Забудову нічого не стримає: Кабмін скасував історико-містобудівне обґрунтування

  1. Роздолля для забудовників
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. без корупції

У боротьбі з корупцією можуть постраждати архітектурні пам'ятники українських міст / Фото: Анатолій Бойко

Кабмін змінив правила для забудовників: чим це загрожує історичним центрам Марія Пирогова https://cdn.segodnya.ua/img/article/11181/31_main_new.1519744483.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11181/ 31_tn.1519744483.jpg 2018-02-28T07: 48: 00 + 02: 00 Нерухомість Тепер не треба доводити будівництво в старовинних кварталах

Кабмін скасував історико-містобудівне обґрунтування і узгодження з Міністерством культури для забудовників в тих містах, де затверджені історико-архітектурні плани. З наступного року обгрунтування збираються скасувати зовсім. "Сегодня" з'ясувала, чим це загрожує історичним центрам.

Роздолля для забудовників

За словами віце-президента Національної спілки архітекторів України Олени Олійник, обгрунтування було тимчасовим заходом для обмеження діяльності забудовників.

"Тільки тому, що в багатьох містах досі не затверджені опорні історико-архітектурні плани, обгрунтування діяло", - розповіла нам архітектор.

Такий план визначає поверховість новобудов, їх зовнішній вигляд в історичних центрах, а також відстань від історичних пам'яток, на якому можна будувати нові будівлі.

"З 401 історичного міста тільки в 60-70 вони прийняті", - додала Олійник.

Вона підкреслила, що саме опорні плани забороняють будувати висотки серед стародавніх споруд і захищають історичні місця від віянь сучасності. За словами Олійник, це рішення Кабміну було б корисним, якби за цей рік міськради встигли розробити і ввести в дію свої опорні плани. На думку експерта, за пам'ятники із затвердженого Міністерством реєстру можна не хвилюватися. Разом з тим відсутня в реєстрі архітектура може опинитися під загрозою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"На них не встановлені охоронні зони, і цим цілком можуть скористатися забудовники", - говорить Олійник.

Вона додала, що проблему частково міг би вирішити документ, який встановив би розмір охоронної зони для тих пам'ятників, де він не був встановлений.

Сумнівається на рахунок правильності прийнятої урядом постанови і громадська активістка Лідія Гончаренко.

"Хоча в більшості випадків забудовників не зупиняють жодні норми закону, отримання обґрунтування для них було хоч якимось стримуючим фактором. Тепер же, коли немає ні планів, ні обгрунтувань, їх нічого не зупинить забудувати центри готелями і висотками", - вважає активістка.

без корупції

У свою чергу в столичній комісії з містобудування ініціативу дуже хвалять.

"Обгрунтування було корупційною годівницею, через яку забудовники протягували свої незаконні плани. Тепер рішення про забудову не буде залежати від певного чиновника, якому можна дати хабар", - розповів нам заступник голови комісії Роман Марченко.

За його словами, постанова Кабміну буде мотивувати міста з історичної складової прийняти план до кінця року. З цим згодна член комісії, громадська активістка Ольга Балицька.

"Обгрунтування дозволяло як виняток з правил будувати певні будинки в історичних центрах міст. Тепер будувати що попало і де попало не вийде - пам'ятники будуть захищати опорні плани. Це рішення дуже позитивне, - розповіла" Сегодня "Балицька. - Поки підступу я не бачу ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта