Зона покриття мобільного зв'язку та інтернету: 3G, 4G (LTE), оператора Мегафон на 2018 рік

  1. Мегафон - перший в усьому
  2. Що кажуть про якість проведені експертизи
  3. Довіряй але перевіряй
  4. Що впливає на якість

Уявіть таку ситуацію: ви поїхали в віддалений будинок відпочинку, санаторій або на дачу, і раптом виявили, що зв'язку там немає або сигнал настільки слабкий що, згадуючи 2008 рік, для дзвінка треба бігти на пагорб. Знали б заздалегідь - запаслися б інший сім-картою. Згадуючи все такі випадки, ми підготували статтю про зону покриття Мегафон на 2018 рік, про якість зв'язку і факторах на нього впливають.

Мегафон - перший в усьому

Почнемо здалеку, розповівши трохи історії. Рік заснування компанії - 1993. Регіон підстави - Північний Захід. З тих пір вишки стоять по всій країні і немає регіону, де б не був представлений цей оператор. Базові станції стоять навіть у віддалених населених пунктах, де дохід від невеличкої купки абонентів настільки малий, що не окуповує витрат на будівництво і обслуговування. Це відбувається завдяки як політиці компанії, так і вимогам Міністерства зв'язку, що видає частотні смуги в обмін на будівництво завідомо збиткових об'єктів мобільної інфраструктури. У зв'язку з цим Мегафон має найширшу зону покриття в Росії, тому задаючись питанням, яку сім-карту використовувати під час поїздки по регіонах, можна не сумніватися.

Говорячи про покриття та якість зв'язку, хочеться торкнутися і питання високошвидкісного мобільного інтернету. В цьому відношенні Мегафон був завжди на крок попереду конкурентів, першим запровадивши технології 3G, 4G, LTE, LTE Advanced, VoLTE і багато інших. Що відбувається зі швидкостями мобільного інтернету зараз? Що стосується Москви, то тут рекордна швидкість 1 Гбіт / сек. Це швидше виняток, і рядові користувачі не побачать таких показників. Стандартні величини - 300 Мбіт / сек можуть побачити жителі 28 регіонів країни (подробиці на карті), в 83 регіонах швидкості трохи нижче - 150 Мбіт / сек. Нижче ми розповімо про тестування швидкостей. Здавалося б, куди ще рости, але, мабуть, немає межі досконалості, і Мегафон анонсував нові рекорди, першим представивши технологію 5G. Масовий її запуск заплановано приурочити до Чемпіонату світу з футболу. Спільно з Huawei оператор продемонстрував рекордну швидкість мобільного інтернету - 35 Гб / сек. Не будемо заглиблюватися в технічні подробиці цього процесу. Про те, як це відбувалося, можна прочитати в блозі https://habrahabr.ru/company/megafon/blog/337204/.

Що кажуть про якість проведені експертизи

Офіційна організація, що займається дослідженнями в галузі зв'язку - Роскомнадзор. Спираючись на дані цієї служби, ми трохи розповімо про результати тестування. У ньому брали участь оператори великої четвірки: Мегафон, МТС, Білайн, Теле2. Дані актуальні на початок 2018 року.

  • За якістю додзвону лідирує Мегафон. Частка невдалих спроб 0,7%, в той час як у Білайн цей показник 15%;
  • Чіткість голосу краще у Теле2, а Мегафон і МТС посіли друге місце;
  • Швидкість передачі даних вище у Мегафон - 13 Мбіт / сек, але зате якість завантаження найнижче. Частка неоткрившіхся сторінок - 3%.

Ще одне дослідження провела американська компанія Ookla, відома додатком для виміру швидкості мобільного інтернету Speedtest. Дослідження проводилися на пристроях з підтримкою LTE і кількість їх становила понад 6 млн. На першому місці в списку зайняв Мегафон, показавши середню швидкість скачування 23.21 Мб / сек.

Розповідаючи про досягнення Мегафон, ми трохи відволіклися від основної теми - покриття. Повернемося до неї.

Довіряй але перевіряй

Ми вже згадали про те, що мобільний зв'язок дісталася вже навіть до віддалених сіл, але як можна вірити на слово? Краще все перевіримо, вірніше, подивимося на карті покриття. На ній наочно буде видно, де і який зв'язок представлена ​​і навіть знайти Вас адресу. Для зручності ми публікуємо карту покриття.

