- Можливості USB-порту на маршрутизаторі
- Для зовнішніх жорстких дисків і USB-накопичувачів
- Для 3G / 4G модемів
- Для принтера (принт-сервер)
- Роутер з USB входом. На що звернути увагу при виборі? Яку модель купити?
Вирішив я підняти цікаву та актуальну тему, і докладно розповісти про вибір Wi-Fi роутера з USB-портом. Якось непомітно з'явилися маршрутизатори з USB. Я тут намагався знайти яка перша модель була, від якого виробника, і нічого не знайшов. Та й сам уже не згадаю коли почали з'являтися ці на перший погляд непотрібні USB-роз'єми на маршрутизаторах.
Зараз подивився, вже більше половини тих роутерів, які є у продажу на даний момент, мають як мінімум 1 USB порт. На більш дорогих моделях, це зазвичай USB 3.0. Є моделі з двома роз'ємами, у мене такий роутер. Просто у мене зараз інтернет через 3G модем. Так до одного роз'єму підключений сам модем, а до другого я підключаю накопичувач. Флешку, або зовнішній жорсткий диск.
Як показує практика, в основному USB на роутері використовують для підключення саме накопичувачів. Підключили флешку, або зовнішній жорсткий диск, і отримали мережеве сховище. Загальний доступ до файлів, FTP, або медіа-сервер. Можна налаштувати резервне копіювання, або завантажувати файли безпосередньо на підключений накопичувач. Набір функцій звичайно відрізняється від конкретної моделі маршрутизатора, але приблизно всі однаковий. Можна і для інших цілей використовувати: підключення тих же 3G / 4G модемів (якщо роутер підтримує), принтерів, web-камер (рідко).
Можливостей багато. Виробники вже всі ці функції довели до розуму, і все більш менш працює стабільно і можна користуватися. Я вважаю, що USB-порт повинен бути на кожному маршрутизаторі. Скінчено, незабаром так і буде. Ну а якщо ви зараз вибираєте роутер, і поставили собі за цим питанням, то беріть модель з USB і навіть не замислюйтесь. Можливо, він вам зараз не потрібен, але ви ж маршрутизатор нема на пару місяців купуєте, і навіть не на рік. Потім з'явиться необхідність щось підключити, і що, доведеться міняти роутер.
Можливості USB-порту на маршрутизаторі
Часто зустрічаю питання, щось типу: "а навіщо потрібен USB-порт на Wi-Fi роутер". Вище я перерахував основні функції, але давайте розберемося більш докладно. Плюс дам посилання на деякі інструкції, які можуть вам стане в нагоді після вибору і покупки такого маршрутизатора.
Як я вже писав вище, в основному функції залежать від виробника і прошивки на якій працює роутер. Але якщо брати пристрою найпопулярніших виробників (ASUS, TP-Link, D-Link, ZyXEL), то там USB вхід використовується приблизно для одних і тих же завдань. Які ми розглянемо нижче.
Для зовнішніх жорстких дисків і USB-накопичувачів
Тут все просто. Беремо флешку, або зовнішній жорсткий диск (він же HDD), і підключаємо до маршрутизатора. Якщо необхідно, задаємо деякі настройки і отримуємо загальний доступ до накопичувача з будь-якого пристрою, який підключено до маршрутизатора.
Можна встановити такі функції:
- Загальний доступ до файлів на USB-накопичувачі. Це звичайний мережевий доступ до накопичувача, який підключений до маршрутизатора. На комп'ютері, накопичувач буде відображатися на вкладці "Мережа". Або можна підключити його як мережевий диск. З Android пристроїв доступ можна отримати наприклад через програму "ES провідник".
- FTP-сервер. Можна налаштувати на роутері FTP-сервер, і отримувати доступ до накопичувача не тільки в локальній мережі, а й через інтернет.
- Медіа-сервер (DLNA-сервер). Ще одна корисна фішка. Вона може стане в нагоді для перегляду на телевізорі (в основному на ТБ) фото, відео та прослуховування музики, яка зберігається на мережевому накопичувачі. Телевізор так само повинен бути підключений до роутера.
- Download Master, або автономна завантаження файлів. Це коли роутер може сам завантажувати файли (торенти) на підключений до нього жорсткий диск, або флешку. Без комп'ютера та інших пристроїв. На нових моделях від TP-Link і ASUS ця функція є точно. Я сам користуюся, дуже зручно. Особливо, коли інтернет повільний. Можна запланувати завантаження на ніч.
- На роутерах ASUS є ще AiDisk (загальний доступ до файлів через інтернет), і Time Machine.
Інструкції з налаштування деяких функцій:
Невеликий нюанс з приводу підключення зовнішніх жорстких дисків. Буває таке, що харчування, яке дає маршрутизатор на USB-порт може не вистачати для роботи жорсткого диска. Я сам з такою проблемою ще не стикався. Відразу хочу сказати, що неможливо заздалегідь дізнатися, "потягне" чи роутер певний жорсткий диск. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то краще обміняти маршрутизатор на іншу модель. Є там різні USB-хаби і самі диски з додатковим харчуванням, можете подивитися, але мені здається, що це повна нісенітниця.
