Життя до YouTube: яким був інтернет в 1999 році

Дев'яності

Дев'яності. «Пепсі, пейджер, MTV». Чудове час, коли половина населення Росії знати не знала, що таке інтернет і навіщо він потрібен. Час, коли мережа здавалася місцем незвіданим і незрозумілим, але по-справжньому вільним. Час, коли ми боязко і з побоюванням вступали в нову епоху, поки бабуся кричала зі спальні: «Звільни телефон»! ...

Підготовка до чуда

Як виглядав один день з життя інтернет-користувача в далекому 99-му? Припустимо, нашому герою вдалося обзавестися персональної електронно-обчислювальної машиною. Він уже навчився правильно вмикати і вимикати її. Запам'ятав, куди вставляються диски і дискети. Словом, опанував всі премудрості Windows 98 і ось-ось вперше самостійно прочистить кулька мишки. Без п'яти хвилин впевнений користувач ПК! Але де ж шукати це загадкове «вікно в світ вільної інформації»?

Для початку - обзавестися dial-up модемом. Цей твір технологічного мистецтва обіцяло стабільне підключення на божевільній швидкості - до 56 кілобіт в секунду! Всього 25 днів без єдиного розриву - і можна завантажити DVDRip новенького фільму.

Звичайно, сьогодні це звучить не дуже багатообіцяюче, але в кінці 90-х подібне здавалося нечуваною розкішшю. Хочеш подивитися кінофільм - топаєш в відеопрокат за касетою, а Інтернет (саме з великої літери!) Потрібен зовсім для іншого.

) Потрібен зовсім для іншого

Отже, модем придбаний і встановлений - настав час сюрпризів. І перший з них: та сама мелодія при підключенні. Сьогодні старожили глобальної павутини готові засипати під цю солодку колискову, але на той момент цифрова «дриль» вгризалася в мозок, як бормашина стоматолога-садиста - в гнилі зуби.

До слова, ні про яке постійному онлайні зовсім не йшлося, оскільки модеми наглухо займали телефонну лінію. На жаль, маман, бабуля і сестра нашого персонажа ще не встигли познайомитися з мобільником, але вже звикли вечорами висіти на дроті з подругами, обговорюючи останню серію «Швидкої допомоги» з Джорджем Клуні. Виходить, боротися за цифрову свободу в деякому сенсі доводилося вже тоді.

Але це ще не найстрашніше, оскільки Internet-доступ здійснювався буквально за талонами: минула - шуруй в магазин. Благо заповітні картки продавалися в кожному другому кіоску. Ось тільки коштували вони не як пачка жуйки «Бумер». У ході були карти номіналом від 5 до 100 баксів - при курсі в 25 рублів і середній зарплаті в 1500.

Тарифікація погодинна, і, як правило, 60 хвилин онлайну обходилися ровнехонько в 1 у.о. буденних днем. А вночі і у вихідні - в два рази дешевше. Доводилося економити і використовувати з розумом кожну хвилину. Але як саме? Ми відновили типовий день інтернет-користувача в 1999 році, представивши, на які сайти він би пішов 19 років тому.

Один день з життя інтернет-користувача зразка 99-го

7:30

Саме час заварити кави і почитати новини перед початком важкого трудового. Герой включає машину і запускає браузер! Chrome і Firefox ще не встигли народитися, а Opera - скотитися. Тому він, швидше за все, зупиняється на перевіреному часом Netscape Navigator. Або звертає увагу на висхідну зірку - Internet Explorer. Обидва вже дозволяють дивитися сторінку в міру завантаження. Для більшої економії хлопець відключає до чортової бабусі картинки - і поїхали! Але ... куди?

Частково відповідь на це питання допомагають знайти пошукові системи. «Рамблер» впевнено зарекомендував себе як найстаріший російський пошуковик, новенький «Яндекс» хизується морфологічним аналізом, а зарубіжний Altavista працює тільки з англомовним контентом.

Так що по-справжньому народною стала система «Апорт». Першопроходець мережі може і новини почитати, і свіжу добірку популярних сайтів вивчити.

Першопроходець мережі може і новини почитати, і свіжу добірку популярних сайтів вивчити

Втім, пошуковики все одно працюють так собі - про SEO-оптимізації сайтів замислюються одиниці, які через півтора десятка років їстимуть із золотих тарілок.

Щоб самостійно знайти тлумачний портал, потрібно чорний пояс по гугл-фу. Вірніше, апорт-фу. Тому особливо цікаві сторінки треба запам'ятовувати, а краще - записувати. Але що, якщо наш герой - тюхтій, який забув дорогу до обраному рунета? Не біда! Адже в усі книжкові країни завезли довідники на кшталт «Жовтих сторінок інтернету».

Першим і головним виданням рунета стає вічно жива «Газета.Ru» - дітище Артемія Лебедєва і Антона Носика. Втім, подібної інформації вистачає і в телевізорі. В інтернет йдуть за новим і незвіданим. Наприклад, на сайт журналу «Хакер», де пишуть про нездійсненних технологіях - наприклад, про наладоннике.

9:00
Наш персонаж знехотя вимкнув ПК і відправився в офіс. На щастя, хлопець він кмітливий і працює, знову ж таки, за комп'ютером. Пора перевірити пошту! Це можна зробити в буржуазному Hotbox, але ж є і своя альтернатива - mail.ru.

Тільки подумайте - команда пітерських програмістів обіцяє користувачам справжню конфіденційність листування та економію часу на лінії. Що тут сказати - майже XXI століття надворі!

Що тут сказати - майже XXI століття надворі

14:00
В обідню перерву можна трохи відволіктися. Та й, як відомо, «Доширак» найкраще заходить під хорошу жарт. Представляємо вашій увазі проект астрофізика Дмитра Вернера ... «Анекдоти з Росії», також відомий як anekdot.ru, - найпопулярніший вітчизняний сайт 1997 року, за версією «Рамблер ТОП100»!

