Зберігання та каталогізація фільмів домашньої колекції

Деякий час назад мені довелося турбуватися питанням зберігання фільмів на DVD. У мене їх не так вже й багато, штук 600 (більшість переглянутих фільмів, якщо вони не належать до золотої класики і якщо я їх не збираюся переглядати, я віддаю родичам і знайомим, тому що зберігати це все не має сенсу), проте спостерігати за купами коробок в стелажах стало якось сумно. Виглядає один з таких шаф приблизно так:

Виглядає один з таких шаф приблизно так:

Подібний метод зберігання має досить помітні недоліки, а саме:

  1. відшукати потрібний фільм вкрай важко;

  2. все це займає надто багато місця;

  3. друзі і знайомі, побачивши диски, беруть їх подивитися і зазвичай не повертають, через що я деякі особливо улюблені фільми купував раз по п'ять, але що найстрашніше - потрібного фільму ніколи немає на місці, коли я його дуже хочу переглянути.

Тому я задався питанням, як зробити так, щоб:

  1. колекція займала небагато місця;

  2. диски зберігалися по можливості безпечно і не сильно псувалися;

  3. при необхідності потрібний диск можна було б легко і швидко знайти;

  4. друзі і знайомі не мали можливості взяти фільм подивитися без попередньої артпідготовки.

З точки зору складання каталогу особливих проблем не було - це досить проста програма, яку я сам спокійно міг би написати (тим більше що свого часу робив досить просунуту програму для складання каталогу програм на дискетах), проте все ж цікаво було, що саме з цієї серії пропонується на ринку.

Всі ці питання задав в своєму ЖЖ , Отримав досить велику кількість цікавих і корисних порад, коротку вижимки з яких приведу тут - для тих, кого подібна проблема цікавить.

Перше питання - зберігання дисків. Варіанти такі:

1. Плоскі пластикові коробочки - так звані jewel-case

Плоскі пластикові коробочки - так звані jewel-case

Це, на жаль, не підходить. Правда, зберігаються безпечно, та й місця мало займають, але пошук серед сотень таких боксів - це повний кошмар. Навіть якщо ставити фільми за алфавітом і постачати закладками.

2. Альбоми для компакт-дисків

Набагато більш зручний варіант зберігання, тому що диски займають зовсім небагато місця, а шукати - дуже легко: сторінки нумеруються, ну і крім того, в кінці альбому можна наклеїти зміст. Однак є помітний мінус - безпека явно знижена. Якщо диски звідти часто витягувати, то вони "запилюються" набагато швидше, ніж в разі зберігання в окремих боксах. Та й якщо рідко витягати - сам метод зберігання довговічності дисків не передбачає.

3. Зберігання на шпилі в банках

Зберігання на шпилі в банках

Найбільш невдалий варіант зберігання: по-перше, щоб знайти потрібний диск, доводиться перебирати майже всі інші, а по-друге, "запилюються" при такому способі зберігання (а особливо при пошуку) диски майже миттєво.

4. Спеціальні бокси з селектором

Один з найбільш цікавих, хоча і не особливо дешевих варіантів. Диски зберігаються безпечно, займають мало місця, а знаходяться і витягуються легко і швидко - за допомогою спеціального селектора. Можна прямо в боксі тримати папірець зі змістом, а можна просто заносити в комп'ютерну базу номер боксу (якщо він не один) і номер диска в боксі. Коштують такі бокси від $ 20 до $ 100. Середня ціна на 100 дисків - $ 50-60.

5. Сумки для зберігання дисків

Сумки для зберігання дисків

Теж цілком розумний варіант. У такі скриньки поміщається до 400 дисків, які зберігаються в спеціальних конвертах. Вартість великого ящика - приблизно $ 45. Шукати і витягувати диски, правда, складніше, ніж з боксів з селектором, зате ємність помітно більше і ціна нижча.

