Windows 8 - операційна система майбутнього або революція від MicroSoft. Огляд найцікавіших змін. [Windows 8]

  1. Навіщо і кому потрібна ця Windows 8?
  2. Що нового в Windows 8? Огляд найцікавіших новинок, змін.
  3. Огляд windows 8: Технічна сторона.
  4. Огляд windows 8: Візуальна сторона
  5. Огляд операційної системи Windows 8 в картинках. Скріншоти і т.п.
  6. Огляд windows 8 в картинках: Новий інтерфейс
  7. Огляд windows 8 в картинках: Робочий стіл
  8. Огляд windows 8 в картинках: Оновлений провідник
  9. Огляд windows 8 в картинках: Диспетчер завдань
  10. Огляд windows 8 в картинках: Панель управління
  11. Огляд windows 8 в картинках: Інтернет і комунікації
  12. Огляд windows 8 в картинках: Робота з образами дисків
  13. Огляд windows 8 в картинках: Перевстановлення без проблем.
  14. Огляд windows 8 в картинках: Пустіть мене в систему.
  15. Підсумки. Windows 8 загальне враження.

Доброго времени суток, високоповажні мої читачі!
Думаю кожен з Вас вже чув про наступну операційну систему від Microsoft Windows 8. Саме вона є або точніше повинна стати «Windows.next» т.е.сістемой майбутнього або так званого наступного покоління.
Починаючи з цієї статті на нашому сайті відкривається цілий цикл статей / оглядів / заміток, присвячених Windows 8.

Отже .. Windows 8, що нам очікувати від цієї ОС? Чи справді цей продукт від MicroSoft зробить революцію в світі операційних систем або і Windows 8 стане черговою ОС замінила попередню, також як windows 7 замінила Vista, а Vista в свою чергу замінила (замінила чи?) Windows XP? На це питання і на інші я і спробую відповісти в даному циклі статей.
Ну з ... Почнемо ...

Навіщо і кому потрібна ця Windows 8?

Залишилися лічені дні до першого публічного релізу бета-версії «вісімки» (намічений на 29 лютого, в рамках виставки Mobile World Congress). Тому, щоб Ви були в курсі того, що чекати від нового революційного творіння дрібном'який (MicroSoft :)), хочу Вам розповісти про ключові новинки системи, її «фішки» і поділюся з Вами своїми враженнями, які вона справила на мене.
Навіщо потрібна ця нова Windows 8?, Кому вона потрібна ?. Хтось адже тільки тільки почав освоюватися з Windows 7, інші ж все ще сидять на старовині XP (деякі використовують Linux), а тут вже нова - восьма версія Microsoft 'ської операційки. Чим викликана ця гонка озброєнь?
А викликана вона значним прогресом в апаратної складової сучасних пристроїв. Іншими словами, зараз з'являються все нові і нові потужні, високопродуктивні комп'ютери,
гарчали своїми ядрами і гигагерцами, як боліди Формули 1 "кінськими силами».
але, все частіше, вони стають просто не потрібні сучасному користувачеві.
Замість них з'являються компактні, функціональні, зручні нетбуки, планшети, і інші гаджети з архітектурою ARM .
Обслуговувати такі ось «ARM -малюткі», поряд зі знайомими нам мейнстрімова (слово то страшне яке .. прямо жах! Залишилися лічені дні до першого публічного релізу бета-версії «вісімки» (намічений на 29 лютого, в рамках виставки Mobile World Congress) ) Платформами і покликане нове творіння дрібном'який, а саме, Windows 8.

Що нового в Windows 8? Огляд найцікавіших новинок, змін.

Вперше, про те, що Microsoft проводить роботи над створенням чергової операційною системою Windows 8, заговорили ще в 2009 році, в квітні місяці. До першого офіційного релізу Developer Preview версії для розробників (який відбувся 13 вересня 2011), минуло чимало часу. І ось, днями має відбутися представлення всьому світу нової бета-версії операційної системи для звичайних користувачів, яка називається Windows 8 Consumer Preview). Тому, влаштовуйтеся зручніше в своїх кріслах, починаємо освоювати Windows 8. Освоєння нової операційки почнемо зі знайомства з заявленими нововведеннями (яких безліч).
Почали ..
Уже відомо, що:

Огляд windows 8: Технічна сторона.

