- Як самостійно захистити свій комп'ютер від вірусів
- Який антивірус вибрати для захисту комп'ютера від вірусів
- Утиліти перевірки (антивірусні сканери)
- Стандартні заходи обережності
Захист комп'ютера від вірусів і інших зовнішніх загроз вже давно стала обов'язковою для користувача комп'ютера. ПК зберігає дуже багато інформації про використовує його людині, будь то фотографії, паролі від електронної пошти, соціальної мережі, електронних гаманців. День у день все більше і більше інтернет користувачів вважають за краще здійснювати покупки в інтернет-магазинах.
Як самостійно захистити свій комп'ютер від вірусів
Час, що проводиться у віртуальному світі, займає значну частину дня. А раз так, то наш віртуальний світ повинен бути безпечним, і стежити за його безпекою покликані різні антивірусні програми, яких дуже багато. Але на Землі немає жодного антивіруса, який би міг захистити ваше обчислювальний пристрій на всі 100%. Адже не дарма серйозні державні і недержавні структури, створюють багаторівневі системи захисту інформації.
Але як захистити комп'ютер від вірусів і інших зовнішніх загроз, адже за допомогою різних вірусних програм його не складно вивести з ладу. Першим ешелоном захисту звичайно ж є антивірус. Але все антивіруси мають відмінності, не тільки зовнішні, але функціональні. Деякі комп'ютерні користувачі, вважають, що краще встановити парочку кращих антивірусів і цим забезпечити підвищений захист інформації. Ні в якому разі цього робити не варто, два антивіруса почнуть конфліктувати між собою, що не дасть вашій операційній системі коректно працювати.
Для багаторівневого захисту, ви можете встановити додаткові програми, такі як фаєрвол та інші для захисту вашого ПК від різних шпигунських програм, руткітів. Такі програми, як правило, ніколи не конфліктують з основним антивірусом, а навпаки працюю в парі прекрасно доповнюючи один одного. І так, який же антивірус вибрати?
Який антивірус вибрати для захисту комп'ютера від вірусів
У переважній більшості кращими антивірусами є платні, такі як Avast !, Dr.Web, Kaspersky, існують і інші аналоги, але цих трьох досить для захисту від комп'ютерних загроз. У зазначених платних антивірусних рішень є і їх менші (урізані по функціоналу) брати, які також не погано справляються з різними зовнішніми загрозами.
Давайте розглянемо деякі антивіруси не багато більш детально: Аваст - багато користувачів люблять цей антивірус за його простоту і зручність в управлінні, за його безкоштовну версію Avast Free . Аваст швидко і непомітно сканує файли на віруси, блокує потенційно небезпечні сайти в режимі реального часу, відстежує активність програм. Антивірус Касперського забезпечує високий рівень захисту, швидко перевіряє різні програми і файли, блокує підозрілі сайти, схожою функціональністю володіє і DrWeb.
Утиліти перевірки (антивірусні сканери)
Dr.Web CureIt і Kaspersky Virus Removal Tool, це безкоштовні утиліти, які працюючи без установки на ваш ПК, дуже добре справляється зі своїми завданнями знаходячи і знешкоджуючи більшість різних шкідливих програм, перевіряють будь-які архіви.
Посилання для скачування з офіційного сайту:
Dr.Web CureIt
Kaspersky Virus Removal Tool
Перераховувати безліч інших антивірусів, сенсу немає, адже в матеріалі наведено ті, які на сьогоднішній день, можна назвати достатнім антивірусним рішенням для ПК. Для повної безпеки, потрібно перевіряти свій комп'ютер мінімум раз в два тижні на віруси як встановленим на ньому антивірусом, так і наведеними утилітами-сканерами.
Це потрібно на той випадок якщо ваш стаціонарний антивірус пропустить заразу на комп'ютер, адже нові загрози з'являються постійно, а різні бази шкідливих програм у різних виробників, оновлюються по-різному.
Стандартні заходи обережності
Пам'ятайте, що панацеї від усіх бід не буває, яким би ви не користувалися антивірусом завжди потрібно вибудовувати багаторівневу захист, яка у вас може складатися з самого антивіруса, фаєрвола, скануючих утиліт, обмеження віддаленого доступу до вашого ПК, і блокування доступу до вашої конфіденційної інформації . Тільки так ви зможете убезпечити свій комп'ютер і себе від вірусної загрози.
Якщо у вас один логічних диск, на якому встановлена операційна система, і зберігається вся ваша інформація, то має сенс розбити його на два. Зазвичай це Диск: C і Диск: D, тут ви можете зберігати всю вашу особисту і робочу інформацію, фото, відео, музику, робочі документи, пошту.
Для чого це потрібно? Це потрібно для того, якщо раптом, по тій або іншій причині вийде з ладу ваша операційна система , То після її переустановлення всі ваші дані залишаться незачепленими і не будуть знищені. На системному диску повинна зберігатися сама операційна система, і інші програми. На другому диску, повинні зберігатися всі ваші особисті дані, тут вони будуть в безпеці, навіть якщо настане крах вашої ОС.
Виходить, що захистити комп'ютер від вірусів і напевно убезпечити його, можна тільки комплексним рішенням, наприклад, безкоштовний антивірус Аваст Free + періодичне сканування утилітами Dr.Web Curelt! або Kaspersky Virus Removal Tool. Але, як і скрізь потрібно щоразу подумати перед тим як відкрити щось невідоме, особливо скачані з підозрілого, з надлишком реклами сайту. До додаткової безпеки можна віднести оновлення програм і операційної системи, удосконалюють свій захист.
І так, який же антивірус вибрати?Для чого це потрібно?