З плагіна для створення розкриваються рубрик. Плагін WP-dTree

  1. Структура статті:
  2. 2. Налаштування плагіна WP-dTree
  3. 3. Налаштування віджетів плагіна WP-dTree
  4. 4. Налаштування віджетів WP-dTree Archives і WP-dTree
  5. А). Налаштування зовнішнього вигляду віджета WP-dTree Categories
  6. Б). Налаштування порядку сортування і показу рубрик, підрубрик і статей

Плагін WP-dTree - досить широко поширений в Рунеті, він використовується для створення динамічно розкриваються рубрик на сайті, що полегшує користувачам пошук потрібної і / або додаткової інформації. Ми спробуємо встановити і претестіровать плагін версії 4.3.1 (самої останньої з пасажирів депозитарії WordPress) на WordPress 3.3.1. Нижче Ви зрозумієте, чому я про це так докладно говорю.

Структура статті:

  1. Завантаження і установка плагіна WP-dTree
  2. Налаштування плагіна WP-dTree
  3. Налаштування віджетів плагіна
  4. Налаштування віджетів WP-dTree Archives і WP-dTree Categories:
  • Налаштування зовнішнього вигляду віджету
  • Налаштування порядку сортування і показу рубрик, підрубрик і статей

1. Завантаження та встановлення модулів WP-dTree

Якщо Ви будете завантажувати плагін з сайту wordpress.org, то, безсумнівно, зверніть увагу на те, що автор пропонує його з надією, що він буде корисний, але без будь-якої гарантії і навіть без непрямих гарантій, - все це трохи насторожує.

Щоб Вам було легше шукати плагін, я закачав його на свій сервер, тому завантажити його, природно, безкоштовно можна ТУТ . [Плагін викачаний вже 175 раз (а)].

Плагін WP-dTree знаходиться в форматі ZIP, тому встановлювати його на сайт можна прямо з консолі управління: «Модулі» - «Додати новий». Установка його звичайнісінька, активація теж, але після активації Вас чекає несподіванка:

рис.1

Чесно сказати, після такого попередження пропадає бажання продовжувати з ним працювати, але ми продовжимо: для того і створений навчальний сайт.

2. Налаштування плагіна WP-dTree

Налаштування плагіна знаходяться в адмінці - «Налаштування» - «WP-dTree» (так, в настройках з'явилася нова строчка). Кількома по ній, відкривається сторінка налаштувань:

рис.2

Відразу хочу попередити: до цих налаштувань найкраще звернути трохи пізніше, після установки віджетів в сайдбар, щоб можна було на сайті подивитися що до чого. Тому прямо зараз перейдіть на сторінку «Віджети» і перетягніть їх в сайдбар. Відрізнити від інших їх легко: їх 5 штук і починаються їх назви з фрази WP-dTree. Потім повертайтеся в налаштувань.

У жовтому квадраті - хто автор і його прохання допомогти матеріально за допомогою сервісу мікроплатежів Flattr. Або купити йому книгу в магазині Amazon.com, вартість - від 15 до 70 доларів. Ще там є посилання на форум підтримки, розташований на wordpress.org (англомовний).

Тепер перейдемо власне до налаштувань. І відразу звернемо увагу, що для налаштування віджетів нас відправляють на сторінку віджетів.

Рядок «Animate» підключає анімацію, тобто рубрики можуть згортатися / розгортатися протягом якогось проміжку часу. За замовчуванням - не має з'єднання. Щоб включити цю функцію, треба поставити галочку в Галочка і вказати у вікні кількість мілісекунд. Потім спробуйте поставити 1000 (тобто 1 сек) і подивіться як це працює.

Рядок «Disable WP-dTree's ...» дозволяє змінити стилі CSS: якщо Вам не подобається стилі, які є в плагіні за замовчуванням, то Ви можете їх змінити. Для новачків ця зміна буде кілька скрутним, тому рекомендую залишити за замовчуванням.

Рядок «Include noscript fallbacks» підключає цікаву функцію: якщо у Вашого відвідувача відключений показ Java- скриптів, а такі є (а мене у 32% відвідувачів Java відключена), то йому буде показуватися інший варіант рубрик, але для цього створюється дублювання розкриваються рубрик, архівів і т.д. Функція сама по собі корисна, ставимо галочку.

Рядок «Javascript escape method» - не знаю, що це таке. Мови Java не знаю, на жаль. Ми залишаємо за замовчуванням.

Закінчивши з настройками, треба натиснути кнопку «Update setting», щоб зберегти внесені зміни. І тепер можна переходити до налаштувань віджетів.

3. Налаштування віджетів плагіна WP-dTree

Коли я вперше побачив, що цей плагін створює 5 (!) Віджетів, і скільки є налаштувань в кожному, то спочатку сторопів: це мені писати про них звідси і завтрашнього обіду. Придивившись, я зрозумів, що не так все страшно. Що ж, приступимо, помолившись.

Спочатку відкинемо ті, які, на мою думку, нам на сайті не потрібні: таких я знайшов 3 - Links, Pages і Taxonomy і ще один - Archives - під питанням (зрозуміло, що в назві кожного віджета ще написано попереду WP-dTree, але це опускаю, тому що вся стаття про цей плагін).

Віджет Links показує всякі потрібні і не дуже посилання:

рис.3

Мені здається, що цей віджет абсолютно ні до чого. Прибираємо.

Далі йде віджет «Pages»: сторінок у нас не так багато, щоб була необхідність в цьому віджеті - прибираємо.

Віджет «Taxonomy» - з ним я нічого не зрозумів. Повинні бути визначені установки показу, але мої спроби щось змінити ні до чого не привели: напевно, я щось не врахував, не знаю. Ми залишаємо все настройки за замовчуванням і віджет з сайдбара прибираємо. Тим більше, що він поки що в бета-версії.

Віджет Archives показує на сайті архіви по місяцях. Виглядає це так (розгорнутий вид):

рис.4

Мені здається, що це ні до чого: у мене майже півтисячі статей і їх список займе надто багато місця. Але якщо Ви хочете залишити його на сайті - будь ласка. Переходимо до налаштувань останніх двох віджетів.

4. Налаштування віджетів WP-dTree Archives і WP-dTree

Налаштування віджетів Archives і Categories практично ідентичні. Показувати я буду на прикладі віджета Categories (Рубрики), настройки другого віджета (Архіви) зробіть за аналогією.

А). Налаштування зовнішнього вигляду віджета WP-dTree Categories

Відкриваємо цей віджет:

Рис.5 Верхня частина налаштувань

Рядок Title - вписуємо заголовок віджета, наприклад, «Теми».

Рядок «Cache» залишаємо за замовчуванням.

Далі змінюємо «open all» і «close all» на «відкрити всі» і «закрити всі». Можете змінити і роздільник (separator), поставивши другий символ, наприклад, дефіс або слеш.

Рядок «Use lines» і «Use icons» визначає показувати чи ні лінії, що з'єднують папки, і підключати чи картинки папок і файлів в стилі Windows.

Рядок «Close same level» підключає корисну функцію, коли розкритою буде тільки одна папка, а решта - в згорнутому стані. Аналог стилю «Акордеон» в плагіні Collapsing Categories. Галочку залишаємо.

Рядок «Highlight selection», по ідеї, як-то повинна виділяти відкриту статтю в загальному списку статей. Виділення залежить, мабуть, від стилів Вашого шаблону. По крайней мере, у мене в установленому шаблоні ніякого виділення не було, хоча я крутив і так, і сяк, правда, в CSS не лазив, тому що намагаюся під час тестування робити тільки ті речі, які будуть робити і мої читачі.

Рядок «Open to selection» розкриває в списку рубрик ту, до якої відноситься відкрита стаття. Якось кострубато у мене це обьястненіе вийшло. Словом, Ви відкриваєте якусь статтю і автоматично в списку рубрик розкривається та рубрика, до якої ця стаття відноситься, відкриваєте іншу статтю - розкривається інша рубрика і т.д. Своєрідний аналог «хлібних крихт» - показує, де саме на сайті Ви знаходитесь. Річ корисна - галочку залишаємо.