  • нова Windows буде оснащена абсолютно новим ядром, написаним на чистому аркуші (о диво)
  • майбутня Windows стане 128 -розрядної, з підтримкою платформ х86. Максимальна розрядність на сьогоднішній день становить 64 -біта. Якщо хочете дізнатися про розрядність по конкретніше то вам сюди: [ Що таке розрядність Windows і навіщо вона потрібна [x32, x64, x86]
  • нова операційна система буде підтримувати архітектури ARM, що стане передумовою появи на арені зовсім нового класу енергоефективних, малопотужних планшетів.
  • для роботи з новою операционкой не потрібно купувати спеціального заліза або нового комп'ютера (ну-ну), тобто мінімальними вимогами до апаратної частини є: процесор з тактовою частотою 1 ГГц, 1 Гб оперативної пам'яті і 16 Гб вільного простору на диску.
  • швидкість завантаження (в порівнянні з Windows 7) швидше на 30-40%
  • пам'ять буде використовуватися менше
  • буде «засипати» за кілька секунд (натиснув на кнопку і вже чуєш хропіння на весь будинок )
  • одним з нових компонентів, є компонент під назвою Storage Spaces - який дозволить максимально ефективно і безпечно працювати з сховищем даних
  • буде реалізована поддержіка жорстких дисків дуже великої місткості (серваки зрадійте ...), в десятки терабайт, і при цьому не буде потреби в розбивці дисків на розділи і втрати продуктивності будуть зведені до мінімуму, якщо не до нуля (заявочка ... ну-ну ...)

Огляд windows 8: Візуальна сторона

Огляд windows 8: Різне

  • процедура установки за заявами розробників буде спрощена до такої міри, що будуть потрібні всього лише 11 кліків мишкою
  • система стане «розумною» тобто буде підлаштовуватися під можливості вашого комп'ютера, зокрема оптимізувати інтерфейс
  • реалізована підтримка Windows Hyper-V - щось на зразок системи підтримки старих програм і пристроїв
  • у операційки з'явиться здатність вибору і відкрити програму за допомогою очей
  • з'явиться можливість голосового управління
  • можна буде миттєво перемикатися між іншими встановленими системами
  • в систему будуть інтегровані засоби для перегляду документів у форматі PDF
  • буде вбудований власний антивірус дрібном'який (ну начінаааааается)
  • з'явиться функція Portable Workspace Creator, яка дозволить створити завантажувальний копію операційної системи, разом з настройками робочого столу і файлами користувача, а потім розмістити її на flash-накопичувача (зручна річ, для тих, у кого процес перевстановлення викликає легку депресію)
  • запуск Windows можна буде здійснити зі знімного USB-накопичувача
  • буде підтримувати інтерфейс USB 3.0, з'єднання Bluetooth 3.0, а також 3D -дисплеєм і бездротових моніторів
  • буде здійснена тісний зв'язок з онлайн-сервісами (Windows Live) і «хмарними» службами, а так само інтернет-магазином додатків Windows App Store
  • з новою windows можна буде запускати ігри від Xbox 360 на ПК
  • з'явиться можливість покупки операційної системи онлайн і скачки установника, в якому вже буде введений 25- значний серійний номер (розумно то як )

* ОС - операційна система

Огляд операційної системи Windows 8 в картинках. Скріншоти і т.п.

Тепер, коли ви дізналися про всі новинки Windows 8 і ці нові знання справили на Вас незабутнє враження (адже так?), Можна вже знайомитися з новою операционкой ближче.

Огляд windows 8 в картинках: Новий інтерфейс

Перше, що відкривається погляду користувача при завантаженні (після входу в обліковий запис) системи, це старий добрий «Робочий стіл«.

Огляд windows 8 в картинках: Робочий стіл

У режимі «жива панель» меню «Пуск» повністю відсутній, проте хто побажає може перейти до традиційного робочого столу, тим більше робиться це без праці (видихнули У режимі «жива панель» меню «Пуск» повністю відсутній, проте хто побажає може перейти до традиційного робочого столу, тим більше робиться це без праці (видихнули   ) Клікнувши по панелі «Desktop в інтерфейсі «Metro« ) Клікнувши по панелі «Desktop" в інтерфейсі «Metro«.

На перший погляд, зовнішній вигляд робочого столу, в порівнянні з Windows 7, зовсім не змінився, але це враження оманливе. При підведенні курсору до правого нижнього кута екрану, з'являється інформація про дату, час, ступеня заряду акумулятора, а також ярлики
для доступу до нових засобів управління системою - Сharms, які замінили меню «Пуск». За допомогою засобів Charms (які є запатентованою технологією Microsoft)
можна швидко налаштувати окремі додатки, а також змінювати загальні параметри системи, такі як яскравість екрану або гучність звуку.

У Windows 8 реалізована підтримка двох типів програм: старий, що забезпечує роботу в середовищі робочого столу і новий тип - нагадує повноекранні мобільні програми (заснований на HTML5 і Javascript).

Огляд windows 8 в картинках: Оновлений провідник

Провідник, був також перероблений (отримав стрічковий інтерфейс Ribbon, в стилі MS Office 2007), завдяки чому прискорилося виконання операцій з файлами.