6. Електронний бокс

Найдорожчий і піжонський варіант. Бокс розрахований на 150 дисків, підключається до комп'ютера. У спеціальному програмному забезпеченні заносяться дані про диски. Можна прямо з програми давати команду витягнути потрібний диск - він з'являється з боксу. Крім того, можна діставати диск, набираючи його номер на корпусі пристрою. Досить зручний варіант для користувачів, яким потрібно зберігати на дисках купу найрізноманітніших файлів (наприклад, фотографій), і не цілком оптимальний варіант, причому вельми дорогий ($ 185 за 150 дисків), для зберігання кіноколекцій, тому що програмне забезпечення під фільми зовсім не заточене .

Таким чином, з усіх можливих варіантів особисто мені найбільше підійшли великі бокси з селекторами на 80-100 дисків (швидше за все, я на ньому і зупинюсь), ну і сумки / ящики для дисків - теж цілком може розглядатися.

Тепер про програмне забезпечення. Мені порадили приблизно з десяток різних варіантів, кожен з яких має свої переваги і недоліки, і я врешті-решт зупинився на програмі All My Movies . Незважаючи на англомовну назву - це російська розробка. Ось її основні можливості:

  • швидкий і легкий імпорт англомовної інформації про фільм з онлайнових баз даних IMDb.com і російськомовної інформації з www.videoguide.ru , www.film.ru , www.kinopoisk.ru і www.rmdb.ru ;

  • імпорт обкладинок великого розміру з www.Amazon.com , www.DVDEmpire.com або з будь-якого TWAIN-сумісного пристрою, наприклад сканера;

  • наочне і зручне представлення колекції фільмів;

  • захоплення скріншотів прямо з відеофайлів і збереження їх в базі даних;

  • швидкий пошук фільму по багатьом полях бази даних, як то: назва, режисер, рік випуску, актори, жанр, опис і так далі;

  • розширені можливості імпорту колекції. Доступний імпорт з текстових файлів, з файлів MS Excel, з баз, створених в інших каталогізаторів і за підсумками сканування диска;

  • експорт фільмотеки в HTML (доступні кілька шаблонів, ви також можете створювати свої), текстовий формат або Microsoft Excel, що дозволить вам розмістити колекцію на вашій домашній сторінці або імпортувати в інші програми;

  • захист паролем бази фільмів;

  • менеджер відданих фільмів - ви ніколи не забудете, кому віддали фільм;

  • гнучке налаштування бази, що включає можливість завдання своїх жанрів, своїх спеціальних полів, а також види подання інформації;

  • зчитування даних з диска і запис інформації в базу: відеопотік, кодек, наявність субтитрів;

  • введення інформації про місцезнаходження фільму в сховище.

Давайте подивимося, як це все виглядає на практиці.

Отже, ми вибрали якийсь із способів зберігання фільмів (я зупинився на боксі з селектором). Дістаємо диск з коробки, вставляємо в DVD-привід. У програмі All My Movies вибираємо опцію "Додати DVD". При цьому програма зчитує всю інформацію про про носії:

При цьому програма зчитує всю інформацію про про носії:

А також вбиває лічений технічна назва диска в полі "Оригінальна назва":

А також вбиває лічений технічна назва диска в полі Оригінальна назва:

Тепер нам залишається натиснути кнопку пошуку цього фільму в Інтернеті (праворуч від оригінальної назви), і через пару секунд вся інформація вже вбита в форму:

Тепер нам залишається натиснути кнопку пошуку цього фільму в Інтернеті (праворуч від оригінальної назви), і через пару секунд вся інформація вже вбита в форму:

Якщо пошук знайде кілька різних варіантів назви, то вам запропонують вибрати потрібний. Також одночасно програма спробує знайти обкладинку цього диска на "Амазон" і вставить її в запис бази.

Російськомовне назва вам потрібно буде ввести руками. Втім, якщо вам не подобається, що інформація вбивається по-англійськи, тоді можна запустити пошук не по IMDB, як в наведеному вище прикладі, а по якомусь з російських сайтів регіону - в цьому випадку опис, актори і режисер будуть дані по-російськи.

