Вступні іспити в фінських університетах

Автор: Катя Іванова 📺 Дивитися відео

Тривалість - 00:16:52 (Посилання відкриється в новому вікні)

Всім привіт! Відразу, знову ж таки, перепрошую за те, що не було довго відео, тому що проходила ЄДІ, я це все здавала, дуже рада. І хочу привітати всіх, хто також вже здали свої ЄДІ і інші чудові речі. Залишилося, звичайно, тільки зобразити вступ до університету.

Багато хто з вас чули, що я збираюся вступати до Фінляндії, що я весь цей навчальний рік готувалася до вступних іспитів, дуже переживала. І сьогодні вирішила для вас зробити відео про те, як проходили мої вступні іспити, всі мої емоції, відчуття. Що там взагалі відбулося, що я буду робити в підсумку. Так що ділюся реально з вами своїм досвідом, ділюся з вами невеликою історією зі свого життя. Я сподіваюся, що це буде хоч комусь цікаво та корисно, тому що, власне, незвичайна ситуація - іспити за кордоном англійською мовою, все так серйозно. Так що давайте приступимо, розповім вам, що сталося і що мене чекає в майбутньому.

Коли ви вступаєте до Фінляндії, ви подаєте заявку в 4 ВНЗ. І я подала в 3 на спеціальність International Business і в 1 на спеціальність International Business і IT-технології. Відповідно, мені потрібно було здавати два вступні іспити: один на спеціальність International Business, а другий - на спеціальність International Business і IT-технології. Коли ви подаєте документи до ВНЗ, ви вже можете на сайті подивитися, як приблизно буде виглядати вступний іспит, що ви там повинні будете робити. І, відповідно, десь в січні я дізналася про те, які мене іспити чекають, і приблизно з січня вже просто рясно, кожен день, до всього цього готувалася.

Сьогодні я вам розповім більше про іспит International Business, тому що International Business і IT-технології - це, приблизно, те ж саме, але International Business у мене пройшов цікавіше, тому поділюся з вами сьогодні історією саме про нього.

З чого взагалі, в принципі, складався цей іспит, і до чого мені потрібно було готуватися? В іспиті є дві частини - це усна (Written Part) і письмова (Group Discussion, 15-20 min.). спочатку ви пишіть, приблизно 3 години, тест. Письмова частина, яка складається з есе (Essay) за попередньою матеріалу, який також доступний на сайті вже приблизно в період подачі заявок. І ви, відповідно, прямо з цього моменту можете по нього готуватися. Есе - це, припустимо, вам дають тему якусь за попередньою матеріалу. Попередній матеріал - це, припустимо, може бути річний звіт будь-якої компанії. Тобто, якась інформація по компанії, і у вас можуть запитати, припустимо, як ця фірма проявляє себе в області логістики або що-небудь в цьому дусі. І ви пишіть те, що ви пам'ятаєте з попереднього матеріалу, всякі штуки по цій фірмі. Тобто, цей попередній матеріал вам потрібно вивчити просто якнайкраще, тому що на ньому засноване, наприклад, есе.

Потім далі йде частина з питаннями і варіантами відповідей (Multiple-choice questions), тобто, вас можуть запитати, наприклад: «Чи правда, що в 2008 році ця фірма зробила те-то?», І там є відповіді або «Так» , «Ні», або ще якісь штуки. Тобто, приблизно ось так виглядає. Знову ж таки, ця частина заснована на вашій пам'яті, на цьому попередньому матеріалі. Ви повинні все чітко-чітко знати. Але про це попередньому матеріалі я вам розповім докладніше трохи пізніше на прикладі того, що було у мене.

Наступна частина - це тест з математики та логіки (Math & Logic). Завдання, насправді, шкільного рівня і мені, наприклад, допомогла з ними впоратися моя вчителька з математики. Ми з нею прорешалі подібні завдання, які можуть бути на цьому іспиті. І, відповідно, прийшовши туди, я знала вже, як це все буде виглядати.

І наступна частина - ця усна частина іспиту. Звичайно, саме «веселе», що може бути просто, називається «Групове інтерв'ю». Всіх вступників ділять на групи по 4-5 чоловік. Вам дають якусь тему для обговорення, і в присутності викладача ви повинні будете це все обговорювати, як-то говорити, висловлювати свої думки. І саме за цю частину іспиту ви можете отримати найбільше балів, вона найважливіша. І тривати, приблизно, 15 хвилин, особисто у мене, може, було максимум 12.

Як я, значить, до всього цього готувалася? Було весело. Весь навчальний рік я займалася рясно англійською мовою, тобто, «прокачувала» його якомога більше. Багато хто запитує, як я його вивчаю? У школі я займаюся, природно, просто на уроках, також у мене є викладач, репетитор з Америки, і ми з ним працювали чітко на цей вступний іспит. Також я дивлюся дуже багато англомовних відео блогерів. Це дуже добре, звичайно, прокачує розуміння, сприйняття інформації на слух. І плюс цікаво спостерігати, звичайно, за їх життям. В цілому, взагалі, англійська для мене був з самого дитинства цікавий, я його завжди вивчала із задоволенням. Тому зараз я їм себе навколишнього просто по максимуму. У мене, наприклад, більшість техніки, вона англійською мовою. Я часто читаю щось в Інтернеті англійською, знову ж дивлюся блогерів, перекладаю пісні. Загалом, сама цим всім цікавлюся, і періодично сама над цим працюють.

Підпишіться на наші соц. мережі, щоб дізнатися більше: Підпишіться на наші соц Яндекс Дзен , YouTube-канал , Telegram , ВКонтакте , Facebook , Instagram .

Поділіться статтею в соц. мережах: Comments system Cackl e

З чого взагалі, в принципі, складався цей іспит, і до чого мені потрібно було готуватися?
Потім далі йде частина з питаннями і варіантами відповідей (Multiple-choice questions), тобто, вас можуть запитати, наприклад: «Чи правда, що в 2008 році ця фірма зробила те-то?
Багато хто запитує, як я його вивчаю?

Дополнительная информация

rss
Карта