Вплив алкоголю на печінку людини

  1. pixabay.com
  2. pixabay.com

У народі існує думка про те, що алкоголь робить згубний вплив на печінку людини. Однак фактів руйнівного для печінки впливу алкоголю так і не було виявлено. Детальніше читайте в цій статті ...

Детальніше читайте в цій статті

pixabay.com

З давніх-давен прийнято пов'язувати таке страшне захворювання, як цироз печінки, з вживанням алкоголю. Це стверджували медики, а слідом за ними і всі інші. І що цікаво, мало кого бентежили факти, що спростовували такий згубний вплив алкоголю на печінку людини. Наприклад, незрозуміло було, чому при дослідах на тваринах чистим алкоголем викликати цироз печінки було практично неможливо.

Цікаві були і результати всеосяжного дослідження, проведеного в Китаї в 1990 році під керівництвом відомого вченого Чен Юнші. У жителів Піднебесної не було виявлено навіть натяку на руйнівну для печінки вплив алкоголю.

Підтвердили це і патологоанатоми ряду європейських країн, які повідомили, що посмертний діагноз «цироз печінки» став рідкістю для людей, що страждали хронічним алкоголізмом.

Якщо причина розвитку цирозу печінки не алкоголь, то що ж? Вчені виявили загальну закономірність при цирозі: як у алкоголіків, так і у непитущих в печінці виявляється надмірно високий вміст міді.

Необхідно відзначити, що сам по собі цей метал не є якимось породженням пекла. Більш того, в помірних дозах він життєво важливий для організму. І для здорової дорослої людини навіть підвищене надходження міді в організм зазвичай не має негативних наслідків, так як її засвоюваність обмежена.

Проблема для хронічних алкоголіків полягає в тому, що особливості фізіології їх організму змінюються дуже істотно - він починає посилено засвоювати мідь. Якщо надходження міді в організм знаходиться в межах норми, то особливої ​​біди в цьому немає. Але коли «сильно вживає» переходить на неякісні напої «підпільного» виробництва, то канали надходження міді в організм розширюються.

Але коли «сильно вживає» переходить на неякісні напої «підпільного» виробництва, то канали надходження міді в організм розширюються

pixabay.com

Ще в 1911 році швейцарський професор Гартвіх коротко і ясно пояснив, чому це відбувається: «При бродінні попутно зі спиртом завжди утворюється певна кількість оцтової кислоти, яка в процесі дистиляції розчиняє частину міді з звичайно використовуваних для охолодження мідних труб».

На щастя для алкоголіків, в більшості розвинених країн на заводах, що легально випускають напої, труби охолоджування ( «змійовики»), виготовлялися раніше з міді або латуні (сплав з вмістом 50% міді), замінені на труби з високоякісної нержавіючої сталі.

ИНТЕРЕСНОЕ

Якщо причина розвитку цирозу печінки не алкоголь, то що ж?

Дополнительная информация

rss
Карта