Захист від вірусів

В даному розділі можна переглянути інформацію про те, коли виконувалася остання перевірка комп'ютера на віруси, а також активно чи антивірусний монітор захищає від вірусів в даний момент.

Останнє сканування під час простою

Тут відображаються відомості про те, коли на комп'ютері в останній раз проводилася повна перевірка на віруси. Якщо цей запис виділена червоним кольором, ми рекомендуємо виконати перевірку на віруси як можна швидше. Для цього просто натисніть на запис, після цього ви зможете почати процес перевірки за допомогою кнопки Перевірити комп'ютер. Після перевірки запис виділена зеленим кольором, це означає, що перевірка на віруси проводилася недавно.

Як проходить перевірка на віруси і що вам потрібно зробити при виявленні вірусу, читайте в розділі: Що відбувається при перевірці на віруси?

Сканування під час простою починається автоматично, якщо комп'ютер не зайнятий. При цьому весь комп'ютер автоматично перевіряється через встановлені проміжки часу. Якщо ви хочете почати сканування під час простою до наступного автоматично заданого терміну, виберіть Почати сканування зараз. Якщо ви не хочете, щоб G Data програма автоматично запускалася під час паузи, ви можете відключити цю функцію в пункті Відключити сканування під час простою.

Увага! В цьому випадку регулярно перевіряйте свій комп'ютер на наявність вірусів і інших заражень!

Антивірусний сторож

Антивірусний монітор повинен бути постійно активний. Якщо ж ви все-таки хочете відключити його або змінити налаштування, виберіть запис Вимкнути антивірусний монітор.

Перевірка на віруси і антивірусний монітор: обидві функції захищають комп'ютер від вірусів, але при цьому роблять це різними способами.

▪ Антивірусний монітор постійно перевіряє комп'ютер на наявність вірусів, контролює процеси запису і читання. Він запобігає спробам виконання шкідливих функцій і поширення шкідливих файлів. Антивірусний монітор - це найважливіша захист вашого комп'ютера! Його не можна виключати.

▪ Перевірка на віруси - це додатковий захист. При цій перевірці виконується пошук вірусів, які оселилися в системі. При перевірці на віруси також виявляються віруси, скопійовані на комп'ютер до установки програми G Data або до її отримання, коли антивірусний монітор не був включений. Перевірка на віруси повинна проводитися регулярно, найкраще автоматично, в той час, коли комп'ютер не використовується. Перевірки можна проводити вручну або задавши періоди перевірок за допомогою функції Перевіряти комп'ютер, або за допомогою автоматичного сканування під час простою.

спливаюче меню

При натисканні на написи Вірусні сигнатури з'являється список дій, які можна безпосередньо виконати.

При натисканні на написи Вірусні сигнатури з'являється список дій, які можна безпосередньо виконати

Перевірити комп'ютер: Якщо ви хочете перевірити свій комп'ютер незалежно від автоматичної перевірки (наприклад, через підозри на наявність вірусів), просто виберіть цю опцію. Відразу ж буде виконана перевірка комп'ютера на наявність вірусів. Для цього також прочитайте главу: Що відбувається при перевірці на віруси? .

Для цього також прочитайте главу:   Що відбувається при перевірці на віруси

Перевірити пам'ять і автозапуск: При цьому по всіх поточних процесів перевіряються програмні файли і програмні бібліотеки (DLL). Таким чином, шкідливі програми можна видалити безпосередньо з оперативної пам'яті і автозапуску. Таким чином можна видалити активні віруси без необхідності виконання пошуку по всьому жорсткому диску. Так як ця перевірка може виконуватися досить швидко, то рекомендується проводити її регулярно, наприклад, в рамках автоматичної перевірки на віруси. Ця функція не може замінити регулярний контроль вірусів в збережених даних, а доповнює його.

Ця функція не може замінити регулярний контроль вірусів в збережених даних, а доповнює його

Перевірити каталоги / файли: Таким чином виконується перевірка вибраних дисків, каталогів або файлів на наявність вірусів. Якщо натиснути на цю опцію двічі, відкриється меню вибору каталогу і файлу. Тут можна цілеспрямовано перевірити окремі файли, а також цілі каталоги на наявність вірусів.

У дереві каталогів, натискаючи на значок "плюс", можна відкривати відкривати і вибирати каталоги, зміст яких потім можна переглянути у вікні файлів. Кожен каталог або файл, навпроти якого був встановлений прапорець, перевіряється програмним забезпеченням. Якщо в директорії перевірені не всі файли, то вона буде відзначена сірої "галочкою".

Перевірити змінні носії інформації: За допомогою цієї функції виконується перевірка компакт-або DVD-дисків, карт пам'яті або накопичувачів USB на зараження вірусами. Якщо вибрати цю дію, будуть перевірені всі змінні носії, які з'єднані з комп'ютером (а також вставлені CD, карти пам'яті або приєднані через порт USB жорсткі диски або накопичувачі USB). Врахуйте, що програмне забезпечення не може видалити віруси з носіїв, які не дозволяють доступ записи (наприклад, записаний компакт-диск). В цьому випадку виявлення вірусу протоколюється.

Перевірити на руткіти: Руткіти намагаються ухилитися від звичайних методів розпізнавання вірусів. За допомогою цієї функції ви можете здійснювати пошук руткітів, не виконуючи повну антивірусну перевірку жорстких дисків і збережених даних.

Сканування під час простою: В той час як антивірусний монітор постійно захищає систему від зараження шкідливими програмами, Сканування під час простою є інтелектуальною перевіркою на віруси, яка завжди перевіряє файли на предмет зараження. Функція "Сканування під час простою", як і хранитель екрану, активується тільки тоді, коли комп'ютер не використовується, і відключається, як тільки ви продовжуєте використовувати комп'ютер, щоб забезпечити оптимальну роботу.

Зрозуміло, комп'ютер захищений антивірусним монітором від атак вірусів також і тоді, коли функція "Сканування під час простою" виключена. Це має сенс, коли ви віддаєте перевагу запускати перевірку системи на віруси вручну.

Це має сенс, коли ви віддаєте перевагу запускати перевірку системи на віруси вручну

Вимкнути антивірусний монітор: При необхідності антивірусний монітор можна вимкнути і знову включити. Це має сенс у випадках, коли ви. наприклад, виконуєте копіювання великої кількості файлів з одного місця в інше на вашому жорсткому диску, або запущені обчислювальні процеси, що займають багато місця в пам'яті (наприклад, копіювання DVD, і т.п.).

Антивірусний монітор слід вимикати тільки в разі крайньої необхідності. Протягом цього періоду необхідно стежити за тим, щоб по можливості система не була підключена до Інтернету, а також щоб був закритий доступ до нових неперевіреними даними (напр., Через компакт-, DVD-диски, карти пам'яті або накопичувачі USB).

Карантин: Карантином - це захищена зона програмного забезпечення, де зберігається заражений файл в закодованому вигляді, і таким чином, вірус не може передаватися далі до інших файлів. Також радимо прочитати главу: Як працює карантин?

Налаштування: За допомогою даної кнопки при необхідності можна отримати доступ до основних параметрів. Радимо прочитати главу: Налаштування. Антивірус

Дополнительная информация

rss
Карта