VoIP-шлюз D-Link DVG-7111S в кожен будинок. 1 частина

Сьогодні я починаю розповідь про дуже цікавому, універсальному, так і просто потрібному в домашньому мережевому господарстві пристрої - VoIP-шлюзі компанії D-Link DVG-7111S.

Нове слово в телефонного зв'язку

Телефонний зв'язок - одне з найбільших відкриттів позаминулого століття. Вона повсюдно увійшла в ужиток в минулому столітті, і складно уявити собі людину без телефону проводового або мобільного в столітті нинішньому. Небувалими темпами набирає популярність новий вид телефонного зв'язку - по Інтернет. Переваги передачі голосу по Інтернет (VoIP) очевидні, адже мережа Інтернет не має кордонів, вона охоплює весь світ. Напевно всі чули, а багато і користуються такою міжнародного телефонного послугою, як Skype. Незаперечною перевагою цього сервісу є широка поширеність і популярність, так як дзвінки (в тому числі і відеодзвінки) між його абонентами безкоштовні. Недоліком його виявляється "комп`ютерозалежність", так як клієнтську програму - програмне забезпечення Skype - потрібно встановити на ПК або ноутбук. Це призводить до того, що телефонний сервіс доступний, поки абонент знаходиться за комп'ютером. Skype можна встановити і на смартфоні, але з таким же обмеженням: постійне дороге підключення до Інтернет по мобільній мережі. Одне з основних переваг телефонного зв'язку - доступність абонента - втрачається через необхідність постійно "бути в Інтернеті".

протокол SIP

Одним з провідних і стрімко розвиваються протоколів передачі "голоси" через інтернет - VoIP (Voice over Internet Protocol) - є протокол SIP. На відміну від Skype це відкритий протокол (він повністю доступний, як інформаційний документ Інтернету, що містить технічні специфікації і стандарти під номером RFC3261), і на даний момент його підтримує переважна більшість VoIP-провайдерів. Також постійно ведеться розробка програмного забезпечення - софтфонів (softphone), і пристроїв, виконаних у вигляді звичайних телефонів (IP-телефонів) або VoIP-шлюзів. Переваги використання протоколу SIP стають очевидними, коли доводиться здійснювати міжнародні дзвінки на міські або мобільні номери. Тарифи можуть відрізнятися від десятків (sipnet.ru) до сотень (Betamax) разів у порівнянні зі Skype. Застосування апаратних пристроїв - це зв'язок в режимі on-line, не пов'язана з включенням-виключенням ПК або ноутбука. Будь-який абонент - член сім'ї або співробітник - може зателефонувати в будь-який час незалежно від того, чи є поруч ви і ваш комп'ютер з ПО Skype, чи ні.

VoIP-шлюз для домашньої телефонії

Отже, я вас переконав, і ви прийняли рішення ставити апаратний VoIP-телефон. Якщо мова йде про офіс, то, швидше за все, він і буде єдиним телефонним апаратом на столі співробітника, а якщо це квартира? У міській квартирі зазвичай вже є 1-2 телефонні апарати, підключених до міської телефонної мережі. Ставити ще один телефон, щоб дзвонити з міжнародного зв'язку? Незручно. Розгортати рішення на IP-АТС? Дорого і недоцільно. І ось тут на допомогу приходить такий пристрій, як VoIP-шлюз. Давайте разом з вами спробуємо об'єднати провідну та IP-телефонію, використовуючи VoIP-шлюз DVG-7111S компанії D-Link. Цей шлюз являє собою пристрій, що має 2 аналогових порту: FXS - для підключення аналогового телефонного апарату, і FXO - для підключення (міський) телефонної лінії. Подібним чином його можна підключити до телефонних портів офісної МІНІ для інтеграції офісної телефонії з Інтернет-телефонією, але це не тема цієї статті.

У звичайній міській квартирі, як правило, у вас вже є міська телефонна лінія та підключений до неї бездротовий телефонний апарат - трубка DECT-стандарту. Вона зручна, тому що в ній зберігається телефонна записна книжка, з нею можна ходити по всій квартирі і не бути прив'язаним до точки входу телефонної лінії. Фізично VoIP-шлюз DVG-7111S підключається в розрив між міською лінією і базою телефонного апарату. А ось далі починається найцікавіше - конфігурація.

