Нові технології дозволяють зламати будь-який ресурс - соціальну мережу, особисту пошту, бази даних і навіть корпоративні домени. У світі працюють тисячі хакерів. За останні кілька років послугами таких фахівців в Росії скористалися сотні людей. Редакція «360» спробувала знайти хакера і замовити послугу злому соцмережі.
«За п'ять годин виламаємо»
У Росії набирають популярність «служби» злому. Мова не про проникнення в квартиру, а про кіберпросторі. Раніше хакери розглядалися тільки як небезпечні злочинці, і їх треба було тримати на відстані. Це пішло в минуле. Зараз такі фахівці користуються попитом у приватних фірм, злочинних угруповань і навіть спецслужб.
У світі зняті десятки фільмів про хакерів, які зламують програми Пентагону, організовують полювання на банківські рахунки мільйонерів, розкривають соціальні мережі студентів. Якщо раніше здавалося, що все це лише вигадка, то в XXI столітті хакери стали страшним сном великих корпорацій. Але це глобальні зломи. Популярність набирає послуга, яка допоможе проникнути в чужі акаунти в соціальних мережах.
ЗМІ повідомили про злом російськими хакерами електромереж в США
Детальніше
Журналісти Business Insider опублікували інформацію про те, скільки коштують хакерські послуги. За їх словами, зламати акаунт Gmail обійдеться в 90 доларів (5,6 тисячі рублів). Рахунок в Facebook буде коштувати майже в чотири рази дорожче - 350 доларів (22 тисячі). Розслідування американських журналістів показало, що хакер може вкрасти чиїсь окуляри Hilton Honor - винагорода за бронювання готелів - за 15 доларів або поставити під загрозу обліковий запис Netflix всього за 1,25 долара.
Редакція «360» знайшли сотні таких російських сайтів і спробувала замовити послуги на одному з них. Замовити можна злом будь-якої соціальної мережі, а відповідь гарантують надіслати за одну хвилину. Втім, так працюють не всі - більшість хакерів обіцяють зв'язатися протягом доби.
Відповідь на наш запит на сайті і правда прийшов не пізніше, ніж через хвилину. "Доброго дня! Ви залишили заявку. Чим можу вам допомогти? »- було написано в повідомленні. У «меню» стандартні соцмережі - Facebook, Instagram, пошта Mail.ru і «Вконтакте». Потенційний зломщик попросив надіслати посилання для того, щоб перевірити можливість злому, розрахувати час і вартість послуги.
У підсумку ціна замовлення виявилася невеликою. За кожну соціальну мережу - п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Оплату можна провести двома способами.
Попит перевершив пропозицію
Купити хакерські послуги можна відразу на декількох ресурсах. Один з великих світових центрів тяжіння таких фахівців - спільнота DeepWeb. Більшість хакерських груп закриті для громадськості та вимагають запрошення. Просто так не можна долучитися до обговорень. У деяких з таких спільнот вузька спеціалізація, і працюють вони тільки з конкретними темами. Наприклад, соцмережі, крадіжка даних, шкідливе ПЗ, а також різного роду атаки.
Одним з таких закритих спільнот є популярний Trojanforge. Він спеціалізується на шкідливі програми і зміні кодів.
Групи дослідників по всьому світу відзначають зростання інтересу до даного виду послуг. Більшості людей необхідний доступ до персональних даних. Популярним залишається і злом корпоративної пошти компанії, а також різних ресурсів з документацією. Фахівці Positive Technologies провели дослідження і з'ясували, що попит на послуги хакерів перевищив пропозицію. Компанія також виявила, що 32% замовлень - це злом електронної пошти, і лише 6% - акаунтів соціальних мереж.
«У нашому недавньому дослідженні актуальних кіберзагроз ми відзначили зростання числа значущих кіберінцідентов: в першому кварталі 2018 року їхня виявлено на 32% більше, ніж в першому кварталі 2017 року», - йдеться в аналітичному матеріалі.
Найбільші хакерські атаки
Весняний призов в IT-роту. Білорусія поповнить список країн з кібервійськ
Детальніше
У сучасному світі неможливо уявити людину без комп'ютера, телефону і соціальних мереж. Великі компанії мають власні внутрішні мережі, по яких передається вся інформація. Саме за цією інформацією полюють конкуренти, а хакери їм в цьому допомагають.
Однією з великих стала атака на канадський онлайн-сервіс для побачень - Ashley Madison. У 2015 році група хакерів, яка називає себе The Impact Team, проникла в базу даних користувачів. Через деякий час особиста інформація почала з'являтися на інших сайтах і форумах по всьому світу.
У квітні 2011 року група хакерів Lulzsec зламала базу даних Sony в мережі Playstation. У відкритий доступ були викладені логіни і паролі понад 77 мільйонів гравців. Скандал набув епічний розмах. Sony була змушена призупинити роботу ігрового сервісу на кілька днів, щоб поліпшити систему безпеки і залатати дірки.
Відому в світі торговий майданчик eBay зламали влітку 2014 року. В результаті атаки стався витік особистих даних більш ніж 145 мільйонів користувачів. Репутація компанії постраждала. Цей випадок став одним з найбільш публічних в інтернеті. Компанія досі намагається відмити своє ім'я.
Найбільшою атакою цього тисячоліття вважають впровадження вірусу WannaCrypt - або, як його прозвали журналісти, WannaCry. Він поширився по всьому світу 12 травня 2017 року. Дані, які зберігалися на десятках тисяч комп'ютерів, виявилися зашифрованими. Зловмисники вимагали викуп в 300 доларів. За допомогою вірусу їм вдалося заробити як мінімум 70 тисяч доларів. У Росії від атаки постраждали комп'ютери в «Мегафоні», Слідчому комітеті і МВС.
Чим можу вам допомогти?