Після цього переходимо на закладку "Скріншоти", де протягом декількох секунд можемо зберегти базу скріншоти з диска - в ручному режимі або в заданому автоматичному.

Після цього переходимо на закладку Скріншоти, де протягом декількох секунд можемо зберегти базу скріншоти з диска - в ручному режимі або в заданому автоматичному

Після цього залишається вказати номер боксу і порядковий номер диска в боксі - і все, фільм оброблений. У базі він виглядає приблизно так:

У базі він виглядає приблизно так:

Зрозуміло, обкладинку коробки, а також скріншоти можна редагувати в будь-який момент: знімати зі сканера, з файлу, іншу обкладинку з "Амазону" і так далі.

Під скриншотами виводиться інформація про кодеку, відео потоці, субтитрах, а також дається гіперпосилання на сторінку того фільму, звідки зчитувалася інформація.

Фільми в базі упорядковано за наступними критеріями:

Фільми в базі упорядковано за наступними критеріями:

Крім того, і це дуже зручно, ви можете підвести курсор миші майже до будь-якого параметру в описі картини, і вам запропонують відібрати всі фільми по даному конкретному параметру:

Крім того, і це дуже зручно, ви можете підвести курсор миші майже до будь-якого параметру в описі картини, і вам запропонують відібрати всі фільми по даному конкретному параметру:

З цієї причини, до речі, рекомендується не змішувати англомовні і російськомовні написання акторів і режисерів. Если заносите по-англійськи - то все диски заносите по-англійськи (зрозуміло, крім російських акторів і режисерів). Якщо по-російськи - то все заносите по-російськи, щоб потім не було складнощів з відбором.

Які проблеми зустрілися в процесі роботи з цією програмою? Так, в загальному, їх було небагато. По-перше, не завжди в технічному заголовку диска міститься назва фільму або його подібність (буває, що вказується просто DVD або DISK1) і в цьому випадку назва доводиться забивати руками. Але так як та ж IMDB по введеної рядку видає всі можливі варіанти, ви можете, наприклад, замість Million Dollar Baby вписати просто million, і цілком ймовірно, що в списку потрібний фільм з'явиться відразу ж:

По-друге, в деяких випадках програма або взагалі не могла вивести фільм для зняття скріншотів, або виводила його кривовато - зі смужками. Але це траплялося досить рідко - приблизно в одному випадку з десяти.

Більше ніяких проблем я не виявив.

З огляду на можливість відбирати фільми за додатковими жанрами і створювати ці жанри, я зробив кілька уточнюючих ознак: "зберігається тільки для колекції", "золота класика" і "мій улюблений", після чого відібрати, наприклад, тільки мої найулюбленіші фільми не складає ніяких труднощів . Кількість додаткових жанрів не обмежується, так що ви можете уточнювати критерії відбору практично як завгодно.

Менеджер боржників працює дуже просто. На потрібному фільмі натискаєте F12 і вписуєте ім'я того, кому він відданий. У базі з'являється відповідне повідомлення:

У базі з'являється відповідне повідомлення:

У розділі "Статистика" можна побачити всіх боржників:

У розділі Статистика можна побачити всіх боржників:

Ефективність створення бази колекції при використанні цієї програми - дуже висока. На обробку ста фільмів я витратив приблизно дві години. Таким чином, колекцію з 1000 фільмів можна обробити і занести в базу приблизно дня за три - особливо не поспішаючи. І ви при цьому отримуєте досить наочний список з масою корисної інформації. Зрозуміло, All My Movies можна використовувати і для ведення колекції фільмів на VHS і інших носіях.

Не буду стверджувати, що це найзручніша програма для складання бази відеоколекції (тим більше що завдання у всіх різні, комусь цілком підійде найпростіший екселевскій файл), але з усього, що я бачив, дана програма мені сподобалася найбільше. Вона платних, коштує 300 рублів, але є 30-денний термін ознайомлення, протягом якого в програмі доступні практично всі функції.

Які проблеми зустрілися в процесі роботи з цією програмою?

Дополнительная информация

rss
Карта