Провідник, був також перероблений (отримав стрічковий інтерфейс Ribbon, в стилі MS Office 2007), завдяки чому прискорилося виконання операцій з файлами

Тепер не потрібно шукати необхідну команду або програму в контекстному меню або десь ще. Все на робочому столі. Прямо з вікна «Провідника» можна будь-яку папку або програму закріпити на стартовому екрані Windows 8.

Для мене приємним нововведенням стали нові діалоги копіювання файлів, які тепер стали дійсно на багато зручніше і інформативніше.

Для мене приємним нововведенням стали нові діалоги копіювання файлів, які тепер стали дійсно на багато зручніше і інформативніше

Огляд windows 8 в картинках: Диспетчер завдань

Також сильно зазнав змін і «Task Manager». Він став більш функціональним і наочним.

Для більшої інформативності та зручності у використанні, додатки, процеси та служби в диспетчері завдань тепер стали групуватися (набагато зручніше стало відстежувати споживання ресурсів програмами). Знайти інформацію про невідомому процесі або додатку в Інтернеті Тепер можна прямо з вікна «Диспетчера завдань", знайти інформацію про невідомого Вам процесі або додатку в Інтернеті, вибравши для цього в контекстному меню пункт «Search the Web». Вкладка «Performance» повністю перероблена, в порівнянні з аналогічною в Windows 7.

Графіки продуктивності теж стали набагато інформативніше і наочніше.

Огляд windows 8 в картинках: Панель управління

Заодно з «Диспетчером завдань" зміни торкнулися і ще одного важливого компонента системи - «Панель управління». Тепер торкнувшись пальцем по іконці «Панелі управління" на екрані «Metro», перед вами постане новий повноекранний діалог, на якому будуть відображені тільки самі
затребувані можливості.

Розділи «Search» (Пошук) і «Share» (расшаріваніє), допоможуть користувачеві вказати пошуковому движку, які програми або програми йому доступні, і
також допоможе налаштувати можливості розшарювання, скільки історії зберігати
і інше різне.

Огляд windows 8 в картинках: Інтернет і комунікації

До складу операційної системи за умовчанням вже закладений браузер Internet Explorer 10. Володарі планшетів зможуть подорожувати по Інтернету за допомогою спрощеної, легкої версії Internet Explorer Metro Edition (без надбудов, плагінів і т.п).

У новій операційній системі також велика увага приділена бездротовим і мобільних мереж, а саме:

  • скорочено час налаштування бездротових з'єднань (для пошуку Wi-Fi мережі, підключення до неї, отримання IP-адреси і активації з'єднання з мережею, потрібно за заявами розробників секунда)
  • ведеться докладна статистика споживання трафіку

Огляд windows 8 в картинках: Робота з образами дисків

Наступною новинкою Windows 8 є власні інструменти для монтування iso і vhd -Образ.

Образи CD / DVD підключаються через віртуальний привід (так само як це робиться сьогодні за допомогою сторонніх програм - емуляторів). VHD -Образ підключаються як ще одного жорсткого диска.

Огляд windows 8 в картинках: Перевстановлення без проблем.

Для користувачів, які часто перевстановлюють систему, в новій операционке реалізовані і вбудовані пару способів перевстановлення. Перший спосіб «PC Refresh» переустановлює систему, не зачіпаючи Ваші дані (файли / програми / настройки), а другий «Reset» - навпаки, переустановлює Windows повністю.

Огляд windows 8 в картинках: Пустіть мене в систему.

Ще одна цікава здатність нової Windows - це
створення паролів на основі зображень. Замість стандартного пароля в Windows 8 можна використовувати жести, малюючи на екрані кола і лінії і просто торкаючись до них в певних місцях.

Замість стандартного пароля в Windows 8 можна використовувати жести, малюючи на екрані кола і лінії і просто торкаючись до них в певних місцях

Ця можливість звичайно ж в першу чергу реалізована для зручності користувачів сенсорними екранами, але за допомогою звичайної мишки теж можна використовувати цей спосіб.

Підсумки. Windows 8 загальне враження.

І так. Ми з вами познайомилися сьогодні з революційною операційною системою від дрібном'який. На мій суб'єктивний погляд Windows 8, - в загальному і цілому цілком собі гідна наступниця «сімки». Але все ж ця операційна система, в першу чергу все таки, для планшетів і
вже в другу - для настільних.
І все таки, ІМХО MicroSoft схоже вдалося нарешті створити продукт, який сподобається всім і вся.

Навіщо і кому потрібна ця Windows 8?
Що нового в Windows 8?
Навіщо і кому потрібна ця Windows 8?
Кому вона потрібна ?
Чим викликана ця гонка озброєнь?
Адже так?

Дополнительная информация

rss
Карта