Воєнний стан в Україні - коли починається і коли закінчується

Фото: AFP

Плутанина з датами: коли почнеться і коли закінчиться воєнний стан в Україні Дмитро Дубенський https://cdn.segodnya.ua/img/article/11926/85_main_new.1543319557.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/ 11926 / 85_tn.1543319557.jpg 2018-11-27T16: 46: 26 + 02: 00 Політика Рада схвалила введення особливого режиму, але видання "Урядовий кур'єр" помилково опублікувало скасовану редакцію тексту указу президента про 60 добі спецрежиму

У понеділок, 26 листопада на вечірньому позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати прийняли за основу і в цілому Закон України "Про затвердження Указу Президента України" Про введення воєнного стану в Україні " № 9338 . Документ стверджує соответствсующій указ глави держави від 26 листопада 2018 року № 392/2018 . Відповідно до тексту указу, військовий стан в Україні вводиться до 14:00 26 грудня 2018 г.

Також закон був прийнятий з такими застереженнями:

- військовий стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецької, Запорізької, Херсонської областях і внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії;

- в період дії воєнного стану, введеного даним указом, часткова мобілізація оголошується президентом України в терміни та в обсягах згідно з загрозами національній безпеці і обороні України.

- закон вступає в силу з дня його опублікування.

Таким чином, військовий стан почне діяти в Україні після офіційного опублікування закону, незважаючи на те, що це станеться фактично вже після дати введення особливого режиму указом глави держави, в якому вказана дата початку воєнного стану 26 листопада 2018 року, з 14:00. Як правило, офіційне оприлюднення відбувається на сторінках парламентського видання "Голос України".

Відзначимо, спочатку в редакції указу президента № 391/2018 була прописана дата введення воєнного стану з 26 листопада, а сам спеціальний військовий режим глава держави пропонував ввести на 60 діб - до 25 січня 2019 року.

Однак в ході гострих дискусій в сесійній залі і багатогодинних дебатів між фракціями та депутатськими групами був, мабуть, і знайдений компромісний варіант - введення воєнного стану на 30 діб, і з 14:00 26 листопада до 14:00 26 грудня 2018 р

Як уточнила в коментарі сайту "Сегодня" народний депутат України з фракції "Блоку Петра Порошенко" Світлана Заліщук, в тексті указу дійсно спочатку була вказана дата введення воєнного стану з 26 листопада, проте в ході обговорень в сесійній залі нардепами в законопроект вносилися правки, пропонувалося також прописати дату введення воєнного стану з 28 листопада.

Не зайвим буде зауважити, що сьогодні офіційне урядове видання "Урядовий кур'єр", з незрозумілих причин опублікувало текст указу президента про введення воєнного стану на 60 діб з 26-го листопада. Це викликало різночитання і здивування в ЗМІ і соцмережах.

Коментуючи плутанину з датами нардеп з фракції "Народний фронт", голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар пояснила, що в "Урядовому кур'єрі" був опублікована стара редакція тексту указу глави держави після відповідного рішення РНБО.

"Воєнний стан - це явно не та тема, навколо якої можливі будь-які маніпуляції з датами, формулюваннями або неточностями. Тому - в газеті" Урядовий кур 'єр "опублікований указ президента, який був прийнятий за результатами РНБО . Той документ про введення воєнного стану, який парламент прийняв вчора (про 30 днів) зараз опрацьовується в юруправлінні (парламенту. - Авт.) І буде завтра надрукований в газеті "Голос України", - написала депутат у себе в Facebook.

Помилку визнали і в Кабміні. Так віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе підтвердила, що видання помилково оприлюднило стару редакцію тексту указу президента.

"З'ясували. Помилково надрукований, відповідальні будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Оголошення про спростування буде надруковано. Даний указ (про воєнний стан на 60 діб. - Авт.) Взагалі скасований. У завтрашньому випуску буде оприлюднено закон і відповідний указ", - написала вона в своєму Facebook-акаунті.

Як відомо, відповідно до процедури, прийнятий закон повинен підписати президент, після чого документ буде опублікований в офіційному виданні парламенту "Голос України" і вступить в законну силу.

Нагадаємо, 25 листопада Росія несподівано перейшла в "наступ" в Азові , Напавши на українські кораблі МБАК "Бердянськ", РБК "Яни Капу" і МБАК "Нікополь". Ми показували відео, як корабель ФСБ РФ таранив український буксир. Після цього агресор ще відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також був і захоплення судна - 23 моряка опинилися в заручниках. Їх відправили до Керчі разом з кораблями.

Як розповідав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, українців звинувачують в порушенні державного кордону РФ, у зв'язку з чим проти них відкрили "кримінальні виробництва".

пізніше з'явилося відео "допиту" українських моряків - опитано були старший лейтенант Андрій Драч, матрос катера "Нікополь" Сергій Цибізов і капітан 3-го рангу Володимир Лісовий.

В той же час командувач ВМС прокоментував відео "допиту" українських моряків . Ігор Воронченко пояснив, що українці давали свідчення під тиском.

Більше про розвиток подій в Азовському морі читайте на сайті "Сегодня": " Атака Росії на українські кораблі в Азовському морі: хроніка подій онлайн ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта