wl-500gp v2 | Настройка обладнання

Налаштування маршрутизатора Asus WL-500G Premium V2:

Нещодавно, у зв'язку зі зміною типу підключення до провайдера, придбав бездротової роутер Asus WL-500GP V2.

Зізнаюся чесно - залізяка мені відразу сподобалася. І навіть викуривши перед покупкою купу форумів і до останнього вирішуючи нелёгую завдання вибору між D-Link DIR-320 і Asus WL-500GP V2, остаточно утвердився у виборі тільки побачивши сам роутер. Комплектація маршрутизатора небагата - сам роутер, антена, патч-корд, диск і книжечка.
Підключивши і налаштувавши маршрутизатор, відразу зіткнувся з проблемою - Wi-Fi не хотів працювати як потрібно з Vista при використанні WPA2-Personal + AES, з XP же все працювало начебто нормально, але була дуже низька швидкість вихідного потоку. Відразу оновив прошивку на найостаннішу з офіційних. Відразу зазначу, що зараз маршрутизатор працює на модифікованій прошивці від Олега. Відразу зазначу що прошивка від Олега не позбавляє маршрутизатор гарантії і нею можна прошиваться не побоюючись, але про це в окремій статті.


Отже, ніж оновити програмне забезпечення до версії 3.0.4.4 я проблему не вирішив. При відключенні шифрування все працювало відмінно.
За замовчуванням на роутері активований DHCP, а значить достатньо підключити модем через мережевий шнур, набрати в браузері адресу 192.168.1.1 і ми в веб-інтерфейсі Asus WL-500GP V2. До речі логін і пароль на доступ теж стандартні: логін - admin, пароль admin.

Сам веб-інтерфейс мені дуже сподобався - цікавий і інформативний. Проте хочеться швидше налаштувати і почати роботу. Вибираємо розділ «Advanced Setting» і потрапляємо в меню налаштувань роутера:

Почнемо з налаштування локальної мережі - вибираємо розділ «LAN». Тут можна змінити IP-адресу маршрутизатора в локальній мережі, наприклад а 192.168.100.1.

Залежно від розміру домашньої мережі можна змінити і маску - але це не обов'язково. Натискаємо Apply, і переходимо на вкладку «DHCP Server».

Для зручності підключення нових пристроїв до мережі я б радив активувати DHCP-server. В налаштуваннях сервера вказується перша адреса динамічного пулу (IP Pool Starting Address) і останній (IP Pool Ending Address), так само можна вручну прописати адреси DNS і WINS серверів. Розділ «Manually Assigned IP around the DHCP List» дає чудову можливість закріпити за потрібними Компьтер оперделенной IP-адреси. Для цього достатньо вказати mac-адресу потрібної машини, відповідний їй IP-адреса і натиснути кнопку «Add». На завершення натискаємо кнопку Apply і переходимо в розділ Route.

Цей розділ дозволяє зробити розширену настройку машрутізаціі Вашого WL-500GP V2.

Закінчивши з локальною мережею, перейдемо до налаштування підключення до провайдера - розділ «WAN»:

Закінчивши з локальною мережею, перейдемо до налаштування підключення до провайдера - розділ «WAN»:

На вкладці «Internet Connections» вибираємо тип підключення «WAN Connections Type» - в моєму випадку це PPPoE. Для PPTP або L2TP настройка буде фактично ідентична, крім необхідності прописувати адресу VPN-сервера, тому що для PPPoE це не потрібно. Так як у більшості провайдерів IP-адреса видається автоматично, тому на питання «Get the WAN IP automatically» відповідаємо Yes, DNS-сервера при цьому підчепити так само автоматично.

Так як у більшості провайдерів IP-адреса видається автоматично, тому на питання «Get the WAN IP automatically» відповідаємо Yes, DNS-сервера при цьому підчепити так само автоматично

Далі прописуємо ім'я користувача (User Name) і пароль (Password), видані провайдером при підключенні. MTU залишаємо стардартним і натискаємо Apply. Впрініце, для повноцінної роботи нам залишається тільки налаштувати бездротову мережу Вай-Фай. Переходимо в розділ «Wireless»:

Переходимо в розділ «Wireless»:

Параметр «SSID» вказуємо будь-який, наприклад «home_network». «Канал» (channel) вказуємо будь-який, відмінний від дефолтного 6-го каналу. «Режим» (Wireless Mode) - Auto, «Метод аутентифікації» (Authentication method) - WPA2-Personal, тип WPA шифрування - AES, WPA-ключ (Pre-Shared Key) - будь-який буквений, арифметичний, або змішаний пароль.

На завершення налаштування змінимо пароль на доступ в меню налаштувань маршрутизатора. Розділ «Administration», вкладка «System». Вводимо новий пароль (New Password) і підтвердження (Retype New Password).

Натискаємо Apply, а потім Reboot для перезавантаження маршрутизатора. Далі підключаємо кабель провайдера в роз'єм WAN і насолоджуємося Інтернетом.

Дополнительная информация

rss
Карта