Річ корисна - галочку залишаємо

Рис.6. Середня частина налаштувань

Рядок «Truncate titles» визначає довжину назви, значення 0 (нуль) - назва показується повністю (в сайдбарі в віджеті «Теми», природно), встановлюєте інше значення, наприклад, 50 - буде показано тільки перших 50 знаків. При цьому підказка (title) при наведенні курсору буде містити повну назву статті. Корисно для економії місця на сайті. Але тоді заголовки статей треба переробити: на початку заголовка має стояти найважливіше!

Рядок «Exclude» дозволяє виключити з навігації якісь рубрики. Для цього треба перерахувати ID рубрик, через кому. Буває корисним, наприклад, якщо Ви бере участь в статейних біржах і додавання статей на сайт йде в автоматичному режимі: якість і тематика статей часто просто валить мене в шоковий стан.

Як дізнатися ID рубрики (а заодно і статей, сторінок, тегів і т.д.)? Встановіть плагін Reveal IDs, тоді перелік рубрик у Вас в адмінки буде виглядати так:

рис.7

У Вас з'явиться нова колонка ID (показана стрілкою), цифри в ній це і є ID рубрик. Точно така ж картина буде і на інших сторінках зі списками - статей і т.д.

Рядок «Include» дозволяє, навпаки, підключити якісь рубрики. Цей рядок відрізняється від попередньої, як я розумію, ось чим: в тому рядку Ви з великого переліку рубрик якусь рубрику видаляєте, а в цій - з цього переліку дозволяєте показувати лише певне - невелике - число. Навіщо це треба? Не знаю, голову зламав. Тут треба точно так же вказати через кому ID рубрик.

Рядок «Force open to» дозволяє тримати розкритою якусь рубрику при відвідуванні сайту, тобто відвідувач заходить до Вас на сайт і відразу бачить одну (або кілька) рубрик розкритими. Корисно для акцентування уваги на якихось матеріалах. У вікні треба через кому вказати такі рубрики. (У дужках зауважу, що заодно відвідувач побачить, як влаштовані Ваші розкриваються рубрики. Відвідувачі-то різні адже бувають)

Рядок «Order» визначає порядок сортування - в порядку збільшення (від А до Я або від 1 до 9) або зменшення (від Я до А або від 9 до 1). За замовчуванням стоїть значення ASC - збільшення.

Далі, після горизонтальної лінії, йдуть настройки показу рубрик, підрубрик і статей.

Б). Налаштування порядку сортування і показу рубрик, підрубрик і статей

Рядок «Sort by» дозволяє вказати, за якими параметрами проводити сортування рубрик - за алфавітом (name, стоїть за умовчанням), по ID, по URL, за кількістю статей і т.д. Пропоную залишити за замовчуванням.

Рядок «Sort posts by» дозволяє вказати порядок сортування заголовків статей - за датою публікації (стоїть за умовчанням), за назвою статті (post title), тобто за алфавітом або по ID статті.

Рядок «Post order» визначає порядок сортування статей. За замовчуванням стоїть значення DESC - найостанніші статті з опублікованих стоять на самому верху.

Рис.8 Нижня частина налаштувань

Рядок «Limit» визначає максимальну кількість показуються рубрик. Кількість визначає загальне число і рубрик, і підрубрик, причому вибираються самі верхні. За замовчуванням варто 0 (нуль) - будуть показані всі рубрики і підрубрики, причому вибираються самі верхні. Навіщо зроблена ця функція? Напевно, про всяк випадок.

Рядок «Limit Posts» визначає максимальну кількість статей в рубриках. За замовчуванням варто 0 (нуль) - будуть показані всі статті. Дуже корисна функція, коли в рубриці дуже багато статей. Однак тут пара підводних каменів.

Камінь перший. Як показати читачеві, що в цій рубриці є й інші статті, і показати заголовки цих статей? Частково це завдання вирішує наступний рядок.

Рядок «Show more link» призначена для виведення в сайдбарі повідомлення про приховані статтях. Спочатку ми змінимо текст у віконці, а потім подивимося як все це виглядає на сайті.

Вам треба замість тексту Show more написати «Показати більше» або що-небудь в такому роді. Те, що написано в дужках, чіпати не треба - це показано кількість прихованих статей. Щоб Вам було наочно видно дію цієї функції, встановіть в рядку «Limit Posts» число, свідомо меншу, ніж кількість статей в рубриці. У Вас повинно отримати так:

У Вас повинно отримати так:

рис.9

Зберігаєте внесені зміни і дивіться на сайті:

рис.10

Ось тут криється другий підводний камінь: при натисканні на посилання «Показати ще» Вам відкриється ... ні, не заголовки прихованих статей, а архів цієї рубрики. Якщо ж натиснути на посилання «Відкрити все», то просто розкриються інші рубрики і підрубрики, але заголовки прихованих статей все одно не буде видно. Врахуйте цей момент.

Рядок «Show descendands of:» - з усіх рубрик на сайті показується тільки підрубрики обраної рубрики. Якщо у рубрики немає підрубрик, то не з'являється нічого - розділ рубрик на сайті просто невинно чистий. Навіщо це зроблено - не знаю. Ми залишаємо значення за замовчуванням.

Рядок «Only * direct * children of:» вводить фільтр для перегляду тих чи інших рубрик дітьми. На Заході широко поширений батьківський контроль за тим, що дивляться їхні діти в Інтернеті. У нас же ... самі розумієте.

Рядок «Exclude posts», як я розумію, відноситься теж до заборонам, тільки вона фільтр не рубрики, а статті.

Рядок «Allow duplicate entries» дозволяє показ повторюваних записів. Тут мається на увазі, що одна і та ж стаття може бути в двох і більш рубриках. За замовчуванням в цьому рядку стоїть галочка, значить, ця стаття буде у всіх цих рубриках. Якщо Ви цю галочку приберете, то вона буде показана тільки в найпершій рубриці, якщо вважати зверху.

Рядок «Hide empty categories» приховує порожні категорії (тобто не мають ще статей). За замовчуванням відмітка в цьому рядку не варто, значить, порожні рубрики будуть показані. Нам краще поставити галочку.

Рядок «List posts» дозволяє або забороняє показ заголовків статей. Коли вони дозволені до показу, то виглядати все буде так, як на скріншотах вище, а якщо заборонити, то буде показано тільки рубрики і підрубрики, тобто просто як в WordPress'е. Навіщо тоді цей плагін? Галочку залишаємо.

Рядок «Show post count» - показати чи ні кількість статей в рубриках та підрубриках. За замовчуванням варто - не показувати. Тут вирішуйте самі.

Рядок «Show RSS» - підключити чи ні показ картинки з логотипом RSS в рубриках. Якщо у Вас є RSS в рубриках, то ще можете подумати про це, а якщо - ні, то і думати нічого. Ми залишаємо значення за замовчуванням - Більше не показувати RSS (тобто без галочки).

Збережіть внесені зміни і звертається до налаштування архівів. У цьому віджеті все налаштовується точно також, єдина відмінність - рядок «Type», вона визначає як саме треба сортувати статті в архівах - помісячно чи по роках. За замовчуванням варто «помісячно», так і залиште.

На цьому все. Мені залишається тільки висловити надію, що плагін WP-dTree надасть Вам допомогу у вирішенні тих чи інших питань.

PS Про можливі помилки плагіна. Я їх не помітив, якщо не враховувати деяких непрацюючих функцій, ось тільки RSS я абсолютно не тестував - на моєму навчальному сайті стрічки RSS просто немає.

PPS Статті про інших плагінах, які створюють розкриваються рубрики:

- стаття про плагіні My Category Order

- стаття про плагіні Collapsing Categories .

Якщо говорити про мене, то я вибираю плагін Collapsing Categories з зв'язці з плагіном My Category Order - мені вони сподобалися більше.

Оригінал: novichkoff.ru/z-plagina-dlya-sozdaniya-raskryvayushhixsya-rubrik-plagin-wp-dtree.html#.UeK9_22JvSl

Як дізнатися ID рубрики (а заодно і статей, сторінок, тегів і т.д.)?
Навіщо це треба?
Навіщо зроблена ця функція?
Як показати читачеві, що в цій рубриці є й інші статті, і показати заголовки цих статей?
Навіщо тоді цей плагін?

Дополнительная информация

rss
Карта