12 жовтня 2015 року, однокрила Володимир
Прибулий до нас на тестування зовнішній бокс для жорстких дисків Zalman ZM-VE350 поставляється в чорній коробці з щільного картону.
У комплект поставки входять:
- Сам бокс.
- Чохол.
- Кабель USB 3.0.
- Комплект з викрутки і чотирьох гвинтів.
- Короткий посібник.
Комплектний кабель має довжину 50 см, включаючи коннектори.
Кабель USB 3.0
Чохол досить щільний, виймати пристрій з нього легко. Можна, звичайно, використовувати бокс і прямо в чохлі, проте ми не рекомендуємо це робити, інакше вставлений накопичувач може перегрітися.
Zalman ZM-VE350 в чохлі
Технічні характеристики пристрою ми звели в єдину таблицю.
Інтерфейс HDD
SATA, формфактор 2,5 "Інтерфейс пристрою USB 3.0 (назад сумісний з USB 2.0) Швидкість передачі інтерфейсу пристрою USB 2.0: до 480 Мбіт / с;
USB 3.0: до 5 Гбіт / с Робота з ISO-образами Віртуальний оптичний привід Індикатор Горить при включенні харчування, блимає при обміні даними Харчування Харчування по USB Розміри 131x79x13 мм (Д x Ш x В) Вага 96 г (без накопичувача)
Корпус Zalman ZM-VE350 здебільшого виконаний з фарбованого алюмінію з м'якими полімерними вставками на боках. На лицьовій стороні розміщені ЖК-дисплей і світлодіодний індикатор активності.
Зовнішній бокс для жорсткого диска Zalman ZM-VE350На верхньому торці знаходяться кнопка Backup і роз'єм USB 3.0 (тип Micro-B, також передає харчування на HDD) для підключення комплектного кабелю.
Верхній торець Zalman ZM-VE350
На протилежний торець наклеєна технічна інформація про моделі.
Нижній торець на Zalman ZM-VE350
На лівому боці є натискний важіль для навігації по меню пристрою, а все інше простір займають м'які вставка.
Ліва боковина Zalman ZM-VE350
На правому боці, крім другої такої вставки, нічого важливого немає.
Права боковина Zalman ZM-VE350
Якість збірки гідне - кнопки і елементи корпусу не бовтаються. В цілому конструкція справляє враження монолітної.
Щоб встановити в бокс накопичувач, доведеться спочатку витягти модуль з ЖК-екраном, який містить в собі, по суті, всю начинку пристрою.
Базовий блок Zalman ZM-VE350Для тестування ми взяли твердотільний накопичувач Intel Solid X25-M і підключили його до внутрішнього порту SATA.
SSD підключений до плати Zalman ZM-VE350
Для надійності варто затиснути модуль комплектними гвинтами - отвори під них ховаються під відгинати краями м'яких вставок.
Отвори для гвинтів на Zalman ZM-VE350
Для цього ми скористалися комплектної викруткою - благо, зусилля потрібні невеликі, так що мініатюрні розміри викрутки не перешкода. Варто відзначити, що гвинтів у комплекті в два рази більше ніж потрібно - чотири проти необхідних двох.
Базовий блок Zalman ZM-VE350 затиснутий гвинтами
Після підключення до ПК дисплей нашого приладу загорівся синім і видав нескладне меню.
Дисплей Zalman ZM-VE350
При цьому операційна система розпізнала відразу два пристрої: сам USB-накопичувач і додатковий оптичний привід - повністю віртуальний, що і зазначено в його назві.
Zalman ZM-VE350 в диспетчері завдань
Саме в цьому і полягає основна "фішка" цього кейса - ви можете монтувати будь-які ISO-образи, помістивши їх в папку "_ISO" на вставленому в кейс диску. Наприклад, скачаний з MSDN образ Windows 7 читався без проблем.
