Зовнішній спалах все що ви хотіли знати, але соромилися запитати | Блог фотографа, навчання фотографії, фотокурси, фотошкола, фотостудія, портфоліо

Серед читачів блогу і учнів виникає маса питань з приводу роботи з зовнішніми виносними спалахами. Незважаючи на те що тема обговорювалася не раз на форумах в Живому Журналі і на сайті www.strobist.ru я вирішив своїми словами розповісти читачам про роботу із зовнішніми спалахами.
Стробістская тема дуже актуальна - весна, хочеться вилізти із задушливих нудних студій, але не у всіх є комплекти мобільного професійного імпульсного світла, а фотографувати хочеться. (Для тих хто не в курсі, стробіст - це фотограф, який знімає мобільним світлом побудованому на базі зовнішніх спалахів)

Існує кілька режимів роботи віддалених (виносних) зовнішніх спалахів.

1. Погоджений або автоматичний режим роботи спалахів.

Серед читачів блогу і учнів виникає маса питань з приводу роботи з зовнішніми виносними спалахами

Marc Williams використовує st-e2 і зовнішній спалах

В цьому режимі спалаху обмінюються інформацією між камерою і відтинають імпульс рівно скільки потрібно. Автоматичний режим, як ніби спалахи стоять на камері. TTL одним словом. Як і належить спалаху роблять 2 імпульсу (перший оціночний, другий основний)

В системі Canon в цьому режимі спалаху обмінюються інформацією через ІК-сигнал (інфра-червоний як в пульті телевізора).

Недоліки: ІК добре працює в приміщенні, за рахунок відображення від стін. Варто тільки вийти на вулицю - біда! Відображатися не звідки, і з'являються «мертві зони» тобто коли спалах не бачить камеру і не спрацьовує. На яскравому сонці до цього ще додається і «засліплення» ик сигналу. Спалахи його не бачать навіть якщо знаходяться поруч з камерою.

Інший недолік узгоджених автоматичних систем - вартість обладнання. Для реалізації узгодженої роботи на камері повинна бути встановлена ​​провідна спалах в режимі MASTER а це може бути тільки не дешева топова спалах Canon Speedlite 580EX (або стара 550EX), яка до того ж будучи встановленої на камеру зазвичай вимикається (не як така спалах а її світловий імпульс !), так як шкоди від її світла більше ніж користі, або не дуже дешевий і рідкісний пускач з хитрою назвою ST-E2 (увага! цей пускач не працює в студії з імпульсними приладами!) Решта спалаху розташовують де необхідно і переводять в режим SLAVE предвари кові вказавши групу (канал) що б можна було управляти співвідношенням потужностей різних спалахів.

Переваги: Вам не потрібно визначати освітлення і регулювати потужність спалахів, за вас все зробить автоматика. Вам залишається тільки задати співвідношення потужностей між групами спалахів і фотографувати.

Тоша Шешніцан на RFW софтбокс 580EX і Cactus V2s

2. Неузгоджений або ручний режим роботи спалахів.
В цьому режимі фотоапарат передає спалахів тільки інформацію «пиха!» Потужність спалахів фотограф виставляє заздалегідь сам в ручному режимі (спалах в ручний режим M і далі 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32 , 1/64, 1/128 від повного імпульсу).
Змиритися експозиція на око або за допомогою флешметра, робиться поправка на природне світло і його вплив, підбирається потрібне співвідношення. Все в ручну і на розсуд фотографа.
Цей режим реалізується за допомогою спеціального обладнання. Пускача на камері і приймача на кожному спалаху.
Зазвичай по радіо-каналу або за допомогою звичайного ІК-пускача і світлових пасток (Що гірше).

Відомі комплекти радіо-синхронізації:
Дешевий китайський Cactus - 30 $ за комплект, SkyPort Elinchrom - 250 $, PocketWizard - 500 $ і їх аналоги

Синхронізація за допомогою світлових пасток гірше, так як спрацьовує від чужих спалахів (набігли китайці з мильницями) і вимагає покупки звичайного ІК-пускача і світлових пасток для кожної спалаху (виробляє компанія Пошук-Фото) Для спалахів системи Nikon пастки купувати не обов'язково. Також інші виробники спалахів часто вбудовують світлові пастки в свої спалаху.

Про це я писав у своїй статті Як зробити мобільний фотостудію

Студійні фотографи, прочитавши про цей режим роботи, відразу побачать аналогію з роботою в фото-студії і всі зрозуміють.

Недоліки: багато метушні з установкою потужності на кожному спалаху і виміром експозиції і можливість отримання пересвета або недосвет.
Переваги: відсутність мертвих зон і можливість не спрацьовувань спалаху.

Переваги: відсутність мертвих зон і можливість не спрацьовувань спалаху

RadioPopper © Syl Arena Photography

3-й режим роботи спалахів я б назвав змішаним.
з'явився в зв'язку з початком продажів синхронізаторів RadioPopper , Про які я вже писав в блозі. Radio Popper поєднує в собі переваги двох перерахованих способів. По суті він є «радіо-подовжувачем». На провідну спалах ставиться радіо-передавач, який до того ж ловить ІК-імпульси, кодує їх для передачі по радіо-каналу, а на відомою спалаху варто приймач, який перетворює радіо-сигнал в зрозумілі спалаху ІК-імпульси. Таким чином ми уникаємо мертвих зон і сліпоти і отримуємо всі переваги автоматичного, узгодженого режиму роботи спалахів. Але головне ми можемо фотографувати на коротких витримках в режимі швидкісної синхронізації, отримуючи ефект «захід сонця вручну» в яскравий день. Правда ціною падіння потужності спалахів.

Дополнительная информация

rss
Карта