Чи можна налаштувати VoIP-шлюз так, щоб:

· Нічого не міняти в записнику телефону;

· Вихідні дзвінки для абонента були прозорими, тобто не змінювався звичний план набору номера, але при цьому дзвінки автоматично направлялися або в міську телефонну мережу, або по VoIP;

· Вхідні дзвінки (міські та VoIP) надходили на телефонний апарат абонента?

Виявляється, що все це можна організувати за допомогою DVG-7111S. Це я зараз і продемонструю.

Налаштування мережевих параметрів безпосередньо не відноситься до теми даної статті. Зверніться до швидкого посібника з інсталяції та керівництву користувача. Також обов'язково відновите прошивку на шлюзі ( ftp://ftp.dlink.ru/pub/VoIP/DVG-7111S/Firmware/ ) І після цього обов'язково скиньте його в заводські настройки. Будемо вважати, що пристрій вже коректно підключено WAN-інтерфейсом в вашу локальну комп'ютерну мережу або до Інтернет-провайдера.

Формуємо ТЗ (техзавдання)

Схема маршрутизації дзвінка може змінюватися, але зараз ми спробуємо створити універсальну схему включення, що працює в більшості випадків. Отже, ось умови, які ми хочемо виконати (правила набору актуальні в Україні, м.Київ):

1 - можливість здійснювати і приймати міські дзвінки без необхідності донабора додаткових цифр, особливу увагу слід звернути на короткі 3-значні номери екстрених викликів спецслужб 101, 102 і т.д .;

2 - виконувати міжміські та мобільні дзвінки через міську телефонну мережу, тому що це дешевше;

3 - реєстрація у VoIP-провайдера (наприклад, http://www.sipnet.net/ua ) З можливістю дзвонити і приймати дзвінки на телефонний апарат, використовуючи номерний план VoIP-оператора.

4 - виконувати міжнародні дзвінки, використовуючи в першу чергу IP-напрямок, а по-друге - міську лінію, якщо VoIP-ресурси з яких-небудь причин недоступні;

5 - можливість направити що входить міський дзвінок в IP-мережу з донабором необхідного номера (міжнародного або з номерного плану VoIP-оператора);

6 - можливість направити що входить IP-дзвінок в міську телефонну мережу з донабором необхідного міського або мобільного номера;

7 - а це поки сюрприз.

Покрокова інструкція налаштування

Давайте виконаємо настройку VoIP-шлюзу по кроках. Таким чином, ми логічно розділимо створення правил для наведених вище умов. Якщо яка-небудь умова ТЗ потрібно модифікувати, то так буде простіше знайти параметри, які потрібно буде модифікувати.

Крок 0. зареєструємо у провайдера VoIP-телефонії (ITSP), наприклад http://www.sipnet.net/ua , І отримаємо номер з номерного плану VoIP-провайдера.

Крок 1. внесемо реєстраційні дані у відповідні поля web-інтерфейсу шлюзу: "Setup -> VoIP Setup", як на скріншоті.

внесемо реєстраційні дані у відповідні поля web-інтерфейсу шлюзу: Setup -> VoIP Setup, як на скріншоті

Рис.1. Реєстрація номера міжнародного VoIP-провайдера sipnet.net.

Уже відразу, після збереження внесених змін і перезавантаження шлюзу, можна здійснювати вихідні дзвінки в мережі VoIP-провайдера. Однак неприємний момент полягає в тому, що і всі інші номери шлюз буде намагатися направити в IP-мережу. Тому я продовжу розповідь про налаштування шлюзу для реалізації нашого ТЗ у другий частини.

Якщо мова йде про офіс, то, швидше за все, він і буде єдиним телефонним апаратом на столі співробітника, а якщо це квартира?
Ставити ще один телефон, щоб дзвонити з міжнародного зв'язку?
Розгортати рішення на IP-АТС?

Дополнительная информация

rss
Карта