль, а не як на ньому їздити, тоді - вивчайте і освоюйте! Іншим скажу - не витрачайте час.

Якщо є проблеми при завантаженні ОС, спробуйте набратися терпіння і просто почекати. Якщо завантаження закінчиться успішно, перезавантажитеся ( «Пуск» - «Вимкнути комп'ютер» - «Перезавантаження»).

Якщо знову все буде завантажуватися довго, значить, так все налаштовано, і Вам треба брати більший запас часу для запуску комп'ютера.

Як ставитися до порад, які дають в таких випадках (чистка реєстру, видалення зайвих системних програм, оптимізація та налаштування програм операційної системи)? Вислухати, і не робити. Навряд чи допоможе. Повільне завантаження - це найчастіше сигнал про невідповідність апаратних можливостей ПК і програмних можливостей ОС, тобто, можливо, комп'ютер застарів . Це вирішується по-іншому, ніж оптимізацією програм і даних операційної системи.

вимкнення комп'ютера

Впевнено освоївши включення ПК, потрібно вміти його вимикати. Користувачеві потрібно знати, що комп'ютер НЕ вимикається шляхом його відключення від електричної мережі.

Спочатку потрібно вивантажити всі працюючі в ньому програми і вивантажити операційну систему. Причому бажано перед вимиканням ПК спочатку вручну зупинити всі працюючі програми.

Вимкнення ПК робиться шляхом запуску програми виключення ПК ( «Пуск» - «Вимкнути комп'ютер» - «Вимкнення»). І ніяк не інакше! Потім треба почекати, поки буде відбуватися вимикання. Якщо харчування ПК вимкнути раніше закінчення вивантаження операційної системи, можна втратити дані або навіть зруйнувати операційну систему, що згодом ускладнить її повторну завантаження.

Для прискореного відключення ПК можна застосовувати перехід в очікування або сну режими (Для Windows XP).

У Windows 7 для більшої плутанини ці режими тепер називаються відповідно сон і гібернація (Спасибі компанії Microsoft за це! Окреме спасибі - перекладачам!) Відповідно, комп'ютер можна швидше вимкнути, використовуючи ці режими.

Потрібно знати і про те, як аварійно вимкнути ПК, якщо всі спроби його вимкнути вищеописаним способом не вдаються (комп'ютер висить або нескінченно трудиться, що майже одне й те саме). Одним з варіантів аварійного вимкнення є натискання і тривале утримання кнопки виключення живлення.

Застосовувати цей спосіб потрібно тільки тоді, коли інакше вже комп'ютер не вимкнути. Утримання кнопки харчування - це погано для комп'ютера і операційної системи, але все ж це набагато краще, ніж просто висмикнути вилку з розетки для стаціонарних ПК і додатково від'єднати батарею живлення для ноутбуків.

Тут вся справа в так званих перехідних процесах. Апаратура комп'ютера захищена від можливих стрибків напруги, які обов'язково відбуваються в момент включення - виключення електричного живлення. Ці скачки є наслідком так званих перехідних процесів. У такі моменти електричну напругу всередині ПК може у багато разів перевершувати допустима напруга і, як наслідок, обладнання ПК може піддаватися ризику поломки.

Відключення ПК штатним чином, в тому числі і аварійне вимкнення шляхом натискання і утримання кнопки харчування, оберігає від наслідків перехідних процесів. А ось просте висмикування вилки з розетки не дозволяє уберегтися від них. Значить, більше шансів пошкодити комп'ютер, якщо вимикати його неправильним чином.

PS Стаття закінчилася, але можна ще почитати:

Я чайник або користувач? Частина 2: Зберігання, копіювання, відновлення даних

Я чайник або користувач? Частина 3: Обробка даних на комп'ютері

Я чайник або користувач? Висновок: Про силу духу і безпеки

Три способи відновлення операційної системи Windows 7


Автор: Юрій Воробйов


Дана серія з 4-х статей стосується важливого, на мою думку, питання, а чи потрібно все так вже досконально вивчати?
Де і коли можна (і потрібно) зупинитися, полегшено зітхнути і вирішити для себе, що ти вже став нехай не зовсім вже просунутим, але вже впевненим користувачем ПК (користувачем)?
Чи потрібно їх знати все і вміти ними користуватися?
Що він може взагалі?
А що може ПК?
Важливо розуміти, що відбувається в ПК під час завантаження, які програми вантажаться, чому це відбувається протягом досить тривалого часу?
Чому взагалі потрібна завантаження і чому не можна просто включити ПК, і працювати на ньому без будь-якої завантаження?
Ерез віруси або антивірусної програми?
Неправильні настройки системи?
В конфліктах між пристроями і програмами?

Дополнительная информация

rss
Карта