Є і ще варіанти:

  1. Сайт оператора, що цілком природно. http://kirov.megafon.ru/help/offices/#coverage . Проаналізувавши побачене, можна сказати, що зона покриття 4G зі швидкістю до 150 Мбіт / сек обмежується тільки обласними центрами, але зв'язок 3G представлена ​​практично повсюдно. Широка зона і 2G, але це області, далекі від великих населених пунктів. Що стосується мобільного інтернету на швидкості до 300 Мб / сек, то це невелика кількість міст, навіть Казань не охоплений цією технологією.
  2. У мобільному додатку «Моя Мережа». За допомогою геолокації телефон знаходить ваше місце розташування на карті і зазначає тип мережі за даною адресою. Взагалі програма створена для моніторингу якості сигналу користувачами. Ви можете створити звіт самостійно, подивившись наскільки швидкий мобільний інтернет в місці вашого перебування, яка технологія і наскільки висока її оцінка. Якщо ви зіткнулися з проблемою: обрив дзвінка, немає можливості зателефонувати, погана якість сигналу, повільний інтернет або його відсутність, то відправляйте про це звіт.

До речі, це реальні виміри в одному з міст Росії, далеких від центру. Тестування проходило в будівлі і під відкритим небом. Як бачимо, сигнал порядно загубився. Мабуть, це пов'язано з частотним диапозоном на найближчій базової станції.

  1. На сайті http: //качествосвязі.рф/highway.html ви можете подивитися покриття по основних автомагістралях країни, відфільтрувавши по оператору і технології. Карта складена за підсумками перевірки Роскомнадзора. Фахівці цієї служби в кінці 2017 року відзвітували про те, що на 16 з 30 федеральних трасах 100% покриття мобільним зв'язком. Сама безрадісна ситуація в Сибіру і на Далекому Сході. Пов'язано це зі складністю ландшафту і нерозвиненою інфраструктурою. У деяких місцях просто неможливо протягнути оптоволокно до базової станції і підключити електрику. Вигоди від будівництва оператору теж не буде ніякої, оскільки кількість активних абонентів там невелика.

Думаємо, що цих ресурсів буде досить, щоб визначити якість прийому в сюжеті вас місці.

Що впливає на якість

На карті представлена ​​інформація, розрахована в теорії. Насправді ж ми можемо зіткнутися з тим, що на карті позначений впевнений прийом 4G, а насправді шкала телефону показує практично нульовий рівень прийому. З цією проблемою стикаються не лише жителі віддалених сіл і дачники. Причиною погіршення сигналу можуть стати як внутрішні проблеми устрою, так і зовнішні чинники.

  • Сам телефон може бути некоректно налаштований. Старий апарат працює гірше сучасного. Проблеми спостерігаються і в «сірих» пристроях, які просто не працюють в нашому діапазоні;
  • Стирання чіпа сім-карти. У зв'язку з цим оператор рекомендує раз на два роки міняти її;
  • Багато фонових програм знижують швидкість і функціональність смартфона;
  • Наявність вірусів;
  • Плівка на екрані також може погіршувати роботу пристрою, екрануючи сигнал;
  • Велике навантаження на мережу. При великій кількості одночасно розмовляють абонентів можуть бути обриви на лінії і погіршення прийому, оскільки ємність базових станцій небезмежна, а при великому навантаженні на обладнання, зона дії звужується;
  • Погодні умови. Під час дощу пропускна здатність зменшується;
  • Прийом стає гірше на останніх поверхах будівель і в підвалах. Це пов'язано з локалізацією вишок і частотою передачі даних.

Поліпшити прийом можна використовуючи додаткове обладнання. Наприклад, GSM репитер для дачі або міської квартири. Для виробничих приміщень оператор пропонує встановити фемтосоти.

Взагалі, оператор регулярно стежить за якістю зв'язку. Для цього створено величезний технічний блок, що включає в себе фахівців з планування та оптимізації мереж, з будівництва, моніторингу аварійності та контролю якості роботи. Детальніше можна прочитати тут https://habrahabr.ru/company/megafon/blog/342786/.

Не залишаться абоненти Мегафон без зв'язку і там, де її не може бути теоретично - в літаку і на борту морських лайнерів. Послуга надається разом з стільниковими операторами-партнерами за допомогою супутника. Розцінки, правда, такі, що дзвонити не захочеш.

Вхідні дзвінки 149 р Вихідні 149 р Вихідні на супутникові мережі 313 р СМС 30 р Інтернет (вартість за 100 Кб) 63 р

Отже, підсумувавши, можемо сказати, що Мегафон сучасний оператор з дуже широкою зоною покриття, що охоплює найвіддаленіші райони країни. З ним ви залишитеся на зв'язку завжди і скрізь.

Що відбувається зі швидкостями мобільного інтернету зараз?

Дополнительная информация

rss
Карта