Зробити призов до армії для дівчат обов'язковою нормою поки що шансів немає

Депутатська ініціатива про добровільному заклику жінок на строкову службу - це, я б сказав, певний докір окремим представникам так званого сильної статі, якщо з такими ініціативами виходять жінки. Найголовніше, вони готові сьогодні служити на благо Батьківщини, чого не можна сказати про окремих представників чоловічого населення. Сьогодні 236 тисяч молодих людей, які не хочуть отримувати повістку, уникають зустрічі з листоношею.
Будь-яка хороша ініціатива (я розглядаю її в тому контексті, що ідея належить депутату Тетяні Москалькової, жінці дуже авторитетною, шанованою, генералу) вітається. Але навряд чи це можливо з точки зору правозастосовчої практики. Все-таки захист Батьківщини - це одна з священних обов'язків чоловіки. Але, коли ми говоримо вже з експертним співтовариством, звичайно, навколо цієї проблеми є нюанси.

Перше. Ми поки що в стані формувати збройні сили без того, щоб залучати до загального військового обов'язку, я маю на увазі з закликом, дівчат. Військкомати в стані зібрати необхідну потрібну кількість фахівців, щоб заповнити дірки. Чому не заповнюються - це окрема розмова.
По-друге, сьогодні дуже багато жінок мають можливість вступити до вищих навчальних закладів і потім призиватися до збройних сил, якщо отримані ними спеціальності затребувані.

Пропонована норма, звичайно, більше патріотично-емоційна, і я як людина військова, який тривалий час служив в армії, і патріот не бачу в цьому чогось поганого, але зазвичай такі норми в Росії бувають неробочими. Вже добре, що громадянське суспільство сьогодні знаходить можливість обговорити цю тему, спасибі журналістам, що допомагає вивчати громадську думку . І що ми бачимо: поки громадянське суспільство Росії до однозначного схвалення такої законодавчої ініціативи не готове.

Франц Клінцевич

Дополнительная информация

rss
Карта