Заворушення в Парижі: "жовті жилети" знову протестують, не дивлячись на поступки влади

  1. Протести йдуть на спад, але стають жорсткішими

Media playback is unsupported on your device

"Полетіли гранати!": Нова хвиля протестів в Парижі

"П'ятий акт" - протестувальники в жовтих жілетх знову вийшли на вулиці Парижа, вже п'яту суботу поспіль. Десятки людей затримані поліцією, проте в порівнянні з минулими подіями спостерігачі відзначають, що протест йде на спад.

Близько 69 тис. Поліцейських було мобілізовано по всій країні, щоб запобігти спалаху насильства, які відзначалися на минулому тижні.

Image caption Сльозогінний газ і сутички з поліцією: в Парижі це відбувається вже п'яті вихідні поспіль

"Жовті жилети" спочатку вимагали лише скасувати підвищення податків на автомобільне паливо, проте після поступок влади їх вимоги змінилися, зокрема, вони вже ратують за реформу освіти.

У центрі Парижа знаходиться кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Ольга Івшина.

Учасники протестів ігнорують заклик уряду призупинити свою акцію після того, що сталося у вівторок в Страсбурзі нападу на різдвяному ринку, в ході якого озброєний автоматичною зброєю екстреміст застрелив чотирьох людей і поранив більше десятка.

В цілому, за даними поліції, по всій країні в цю суботу в протестах взяло участь близько 33,5 тис. Осіб. У Парижі зібралося близько 3 тис. Демонстрантів, хоча минулого тижня їх було 8 тис.

Поліція затримала і допитала близько 120 осіб, це в п'ять разів менше, ніж тиждень тому. У центрі Парижа відбулося кілька сутичок поліції з демонстрантами, правоохоронці застосували сльозогінний газ для розгону протестувальників.

Протести йдуть на спад, але стають жорсткішими

Ольга Івшина, Бі-бі-сі, Париж

"Вулиця оголошується закритою" - прокричали сьогодні поліцейські на Єлисейських полях полях - і приступили до жорсткого розгону протестуючих.

До акцій "жовтих жилетів" в Парижі, здається, вже всі звикли. Але в цю суботу було дві важливі відмінності. Як і очікувалося, чисельність протестів була менше. Причиною тому і якась втома активістів, і холод, і те, що на тижні в Страсбурзі відбулася трагічна напад на відвідувачів різдвяного ярмарку.

Але збувся і інший прогноз: протести стали жорсткіше. Поліцію кілька разів закидали камінням і запаленими фаєрами. Жандарми відповідали світлошумовими гранатами і щедрими порціями сльозогінного газу. В якийсь момент натовп почали жорстко витісняти на бічні вулиці - геть від Тріумфальної арки. Заробив водомет.

"Здається, Макрон домовився з хмарами. Води включили і тут, і там", - пожартував один з "жовтих жилетів", маючи на увазі зарядив злива і натиск водометів. "Але ми не підемо!" - гордо додав він. Натовп, в якій з'являлося все більше людей в приховують особи масках, затягла "Марсельєзу".

Чисельність масових акцій знижується. Але агресивність протестуючих явно зростає.

Деякі магазини і музеї в столиці залишалися закритими весь день, проте Лувр і Ейфелева вежа продовжували працювати.

Протести проходять і в інших регіонах Франції. Так, в Тулузі, за даними газети Liberation, маніфестанти перекрили кілька шосе.

У Нанті поліція застосувала сльозогінний газ, великі протести пройшли і в Бордо - там на вулиці, за даними Ouest France, вийшли 4500 осіб.

Image caption В Нанті протестувальники палили копії реєстраційних карт виборців Image caption У Марселі "жовті жилети" вимагали проведення "громадянського референдуму"

За повідомленням властей, семеро людей загинули в п'ятницю в автокатастрофі на кордоні Бельгії і Франції, яка була пов'язана з перекриттям дороги протестуючими. Всього в маніфестаціях, які тривають з 17 листопада, постраждали понад 1400 осіб.

У суботу в рамках протестів також пройшла акція невідомих дівчат в червоних капюшонах, які мовчки стояли навпроти жандармів. Вони були одягнені в костюм Маріанни, що стала символом Великої Французької революції, а пізніше і самої республіки. Ніхто з цих жінок не був затриманий.

Image caption До демонстрантів приєдналися дівчата в костюмах Маріанни

Щоб покласти край протестам, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив про пакет заходів, які оцінювалися в 15 млрд євро.

Серед них - підвищення мінімальної заробітної плати на 100 євро з 2019 року, а також податкові знижки для пенсіонерів та робітників. Раніше прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп оголосив мораторій на зростання податку на паливо на шість місяців.

Введення мораторію на підвищення цін на бензин і дизельне паливо було однією з головних вимог учасників акцій протесту.

Хронологія протестів

  • 17 листопада: 282 тис. Протестувальників, один загиблий, 409 поранених, 73 затриманих
  • 24 листопада: 166 тис. Протестувальників, 84 поранених, 307 затриманих
  • 1 грудня: 136 тис. Протестувальників, один загиблий, 263 поранених, 630 затриманих
  • 8 грудня: 136 тис. Протестувальників, 118 поранених, 1220 затриманих

Дополнительная информация

rss
Карта