Образ Windows 7 в віртуальному приводі Zalman ZM-VE350
Однак наш екземпляр був спочатку з помилковою прошивкою, і для вірної роботи функції віртуального приводу нам довелося оновити програмне забезпечення пристрою до більш актуальної версії. Архів з прошивкою і інструкцію по оновленню ми докладаємо нижче. ПАМ'ЯТАЙТЕ: Дана операція проводиться на ваш страх і ризик, і якщо ви точно не впевнені в тому, що робите, краще зверніться в техпідтримку або сервісний центр.
Втім, функцію приводу можна і зовсім відключити - для цього достатньо лише вибрати відповідний режим, яких передбачено цілих три:
- HDD Mode - режим накопичувача без приводу.
- VCD Mode - режим "тільки віртуальний привід".
- DUAL Mode - одночасна робота.
Ще одна чудова функція Zalman ZM-VE350 - можливість встановити захист від запису. Це дозволяє працювати навіть в потенційно або фактично зараженої вірусами системі без небезпеки підхопити заразу. Всього-то потрібно вибрати в меню "Enable WP". Іконка замочка замикається на стартовому екрані - і все, ніяких проблем.
Установка захисту від запису в Zalman ZM-VE350
Додатково в розділі "Information" можна подивитися температуру носія (відразу скажемо, що для SSD вона визначається невірно, не варто лякатися), стан SMART, серійний номер і версію прошивки контролера.
Інформація про накопичувач в Zalman ZM-VE350
Тепер перевіримо продуктивність при використанні інтерфейсу USB. 3.0. У HD Tune 5 графік швидкості має середній показник швидкості читання в 161,9 Мбайт / с при часі випадкового доступу в 0,169 мс. Навантаження на ЦП склала 9,8%.
Результат Zalman ZM-VE350 (USB 3.0) в HD Tune 5
В Crystal Disk Mark 3 послідовні швидкості читання і запису показали результат в 250,3 Мбайт / с і 96,19 Мбайт / с відповідно.
Результат Zalman ZM-VE350 (USB 3.0) в Crystal Disk Mark 3
Далі ми переключилися на інтерфейс USB 2.0 і знову протестували швидкісні характеристики. У HD Tune 5 практично рівний графік показує, що продуктивність накопичувача помітно перевищує можливості інтерфейсу USB 2.0, тому ми маємо середню швидкість читання 31,7 Мбайт / с при що збільшився часу випадкового доступу - 0,408 мс. А ось навантаження на процесор лише трохи вище - 11,5% проти 9,8% при передачі даних по USB 3.0.
Результат Zalman ZM-VE350 (USB 2.0) в HD Tune 5
Результат в Crystal Disk Mark 3 також уперся в стелю продуктивності USB 2.0.
Результат Zalman ZM-VE350 (USB 2.0) в Crystal Disk Mark 3
Отже, показники відповідають заявленим по пропускній здатності навіть для SSD. Так що і з звичайним жорстким диском коробочка впорається без проблем.
Вартість Zalman ZM-VE350 на момент тестування становить приблизно 4000 рублів. За ці гроші ви отримуєте досить зручний інструмент, не тільки працює як переносний жорсткий диск, але і дозволяє встановити операційну систему з ISO-образу фактично на будь-якому ПК, причому образи можна монтувати прямо по ходу справи. Бокс не тільки показує швидкість, достатню для роботи SSD, але і назад сумісний з USB 2.0. При цьому для забезпечення схоронності даних передбачена опція захисту від запису, за допомогою якої можна працювати навіть на зараженому комп'ютері без остраху втратити файли або поширити вірус далі.
Плюси Zalman ZM-VE350: #
- Підтримка монтування ISO-образів.
- Робота з USB 3.0 без зниження продуктивності вставленого накопичувача.
- Функція захисту від запису.
- Металевий корпус непогано відводить тепло.
Мінуси Zalman ZM-VE350: #
- Істотних не виявлено.