Захист від спаму

Урок 1. Система захисту від спаму в коментарях
Урок 2. Як видалити спам-коментар

Продовжуємо сагу про боротьбу зі спамом в ЖЖ. У сьогоднішній серії я розповім, що зробити, щоб максимально захистити свій аккаунт від спаму. Відразу попереджаю, ці заходи не означають, що ви ніколи більше не побачите спам на сторінках ЖЖ. Ми, звичайно, прагнемо до цього світлого майбутнього, але спамери теж туди прагнуть (і я не впевнена, що наше бачення збігається).

Але скоротити кількість спаму в ЖЖ все ж можна.

Ось покрокова інструкція про те, як скоротити спам в своєму журналі (або співтоваристві).

Крок 1. Увімкніть захист від спаму в коментарях і особистих повідомленнях

Детально про те, що це таке і як працює, ми розбирали ось тут . А сьогодні просто коротка витримка. Йдемо в налаштування свого облікового запису у вкладку «Безпека» , Вибираємо свій журнал і ставимо галочку навпроти рядка «Захист від спаму». Натискаємо кнопку «Зберегти».
Детально про те, що це таке і як працює, ми розбирали   ось тут

Якщо ви власник або модератор будь-яких спільнот, зробіть те ж саме для них теж (в рядку «Стати користувачем» виберіть співтовариство і натисніть на кнопку «Змінити»).

Крок 2. Виберіть, кому можна залишати коментарі в вашому журналі

Якщо для вашого журналу або спільноти це допустимо, вимкніть можливість анонміних коментарів, через них часто приходить спам.

Для цього треба зайти в налаштування у вкладку «Безпека» і в рядку «Включити коментарі» виберіть «Дозволити коментарі від зареєстрованих користувачів». Не забудьте зберегти зміни.

Якщо анонімні коментарі в вашому журналі або спільноті для чогось потрібні, ви можете хоча б захистити від спаму своїх читачів. Для цього налаштуйте приховування анонімних коментарів: в тій же вкладці «Безпека» в рядку «Приховувати коментарі» виберіть «Приховувати коментарі анонімні перш, ніж показувати їх іншим».

Крім того, спам іноді приходить до якихось певних, часто старих записів (не питайте мене про логіку, я її не розумію). У цьому випадку допомагає відключення коментар до цієї окремо взятої записи: в режимі редагування записи виберіть в рядку «Коментарі» опцію «відключити».

Крок 3. Виберіть, кому можна надходження вам приватних повідомлень

Спам в особистих повідомленнях рідкісний, але він все ж зустрічається. Ви можете вибрати, хто може вам приватних повідомлень від, щоб відрізати і цей канал надходження спаму.

Для цього треба зайти на сторінку редагування профілю і в розділі «Контакти» виберіть потрібне значення в рядку «Хто може вам приватних повідомлень від?». Врахуйте тільки, що якщо ви виберете «Тільки друзі», то ті, кого ви самі в друзі не додали, до вас «достукатися» через личку не зможуть.
Для цього треба зайти на   сторінку редагування профілю   і в розділі «Контакти» виберіть потрібне значення в рядку «Хто може вам приватних повідомлень від

Крок 4. Видаляйте спам-коментарі як спам

Про це ми вже писали тут . Такий спосіб видалення хороший тим, що ви не просто видаляєте один коментар спам-бота, а й блокуєте йому саму можливість залишати коментарі в вашому журналі.

Якщо у вас є спільнота (тобто ви його власник або доглядач), до цього списку можна додати ще один крок.

Крок 5. Увімкніть модерацію в своєму співтоваристві

Максимальний захист від спаму в співтоваристві виглядає так:

  • модерується участь (тобто ви самі вирішуєте, кому можна вступати в співтовариство )
  • записи і коментарі можуть писати тільки учасники (налаштовується як і для особистого журналу)
  • премодерація записів - тобто перш ніж запис публікується в співтоваристві, ви перевіряєте, що там написано

З цих драконівських заходів можна залишити тільки останню, інші дуже сильно обмежують життя спільноти. Але є у вас затишний міжсобойчик, в який ви не хочете не пускати не тільки спам, а й взагалі нікого, чому б і ні.


Ще один варіант спаму - листи нібито від Живого Журналу на ваш email. Про те, які листи ЖЖ надсилає, а які точно немає (і значить, це спам), ми розберемо в інший раз.

Дополнительная информация

rss
Карта