Ну і якщо у вас накопичувач стандарту USB 3.0, і ви плануєте активно його використовувати, то краще роутер купувати так само з портом USB 3.0. Це завжди зазначено в характеристиках. Зовні, їх так само можна відрізнити. Вхід стандарту 3.0, і сам штекер всередині пофарбовані в синій колір. Швидкість запису і зчитування інформації буде вище.
Для 3G / 4G модемів
Якщо у вас інтернет через 3G / 4G модем, і вам знадобилося роздати його по Wi-Fi і по кабелю на інші пристрої, то вам знадобиться роутер, у якого є підтримка USB модемів.
Важливо! Якщо на маршрутизаторі є USB вхід, то це не означає, що він може роздавати інтернет з 3G / 4G модему. Ви модем то підключіть, але просто нічого не буде працювати. Потрібно суворо перевіряти сумісність маршрутизатора з модемом.
На цю тему я написав уже багато статей. Тому, просто даю посилання:
Головне, серйозно підійти до вибору роутера для цих завдань. Раджу так само перед покупкою подивитися в інтернеті інформацію за запитом "модель роутера + модель модему". Я свого часу так і робив.
Для принтера (принт-сервер)
До маршрутизатора підключається принтер (через USB) і налаштовується принт-сервер. Після настройки, всі пристрої в локальній мережі можуть використовувати принтер, або МФУ. Процес настройки принт-сервера буде відрізняться в залежності від самого маршрутизатора.
Чесно скажу, що у мене не багато досвіду в налаштуванні цієї схеми. Тому, дивіться інструкції на сайтах виробників. Там все є.
Роутер з USB входом. На що звернути увагу при виборі? Яку модель купити?
Нічого особливо у виборі немає. Дивіться на кількість портів і версію. Є маршрутизатори з одним, або двома портами. Більше я не бачив. Так само зверніть увагу на версію USB-порту. Є USB 2.0, і USB 3.0. На останньому швидкість буде вище. У характеристиках до маршрутизатора завжди вказано якого стандарту порт. Якщо їх 2, то швидше за все один буде 2.0, а другий 3.0.
Я проти того, щоб радити якісь конкретні моделі. У вас є вся необхідна інформація. Тому, вибрати роутер вам буде не складно. Тим більше, що наявність USB це тільки один з пунктів, за яким можна орієнтуватися. Вам же потрібно дивитися і на інші характеристики маршрутизатора, ціну і т. Д. Швидше за все, вам ще стане в нагоді стаття з порадами щодо вибору роутера для будинку або квартири .
Нижче я покажу кілька моделей маршрутизаторів, які мають цей самий USB вхід.
Xiaomi Mini Wifi і Xiaomi WiFi MiRouter 3
Це напевно найдешевші маршрутизатори з USB-портом на ринку.
Порт тобто, але ось що стосується програмної частини, налаштувань і як там все організовано, то там все сумно. Важкувато розібратися. Доступ через додаток з мобільного пристрою, додаток на китайському і т. Д. Я подивився, почитав, і навіть пропало бажання налаштовувати загальний доступ до файлів. Тому, в якості маршрутизатора саме для загального доступу до файлів, я б цей роутер не радив. Але вхід є.
Так, там є альтернативні прошивки, і т. Д. Якщо ви любитель поколупатися в настройках, то можете купувати. А якщо хочете без проблем, швиденько налаштувати і забути, то це не найкращий варіант.
TP-Link TL-WR842N
Недорогий маршрутизатор з USB входом від TP-Link. Ніби як заявлена підтримка 3G / 4G модемів. Ну і підтримка всіх функцій, про які я писав вище.
Можете подивитися огляд цієї моделі. Там я докладніше писав саме про підтримку модемів.
TP-Link Archer C20i
Більш серйозна модель з підтримкою Wi-Fi 5G, і 1 USB 2.0. Без підтримки модемів.
Якщо зацікавила модель, то можете почитати її огляд: http://help-wifi.com/otzyvy-i-informaciya-o-routerax/tp-link-archer-c20i-ac750-otzyvy-obzor-xarakteristiki/
Asus RT-N18U
У мене зараз цей маршрутизатор. Два порти. Один з них версії USB 3.0. Що стосується роботи з 3G модемами, накопичувачами, то все дуже круто. Але у нього немає підтримки нового стандарту Wi-Fi IEEE 802.11ac. А це мінус.
Якщо вам не потрібна підтримка Wi-Fi 5GHz, і влаштовує ціна, то можете купувати.
Ще кілька недорогих моделей: D-Link DIR-620A, D-Link DIR-632, Zyxel Keenetic 4G III, Zyxel Keenetic Omni II, TP-LINK Archer C20, Asus RT-N14U.
Вибір дуже великий. Я все таки раджу робити вибір на користь маршрутизаторів популярних виробників. Можу точно сказати, що там всі заявлені функції будуть працювати. І в більшості випадків будуть працювати стабільно. Та й інструкції по налаштуванню є. Чи зможете все без проблем налаштувати.
А як ви використовуєте, або плануєте використовувати USB-роз'єм на своєму маршрутизаторі? Пишіть в коментарях! Там же можете задавати питання.
На що звернути увагу при виборі?Яку модель купити?
На що звернути увагу при виборі?
Яку модель купити?
А як ви використовуєте, або плануєте використовувати USB-роз'єм на своєму маршрутизаторі?