Кожен день автор публікує десятки анекдотів, афоризмів і карикатур, які йому надсилають «юзери всієї Русі». До речі, цей мережевий проект досі живіший за всіх живих.

Але справжні кладовища вільного часу - «вікна у світ інтернету»: сайти з усілякою всячиною, годовані роль стартової сторінки в браузері. Найвідоміший - легендарний портал «Кулички». Приколи, реферати, жовті новини, чати, гороскопи, музика, шпалери для робочого столу, тематичні форуми, свіжі вакансії, поради психологів, досвідчених рибалок і автомеханіків.

Правда, весь цей звальним гріх часто публікують у вигляді добірок посилань на інші ресурси. Але і цього достатньо, щоб закріпитися в топах пошукової видачі, а через багато років - і в наших серцях.

Але і цього достатньо, щоб закріпитися в топах пошукової видачі, а через багато років - і в наших серцях

19:00
Здається, головний герой нарешті скинув офісні кайдани і благополучно повернувся додому - щоб знову сісти за монітор. Дивує чому настільки молодий і успішний юнак не присвятить вечір романтичного побачення з тієї милої продавщицею з ларька?

Даруйте, третє тисячоліття на носі! Не просто ж так ходить приказка: «У мого сина-комп'ютерника відразу дві подружки - Ірка і Аська». Причому якщо ICQ має на увазі закрите спілкування, то численні клієнти IRC підтримують групові чати.

Дивно, але за діалоговим віконцем цілком можна зустріти світанок. А потім і дівчину, адже «аська» - ще той майданчик для любовних знайомств.

А потім і дівчину, адже «аська» - ще той майданчик для любовних знайомств

Якщо вгамувати спрагу спілкування не виходить в месенджері, можна спробувати удачу в онлайн-чатах. Наприклад, на krovatka.ru. Легендарний портал пропонує кілька десятків тематичних «кімнат» для спілкування - починаючи з «комп'ютерної балаканини» і закінчуючи бесідами «для тих, кому за 30».

На щастя, росіяни ще не звикли до анонімності і безкарності, тому поводяться цілком пристойно, а спілкування нерідко переноситься в оффлайн. Так що наш персонаж напевно знайшов в «ліжечко» не тільки знайому на пару вечорів, але навіть справжніх друзів або партнерів по бізнесу.

22:00
Чому стільки дітей дев'яностих мріють стати «пісішнікамі»? Відповідь банальна: ПК - це ж не тільки друкарська машинка з інтернетом, але ще й потужна ігрова система! Зарубати можна навіть з друганами з будь-яких куточків землі! Правда, шутери і dial up - не найкращий тандем, тому наш герой воліє стратегії.

Партія в Heroes of Might & Magic 2 або Civilization 2 - це чи не прекрасний спосіб згаяти вечір для дорослої інтелектуала? Головне - знати IP-адресу противника і вміти налаштовувати пряме підключення, інакше кіна не буде.

Головне - знати IP-адресу противника і вміти налаштовувати пряме підключення, інакше кіна не буде

На щастя, Blizzard вже запустила першу версію Battle.net, тому навіть не самі технічно підковані геймери можуть провести час в Diablo 2, StarCraft і WarCraft 2.

Правда, не всі телефонні лінії однаково надійні, через що багато хто воліє зависати в комп'ютерних клубах. Там можна і однодумців знайти, і в Quake II Фрагів понабивати.

Немає настрою для іграшок? Можна провести час з користю! Бібліотека Максима Мошкова, заснована в 94-м, пропонує величезну добірку книг для онлайн-читання, причому абсолютно безкоштовно. А дизайн в стилі документа Word НЕ буде як попало вантажити лінію і віднімати дорогоцінні секунди.

Звичайно, качати звідси начебто не можна, але ніхто ж не забороняє зберігати веб-сторінки цілком. Можна записати на диск і поділитися з друзями.

Можна записати на диск і поділитися з друзями

00:00
На годиннику опівночі, пристойній людині треба б баиньки. Пора вимкнути системник? Ні в якому разі! Вночі тарифи в два рази дешевше - саме час завантажити весь інтернет.

Головне - не покладатися на браузер, а встановити справжній менеджер завантаження на кшталт Teleport Pro або Download Accelerator. Тепер можна налаштувати розклад і, якщо знадобиться, автоматично продовжити скачування після розриву.

Якщо все пройде гладко, вранці у нашого хлопця будуть штук п'ять музичних треків в форматі mp3, кілька збережених веб-сайтів, десяток смішних картинок, а, можливо, і парочка роликів «для дорослих» - секунд на 30 і в здатності 320х240!

Цим багатством можна обмінятися з сусідом - і поповнити свою блудливого колекцію ще двома хвилинами. І це всього за одну ніч! Ось до чого дійшов прогрес! З цими приємними думками можна нарешті і заснути.

Автор тексту: Сандал Вандал, 4pda.ru

Схожі матеріали:

Але де ж шукати це загадкове «вікно в світ вільної інформації»?
Але як саме?
Куди?
Але що, якщо наш герой - тюхтій, який забув дорогу до обраному рунета?
Дивує чому настільки молодий і успішний юнак не присвятить вечір романтичного побачення з тієї милої продавщицею з ларька?
Чому стільки дітей дев'яностих мріють стати «пісішнікамі»?
Партія в Heroes of Might & Magic 2 або Civilization 2 - це чи не прекрасний спосіб згаяти вечір для дорослої інтелектуала?
Немає настрою для іграшок?
Пора вимкнути системник?

Дополнительная информация

rss
Карта